Piercing Mikrodermál | výhody a nevýhody, základní doporučení pro péči - VeAn Czech
Mikrodermál
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Mikrodermální piercing

Na světě existuje obrovské množství druhů úprav těla, které jsou stejně oblíbené mezi muži i ženami.



Obor piercingu nemá prakticky žádná věková omezení kromě určitých komplexních typů piercingu. Mikrodermál je velmi oblíbený typ povrchového piercingu, který je nejen originální, ale také velmi krásnou ozdobou. Přestože se tento typ úprav objevil nedávno, již si dokázal získat přízeň mnoha fanoušků této služby. Co je mikrodermál a jak se aplikuje? Podíváme se na to.

Mikrodermální piercing je implantace šperku pod kůži klienta. V požadovaném místě se provede náříznutí, do kterého se zasune „kotvící“ plíšek náušnice, jeho další část zůstává na povrchu fixována pootočením. Hlavička může být různých tvarů a barev: kamínek, květina, hvězda, trojúhelník, koule atd. Jeho konstrukce umožňuje tímto způsobem ozdobit záda, klíční kosti, krk, břicho, paže, hrudník, obličej, prsty atd.

Preferovaným materiálem pro mikrodermální je titan, který se vyznačuje svou pevností a odolností vůči vnějším faktorům. Tento kov neoxiduje pod vlivem lymfy nebo krve, je netoxický a nezpůsobuje alergické reakce v těle. Titan je kompatibilní s kožní tkání, takže pravděpodobnost, že tělo náušnici odmítne, je minimální.

Hojení mikrodermálu trvá obecně asi šest měsíců, vše závisí na individuálních vlastnostech těla klienta, péči o poškozené místo a také na oblasti, ve které se náušnice nachází.

piercing mikrodermál

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou mikrodermálů je, že mohou ozdobit jakoukoli část těla.



Faktem je, že jejich design je vytvořen tak, aby nebyl ovlivněn oděvem, nedeformoval se při roztažení kožní tkáně a nenarušoval pravidelné pohyby. Mikrodermální přípravky jsou naprosto bezpečné, nemusíte se obávat vnějších faktorů.

Další výhodou je rychlá doba hojení při správné péči. Doba hojení poškozené tkáně se pohybuje od dvou do šesti měsíců. Pravidelná péče o piercing výrazně zkrátí dobu zatahování kanálku.

Pokud vás navíc tento druh piercingu omrzel, můžete jej snadno odstranit kontaktováním odborníka. Piercer to udělá tak, že zůstane sotva patrná stopa po předchozím vpichu.

piercing mikrodermál
piercing mikrodermál

Ale stejně jako u jiných typů úprav těla má tento typ také své nevýhody:

  • Konstrukce mikrodermálů neumožňuje jejich umístění blízko sebe;
  • Není vhodné zavádět mikrodermální přípravek do příliš tenké kůže nebo kostních útvarů;
  • Při odstranění produktu může zůstat jizva nebo bílá stopa po piercingu.



Abyste v budoucnu nelitovali zavedení mikrodermálu, je důležité se nejprve seznámit se všemi výhodami a nevýhodami tohoto typu úpravy těla.

piercing mikrodermál

Optimální oblasti pro mikrodermály

Navzdory pohodlnému designu odborníci stále doporučují vybírat pro mikrodermál ty oblasti, které jsou v nejmenším kontaktu s oblečením.



To umožní rychlejší hojení kanálku a šperky se budou moci lépe ujmout bez různých zánětlivých komplikací.

Nejoblíbenější a nejpopulárnější oblasti pro mikrodermy:

  • Oblast dekoltu je pro tento typ piercingu mezi dívkami oblíbená. Šperky jsou umístěny ve středu prsou nebo výše. Tato úprava vypadá velmi působivě a krásně. Stojí ale za zmínku, že oblast hrudníku je pro hojení piercingu dost problematická, protože je zde velká pravděpodobnost tření a doteku piercingu podprsenkou, což může vést k jeho odmítnutí.
  • Velmi oblíbené jsou mikrodermály na krku. Může jít o důlek v přední části krku nebo v jeho zadní části. Při druhé variantě je možné vytvořit rozptyl ozdob, jejichž vzdálenost musí být udržována na sedmi až osmi milimetrech.
  • Oblast obličeje. Existuje mnoho možností pro umístění na obličej: lícní kosti, tváře, čelo, hřbet nosu, spodní část obličeje, z boku atd. Doporučuje se vybírat mikrodermály v miniaturních velikostech, které minimalizují dotknutí se náušnic rukama nebo částmi oblečení. Na obličeji doba hojení trvá asi dva měsíce, bolestivé pocity netrvají déle než týden. Hlavní nevýhodou této oblasti je velmi časté ošetřování poškozené oblasti, protože zánětlivý proces může vzniknout tím, že se kosmetika (tónovací krém, pudr atd.) dostane do místa vpichu.
  • Oblast klíční kosti. Zvláště atraktivně vypadají piercingy na klíčních kostech. Jedná se o nejvhodnější oblast pro mikrodermály. Faktem je, že klíční kosti jsou velmi pohodlné pro péči o piercing a prakticky se nedotýkají oblečení.
piercing mikrodermál
piercing mikrodermál

Výše uvedené oblasti jsou nejen nejoptimálnějšími oblastmi pro tento typ úpravy, ale také nejoblíbenějšími pro mikrodermály.

Procedura propíchnutí je v těchto místech téměř bezbolestná, navíc se tam náušnice nejlépe ujímají. To však neznamená, že pro takovou úpravu je vhodný pouze krk, klíční kosti a dekolt. Jak již bylo řečeno, úprava těla tohoto typu je vhodná pro jakékoli místo na těle. Mnoho dívek si tímto způsobem zdobí břicho, kdy se piercingy umístí symetricky po stranách. Muži raději provádějí propíchnutí na zádech nebo pažích. Stojí ale za zmínku, že na takových místech bude pro piercing docela obtížné se ujmout, proto byste měli vynaložit veškeré úsilí, aby se mikrodermály udržely na Vašem těle.

piercing mikrodermál

Provedení procedury

Mnoho lidí si klade otázku, zda lze tento typ propíchnutí provést doma.



Kvalifikovaní specialisté důrazně doporučují, abyste takový postup neprováděli sami, ale obrátili se na zkušeného a ​​důvěryhodného odborníka. V profesionálním salonu vám specialista pomůže vybrat vhodný mikrodermál, vytvoří potřebnou „kapsu“ pro ukotvení náušnice, správně ji nainstaluje a poskytne vhodná doporučení pro péči. Kromě toho odborník provede postup v plně hygienických podmínkách, se sterilizovanými nástroji, se všemi hygienickými pravidly.

Jak se mikrodermální provádí:

  • Piercer a klient vyberou vhodný šperk.
  • Mikrodermál a všechny nástroje jsou odeslány do sterilizátoru.
  • Vybraná oblast pro piercing je ošetřena antiseptikem.
  • Pomocí jehly se udělá otvor.
  • Dále piercer provede dva vnitřní řezy podle rozměru plíšku.
  • Do vytvořené „kapsy“ se vkládá plíšek, je velmi důležité, aby se piercer trefil hned napoprvé, jinak dojde k opětovnému vložení plíšku do otevřené rány, což klientovi způsobí bolest.
  • Na vnější část je přišroubován upevňovací prvek.
  • Čerstvý piercing se ošetří antiseptikem.
  • Piercing se přelepí náplastí, aby se do poškozeného místa nedostal prach a nečistoty.



Pokud se objednáte k opravdu zkušenému kvalifikovanému specialistovi, zákrok proběhne celkem rychle a téměř bezbolestně.

piercing mikrodermál
piercing mikrodermál
Základní doporučení pro péči

Zachování piercingu závisí na zkušenostech piercera, péči o poškozenou kůži a také dodržování hygienických norem.



Velmi důležitým aspektem je pravidelná péče o místo vpichu:

  • Během prvních tří dnů je nutné přes piercing přelepit náplast, která ránu ochrání.
  • Na týden omezte tření náušnice o oděv, protože existuje vysoká pravděpodobnost poškození kanálku a infekce v ráně.
  • Nenavštěvujte venkovní bazény nebo vodní plochy, dokud není poškozená oblast zcela zahojena.
  • Pravidelně ošetřujte piercing Miramistinem.
  • Nedotýkejte se piercingu špinavýma rukama.
  • Nevyměňujte šroub, dokud není otvor zcela utažen.



V případě déletrvajících bolestí, déletrvajících otoků, krvácení nebo lymfatických výtoků okamžitě vyhledejte pomoc odborníka. Existuje možnost zánětlivého procesu, který může vést k odmítnutí náušnice.

piercing mikrodermál
Možné následky

Pokud odborník nepracuje svědomitě nebo pokud je poškozená oblast špatně ošetřována, mohou nastat následující následky:

  • Pokud se kosmetika dostane do rány, existuje vysoké riziko zánětu.
  • Neustálé tření čerstvého piercingu o oblečení, stejně jako pravidelný dotyk, povede k jeho odmítnutí.
  • Vznik šrámů, jizev v důsledku nesprávně vytvořeného kanálu.
  • Tenká kůže může vést k posunutí, což také povede k odmítnutí náušnic.
piercing mikrodermál
piercing mikrodermál
Výměna šperku

Mikrodermální piercing je unikátní v tom, že při výměně náušnice se vymění pouze horní část.



Samotná základna – plíšek umístěn pod kůží – zůstává nedotčena. Hlavičku lze vyměnit až po úplném zahojení kanálku. Výměna by měla probíhat pomalu za sterilních podmínek s důkladně umytýma rukama. Pokud je hlavička pevně fixována a nelze ji odstranit, nevyvíjejte další úsilí a kontaktujte profesionální salon. Piercer vám pomůže hlavičku vyměnit.

Pokud Vás dekorace omrzela a chcete se jí úplně zbavit, neměli byste náušnici sami likvidovat. Specialista odstraní náušnici z kůže tak, že zůstane sotva znatelná stopa. Pokud si šperky sundáte sami, hrozí poranění kůže, které povede ke znatelné jizvě.

Nebojte se experimentovat se svým vzhledem, hlavní je oslovit zkušené, kvalifikované specialisty, kteří Vám pomohou s kvalitní úpravou Vašeho těla.

piercing mikrodermál
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.