Piercing krku - VeAn Czech
Piercing krku
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing krku

Služba piercingu je každým rokem stále populárnější a je velmi žádaná mezi lidmi různého věku po celém světě.

Kromě běžných piercingů uší, nosu a pupíku existuje v oblasti modifikace těla mnoho dalších, neméně originálních a populárních druhů. Lidé si propichují různé části těla: uši, obočí, tváře, břicho, záda a dokonce i intimní části těla. Velmi populární a originální formou bodymodifikace, která je velmi žádaná, je piercing krku.

Piercing krku je populární jak mezi muži, tak mezi ženami. Takové ozdoby na krku vypadají originálně, velmi neobvykle, krásně a efektně. Jako ozdoby se používají mikrodermály. Samotný proces zahrnuje následující kroky: část mikrodermálu se vloží pod kůži, zatímco druhá část zůstane na povrchu kůže a je připevněna pomocí ozdobného konce.

Běžné kroužky a činky nejsou pro tuto oblast vhodné, protože je zde vysoké riziko vytržení a poškození kůže. Proto se používají pouze mikrodermály. Pod kůži se zavádí „kotva“ - malá destička s otvory, která umožňuje umístění na libovolném požadovaném místě. Nejpreferovanějšími oblastmi pro mikrodermály jsou klíční kosti a krk. Instalace není složitá, ale má některé nuance. Proto je nejlepší svěřit tento typ piercingu kvalifikovanému specialistovi.

piercing krku

Provedení procedury

Pro provedení piercingu mistr postupuje následovně:

 • Antiseptickým přípravkem ošetří oblast budoucího piercingu;
 • Sterilizuje všechny potřebné nástroje;
 • Pomocí skalpelu provede řez kůže;
 • Pod kůží provede řez ve dvou směrech pro destičku;
 • Do vytvořeného řezu vloží „kotvu“ (instalace musí proběhnout na první pokus, protože oprava chyby by byla velmi bolestivá pro klienta);
 • Na část mikrodermálu, která je na povrchu kůže, našroubuje ozdobný konec;
 • Čerstvý piercing zakryje náplastí, aby se do rány nedostaly nečistoty a prach.
piercing krku
piercing krku

Možné následky

Stejně jako u jakékoli jiné bodymodifikace může tento typ přinést určité komplikace.

 • Organismus může mikrodermál odmítnout. Důvodem může být nevhodná slitina ozdoby (plast, nekvalitní ocel nebo nízkokarátové zlato) nebo silné poškození propíchnuté oblasti těla.
 • Infekce. K infekci může dojít při proceduře, pokud nebyla dodržena všechna nezbytná hygienická a sanitární pravidla. Infekce se může dostat také při dotýkání se piercingu špinavýma rukama nebo při tahání za ozdobu během hojení.
 • Při samostatném odstranění mikrodermálu zůstane viditelná stopa, proto je lepší svěřit odstranění mistru.Pokud máte zájem o piercing krku, pečlivě si promyslete své rozhodnutí. Následky nejsou příliš vážné, ale mohou vám způsobit nepohodlí.

piercing krku

Typy piercingu krku

Hlavními faktory, na které je třeba se zaměřit při výběru vhodné oblasti pro piercing, jsou kontakt těla s oblečením a natahování kůže při pohybu.

Nejbezpečnějšími místy pro tento typ bodymodifikace jsou:

 1. Dekolt:
  1. Nejvhodnější oblast, kde je minimální riziko zachycení mikrodermálu; důležité je vybrat oblast, která nebude v kontaktu se spodním prádlem; doporučuje se umístit otvor do středu hrudní kosti, 10 cm pod klíční kostí.
 2. Krk:
  1. Na této části těla nejsou žádná omezení ohledně umístění mikrodermálů; piercingy se obvykle provádějí ve středu jamky nebo na zadní straně pod vlasy.
 3. Od krku ke klíčním kostem:
  1. Pokud chcete mít více náušnic, bude efektivně vypadat řada ozdob; důležité je dodržovat vzdálenost mezi ozdobami, která by měla být minimálně sedm milimetrů; tento odstup nepřinese nepohodlí při péči o piercingy.
piercing krku
piercing krku
piercing krku
Hlavní aspekty péče o piercing

Jakmile je procedura dokončena, další kvalita hojení závisí na samotném klientovi.

Během období hojení je velmi důležité provádět kvalitní a pravidelnou péči o kůži. Pravidelné ošetřování propíchnuté oblasti podporuje rychlé hojení a snižuje riziko komplikací. Proto je velmi důležité dodržovat nezbytná doporučení:

 • První tři dny po proceduře: Po ošetření piercingu noste přes ozdobu náplast; to zabrání vstupu nečistot a prachu do čerstvé rány, které mohou způsobit zánět.
 • První den: Poškozená oblast by neměla být v kontaktu s vodou.
 • První týden: Omezte kontakt oblečení s místem piercingu a nedotýkejte se náušnice rukama; nadměrné pohyby a tahání náušnice mohou vést k mikrotraumatům a prasklinám kolem piercingu, což může způsobit infekci.
 • Pravidelně, několikrát denně: Ošetřujte piercing chlorhexidinem nebo miramistinem; předem si důkladně umyjte ruce.
 • Změna horní části náušnice je zakázána: Dokud se poškozená oblast plně nezahojí.Při správné a pravidelné péči a dodržování výše uvedených doporučení může hojení trvat přibližně šest měsíců. Během prvních několika týdnů je třeba věnovat piercingu zvýšenou pozornost, protože v počáteční fázi je velká pravděpodobnost infekce, což by vedlo k odmítnutí náušnice organismem. V tomto případě se v místě piercingu vytvoří jizva, kterou lze odstranit pomocí laseru. Důležité! Pokud cítíte dlouhodobé nepohodlí nebo příznaky odmítnutí náušnice organismem (otok, ostrá bolest, hnisání), je třeba okamžitě vyhledat odborníka.

piercing krku
piercing krku
Náušnice pro krk a jejich výměna

Mistr obvykle poskytne klientovi výběr ozdob a poradí, jakou náušnici použít.

Pokud si vybíráte sami, je třeba dodržovat základní pravidla.

Při výběru ozdoby pro krk se vyhněte náušnicím z chirurgické oceli. Tento materiál obsahuje nikl, který může při kontaktu s ranou způsobit zánět a odmítnutí náušnice. Nejvhodnější slitina je titan. Tento materiál neoxiduje, nezpůsobuje alergické reakce, dobře se hojí a podporuje rychlé zacelení kanálku. Pravděpodobnost odmítnutí titanové náušnice je minimální.

Při výměně náušnice se mění pouze její horní část - ozdoba se odšroubuje a na její místo se našroubuje nová. Výměnu ozdoby lze snadno provést sami, ale je třeba, aby se otvor plně zahojil. Výměnu ozdoby je možné zkusit pouze po šesti měsících od procedury, s jistotou, že se piercing zahojil. Dokud není piercing zcela zahojen, výměna ozdoby je zakázána.

Při výměně náušnice, konkrétně její horní části, je důležité dodržovat hygienická a sanitární pravidla. Ruce, kůže a náušnice musí být ošetřeny sterilizačním prostředkem. Horní část náušnice se opatrně odšroubuje pomalými pohyby. V tomto procesu je velmi důležité nepoškodit kapsli kolem „kotvy“, protože zranění může vést k zánětu a odmítnutí náušnice organismem.

Piercing krku vypadá velmi efektně, originálně a sexy. Je třeba si uvědomit, že během prvních několika týdnů může piercing způsobovat nepohodlí a nepříjemné pocity. Při nedostatečné péči o místo piercingu se ozdoba nezahojí, dojde k odmítnutí a vytvoření jizvy. Je důležité si uvědomit, zda jste schopni dlouhodobě chránit ozdobu před zachytáváním a vnějšími faktory (prach, nečistoty, pot) a pravidelně provádět důkladnou antiseptickou péči. Pokud tyto aspekty zvládnete, po určitém čase bude vaše tělo zdobit originální a neobvyklý piercing.

piercing krku
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.