Piercing obočí
Modifikace těla má různé varianty.
Lidé si propichují nejneobvyklejší místa na těle, zdobí si tváře, nos, obočí, rty, ale i intimní místa originálními náušnicemi. Tato služba je neuvěřitelně populární a je velmi žádaná mezi oběma pohlavími po celém světě. V tomto článku zvláštní pozornost věnujeme piercingu obočí. Na první pohled se zdá, že piercing obočí je poměrně složitý zákrok. Ve skutečnosti je tato služba nejjednodušší ze všech úprav obličeje. Jako každý jiný typ piercingu má i piercing obočí několik stylů, které se liší ozdobou a umístěním.
- Vertikální piercing obočí.
- Velmi originální a dokonce extravagantní typ piercingu přes celé obočí. Ze šperků se používá činka (bananka), jejíž konce jsou upevněny kuličkami nebo hroty. Menší nevýhodou tohoto piercingu je, že se náušnice snadno zahákují za oblečení, čímž zpomalí regenerace piercingu.
- Horizontální piercing obočí.
- Propíchnutí se provádí horizontálně, podle růstu chloupků na obočí. Ze šperků se vybírá činka nebo mikrodermál. Tento styl kvůli obtížnosti propíchnutí je méně použitelný než ten vertikální.
- Anti-obočí.
- Zvláštností tohoto stylu je, že vpich se provádí pod oční bulvou, na obou stranách obličeje. Jedná se o velmi krásný a originální typ úpravy obličeje, prováděny pouze v profesionálních salonech, specializovanými mistry.
- Bridge.
- Tento typ najdeme i u piercingu nosu. Kvůli těsné blízkosti hřbetu nosu je bridge často spojován s piercingem obočí. Technologie propíchnutí je stejná jako u horizontálního piercingu. Méně často se provádí vertikální propíchnutí. Jako šperky se používají mikrodermály, kroužky nebo dvojité činky.
Klasifikace náušnic
na obočí
Stejně jako jiné úpravy těla, piercing obočí má také několik typů šperků.
Klasifikace náušnic se provádí nejen podle tvaru šperků, ale i podle materiálu, ze kterého jsou náušnice vyrobeny.
Podle materiálu jsou náušnice vyrobeny z:
- Titanu – tyto šperky jsou nejspolehlivější, slitina nezpůsobuje alergické reakce, způsobuje rychlé hojení propíchnuté oblasti;
- Stříbra - stříbrné šperky vypadají stejně krásně jako zlaté; mají také regenerační vlastnosti;
- Plastu - vyznačuje se lehkostí a cenovou dostupností; nezatěžuje propíchnutou oblast, čímž urychluje proces regenerace; tyto šperky vypadají neméně originálně a působivě, mají mnoho typů a forem;
Kromě shora uvedených materiálů se náušnice také vyrábějí ze dřeva, kosti a tak dále.
Z hlediska tvaru mají náušnice následující klasifikaci:
- Činka – rovná tyč, na koncích jsou umístěny kuličky nebo hroty;
- Kroužky – pohodlné při ošetření piercingu antiseptickými prostředky, snadno se posouvají;
- Barbells - činka s ohnutým tvarem; stejně jako na obyčejných činkách jsou na koncích umístěny kuličky; takový šperk se často používá v jiných úpravách těla;
- Spony - jinými slovy, falešná náušnice; připevněné k pokožce těsnou sponou, nevyžaduje propíchnutí.
Základní doporučení k péči
Aby piercing nedoprovázely záněty, nepohodlí a kazy, je třeba věnovat zvláštní pozornost kvalitní a důkladné péči o čerstvě propíchnuté místo.
Kupte si všechna potřebná antiseptika a dodržujte jednoduchá doporučení mistra.
- V prvních třech dnech se nedoporučuje namáčet propíchnutou oblast obočí vodou.
- Při dezinfekci je nutné ošetřit antiseptikem nejen šperk, ale i pokožku. Pro ošetření je vhodný Miramistin. Stojí za zmínku, že nelze ošetřit propíchnutou oblast peroxidem vodíku. Peroxid se používá pouze v případě, že vytéká krev nebo ichor.
- V zimě je důležité věnovat zvláštní pozornost co nejčastějšímu ošetřování piercingu. Jelikož šperk může v chladu zmrznout, v místě vpichu se může objevit hlen. V tomto případě ošetřete místo vpichu Octeniseptem.
- Při ošetřování je důležité náušnici otočit, aby šperk nezarostl do kůže.
- Během prvního měsíce se nedoporučuje šperk odstraňovat.
Doba hojení
piercingu obočí
Každý klient se zajímá o zhojení propíchnutého místa.
Je třeba poznamenat, že na dobu hojení piercingu má vliv řádná péče o místo vpichu.
Doba hojení piercingu bridge trvá od šesti týdnů do čtyř měsíců. Při správné péči o místo vpichu se piercing může zahojit přes šest týdnů. Úplné zahojení vertikálního vpichu trvá dlouho. Někdy doba hojení trvá až šest měsíců.
Pokud v místě vpichu dochází k pravidelnému svědění a dotýkání šperku se nedoprovází akutní bolestí, hojení probíhá dobře. Pokud cítíte neustálé svědění a místo vpichu zčervená a oteče, je to známka počínajícího zánětu. Kontaktujte odborníka, ten doporučí další péči o piercing. Uvědomujte si, že samoléčba může vést k nežádoucím následkům
Hlavní omezení pro
piercing obočí
Prvním a nejdůležitějším omezením pro piercing je onemocnění krve.
Při problémech se srážlivostí krve je přísně zakázáno provádět piercing.
- Těhotenství.
- V těhotenství je ženské tělo oslabené, hrozí záněty.
- Kožní choroby.
- Chronická a obzvlášť akutní kožní onemocnění je zákazem piercingu jakéhokoli typu.
- V zimě není vhodné provádět piercing.
- Protože propíchnutá oblast se hojí mnohem pomaleji než na jaře nebo v létě.
Často se věří, že piercing obočí může negativně ovlivnit zrak člověka. Tento názor je naprosto mylný. Při propíchnutí obočí se nelze dotknout zrakového nervu. Ale při nesprávném vpichu je riziko dotyku trojklaného nervu. Taková chyba způsobuje neuralgii. Proto je třeba pečlivě vybírat mistra na piercing. Měl by to být kvalifikovaný odborník se značnými zkušenostmi a dobrými recenzemi a doporučeními. Obrátíte-li se na dobrého mistra, užijete si nejen krásné, ale i kvalitní piercing obočí.