Tragus piercing
Jedním z nejvíce „exotických“ typů piercingu ušního boltce je tragus.
Své umístění nachází v části zvané kozlík, což je chrupavčitá tkáň boltce umístěná před zvukovodem. Nejčastěji se Tragus piercing dělá v jednom uchu, je ale možné narazit na vyznavače masivního piercingu, jejichž náušnice zdobí oba kozlíky. Jako šperky se pro tragus hodí různé druhy labretů, náušnice ve tvaru kroužku nebo standardní kroužek. Tragus piercing je zajímavý, o jeho estetice a škodlivosti se vede mnoho diskuzí. Pojďme se podívat na to, co je pravda.
Proč si Tragus piercing
zaslouží pozornost?
Během propíchnutí se jehla pohybuje od přední stěny tragusu směrem ke zvukovodu.
Existuje také vertikální varianta vpichu, kdy je jehla směřuje od shora dolů. Ti, kteří mají v oblibě jedinečné typy piercingu, preferují dvojité propíchnutí.
K základním výhodám Tragus piercingu patří:
- Minimální riziko vzniku krvácení.
- V kozlíku prakticky nejsou krevní cévy, proto při vpichu nedochází k velkému poranění.
- Unikátnost.
- Piercing tragus si rády nechávají dělat celebrity. Není jen módní, ale také stylové. Šperky můžeme obměňovat podle libosti.
- Absence bolesti.
- Zóna se vyznačuje minimem nervových zakončení. Z toho důvodu při vpichu a hojení nedochází k silným pocitům bolesti.
Pravda o Tragus piercingu je taková, že po zákroku vás bude čekat dlouhé období hojení - od 3 do 6 měsíců. Časem můžou také vznikat problémy při nasazování labretu nebo činky.
Zajímavým faktem je, že Tragus piercing vás může zbavit chronické migrény. Je to spojeno s přítomností aktivních bodů na povrchu místa vpichu.
Propíchnutí Tragus piercingu
Celá procedura Tragus piercingu trvá 15-20 minut.
Proces začíná označením. Piercer udělá značku a ukáže očekávaný výsledek klientovi. Potom provede ošetření antiseptickým roztokem. Zeptat se můžete na cokoliv, co vás zajímá. Specialista vám rád odpoví a informuje vás o pravidlech péče o místo piercingu. Piercer vám vysvětlí druhy šperků a také vás informuje o tom, jaké z nich jsou nejvíce bezpečné.
Hojení
Kozlík jako místo piercingu není nejbezpečnější. Jeho zhojení si žádá více času.
Chrupavková tkáň je tlustší než měkké tkáně, proto se o ni musíme důkladněji stratat. Navíc se může již po několika dnech po proceduře zdát, že rána je zahojená. Bolestivé pocity zmizely a tím pádem máme pocit, že můžeme přestat s péčí. Toho se ale snažte vyvarovat, péče o místo vpichu by se měla provádět alespoň 3 měsíce. Před každým ošetřením:
- Umyjte ruce mýdlem.
- Ošetřete místo vpichu antiseptikem, abyste jej zbavili nečistot.
- Pohybujete labretem dopředu a zpět a zároveň čistěte jeho tyčku. Můžete použít vatový tampon.
- Naneste antiseptikum na přímo na jeho tyčku a znovu s ním zahýbejte, tak se roztok dostane do rány.
- Přebytek roztoku otřete suchým ubrouskem.
Co se výměny náušnice týče, každý piercer vám řekne, při Tragus piercingu je lepší počkat. Minimálně tři měsíce trvá zhojení chrupavky. Po uplynutí této lhůty je možné začít experimentovat s výběrem náušnic.
Šperky pro Tragus piercing
Když začnete prozkoumávat sortiment tragusových piercingových šperků, zaměřte se na složení slitiny.
Nejoptimálnější jsou šperky ze zlata, titanu nebo lékařské slitiny. Při jejich nošení se minimalizuje riziko vzniku alergické reakce, nepodléhají totiž vlivu vnějších faktorů.
Pokud bychom měli vytvořit hodnocení pro piercing tragus, seřazení bude následující:
- Labrety.
- Nejbezpečnější, pohodlné při nasazování a stylové. Budou se hodit těm, kteří právě začali nosit piercing tragus, nebo ho nosí pravidelně.
- Kroužek.
- Optimální rozměr je 6-10 mm. Je stylový a originální, jeho nasazování může být ale složitější.
Sundávat šperky bychom měli opatrně a nespěchat. Pamatujte, že při manipulaci s kozlíkem se jeho tkáň může poškodit. Období jeho hojení může trvat, proto nevyměňuje šperky příliš často.
Důvody, proč se obrátit k pierceru
Pokud jste zpozorovali, že se pocit bolesti vrátil po určité době po proceduře, svědčí to o tom, že vnikl zánětlivý proces.
Jeho projevy jsou následující:
- Zarudnutí.
- Výtok z rány.
- Pulsování.
- Pocity svědění a pálení.
- Otok.
Při projevu alespoň jednoho ze symptomů, je dobré navštívit piercera nebo lékaře.
Existuje kategorie lidí náchylných k tvorbě keloidních jizev v důsledku traumatických účinků na kůži. Takové jizvy nepředstavují hrozbu pro zdraví, ale z estetického hlediska nevypadaji vábně. Pokud byste chtěli, můžete si je nechat chirurgicky odstranit.