Tunely v tvářích
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tunely v tvářích

Modifikace těla má velmi staré kořeny, mnoho kmenů označovalo zvláštním piercingem svou příslušnost k určitému kmenu.

Od dávných dob služba bodymodifikace nezůstala v minulosti, ale procházela časem a rychle se rozvíjela. Dříve byl nejoblíbenějším druhem piercingu klasický piercing uší, tedy lalůčků. Všechny ženy, dívky, chlapci a dokonce i nejmenší dámy nosily náušnice v uších. Ale tím oblast piercingu neskončila, brzy se objevily piercingy nosu, rtů, obočí, těla a dokonce i intimních částí těla. Objevilo se mnoho různých druhů piercingu, které mohou zdobit jakoukoli část těla. Dnes je tato oblast neuvěřitelně populární, moderní technologie umožňují provést piercing jakékoli části těla prakticky bezbolestně a hlavně bezpečně. Existuje mnoho běžných modifikací, ale existují také typy, které vyvolávají nepochopení a mnoho otázek. Do druhé kategorie patří zvláštní, ale neméně populární druh piercingu – tunely v tvářích. Všichni jsme si už dávno zvykli na tunely, které se tvoří v uších. Někdy dosahují poměrně velkých průměrů, čímž ukazují zvláštní styl a jedinečnost svého nositele. Ale ne všichni jsou zvyklí na to, že tunely lze vytvořit i na obličeji, konkrétně na tvářích. Tunely v tvářích představují vytvoření otvorů v tvářích, které se následně roztahují do požadovaného průměru pomocí speciálních roztahováků. Poté, když velikost odpovídá požadované, do kanálu se vloží speciální dekorativní náušnice s odpovídajícím průměrem. Prvním, kdo provedl tuto modifikaci, je německý umělec Joel Miggler, který se dostal do Guinnessovy knihy rekordů. Ve věku 24 let měl umělec na svém těle 27 druhů piercingů, z nichž pět byly tunely na obličeji. Před Joelem byly na obličeji prováděny tunely pod dolním rtem nebo na křídlech nosu, ale Miggler byl první, kdo se odvážil na tunely v tvářích. Mnoho lidí považuje tunely v této části obličeje za neestetické, protože skrz otvory jsou jasně vidět zuby a celá ústní dutina. Ale pro neformální lidi, kteří se snaží o sebevyjádření, jsou tunely v tvářích skutečným průlomem. Mimochodem, Joelova přítelkyně se také zajímá o piercing a má na svém obličeji tunel pod dolním rtem. Kromě tunelu má také rozštěp jazyka a ráda ukazuje svůj hadovitý rozdvojený jazyk skrz tunel pod rtem.

Tunely v tvářích
Tunely v tvářích

Provedení tunelů

Tunely v tvářích se provádějí téměř stejnou technikou jako v uších.

Existují dva hlavní způsoby provedení tunelů v oblasti tváří:

Roztahování:

  • Obličej se ošetří antiseptikem, provede se označení.
  • Na označených místech se provede standardní procedura piercingu s následným vložením tyčky do kanálu.
  • Provede se opětovné ošetření místa antiseptikem.
  • Po období hojení se do kanálu vloží roztahovák na dva milimetry.
  • Dále se do kanálu vkládají roztahováky s stále větším průměrem, dokud tunel nedosáhne požadované velikosti.



Celé období roztahování tunelu na potřebný průměr je doprovázeno tupými bolestmi a tlakem piercingu.
Chirurgická metoda (otvor se provádí chirurgicky s povinným použitím anestézie):

  • Obličej se ošetří antiseptikem, provede se označení.
  • Na místech označení se pomocí skalpelu vyřízne kanál požadovaného průměru.
  • Do kanálu se vloží náušnice.
  • Provede se opětovné ošetření antiseptickým přípravkem.



Kvalifikovaní pierceři doporučují postupné roztahování kanálu, aby nedošlo k poškození tkáně.

Tunely v tvářích
Tunely v tvářích
Tunely v tvářích

Omezení pro proceduru

Proces roztahování tunelů trvá dlouhou dobu a je doprovázen stálými tupými bolestmi.

Proto je nutné se psychologicky připravit na toto náročné období a mít silný imunitní systém. Omezení pro proceduru jsou následující:

  • Cystické akné;
  • Cukrovka;
  • ARVI;
  • Alergie na anestetika;
  • Nemoci ústní dutiny;
  • Hemofilie;
  • Ekzém;
  • Epilepsie;
  • Traumatické poranění mozku;
  • Psychické poruchy.



V případě, že se na místě piercingu objeví otok, zarudnutí, podráždění nebo svědění, je nutné se obrátit na odborníka. Tyto příznaky mohou být příčinou alergie na materiál a odmítnutí náušnice, je třeba co nejrychleji vyměnit náušnici za ozdobu z jiného materiálu.

Tunely v tvářích

Pravidla pro péči

Piercing v oblasti obličeje vyžaduje pravidelnou a důkladnou péči.

  • Po prvotním piercingu pravidelně ošetřujte poškozené oblasti antiseptickým přípravkem. Pravidelnou péči je nutné provádět po každém vložení roztahováku.
  • Při odchodu ven předem namazat poškozené oblasti mastí "Levomekol".
  • Pravidelně provádět ošetření alkoholovým dezinfekčním prostředkem.
  • Pomocí vatového tamponu a antiseptika čistit nahromaděnou lymfu, krev a prach.
  • Po každém jídle vypláchnout ústa.
Tunely v tvářích
Tunely v tvářích
Zarůstání tunelů

Kůže člověka má tendenci k regeneraci, různé rány, škrábance a dokonce i popáleniny se mohou samy zahojit.

Samotné hojení otvorů po piercingu však není možné, protože kanál už se stihl vytvořit a plně zahojit. Zarůstání tunelů se provádí ve specializované klinice, která během procedury provádí následující kroky:

  • Výrobek se odstraní z kanálu;
  • Aplikuje se anestézie;
  • Okraje tunelů se sešijí;
  • Pomocí speciálního plastického materiálu se provede překrytí;
  • Na operovanou oblast se aplikuje obvaz, který je nutné nosit po dobu jednoho týdne.



Doba hojení je u každého klienta individuální, závisí na vlastnostech organismu a péči o poškozenou oblast. Po úplném zahojení tunelů zůstávají na tvářích viditelné jizvy, které lze odstranit pomocí laseru. Laserový paprsek provádí broušení, které odstraňuje stopy po jizvách. Tato procedura je poměrně drahá.

Tunely v tvářích
Jak jíst a pít s tunely v tvářích?

Při pohledu na bodymodifikaci tohoto druhu se téměř všem vybaví otázka: "jak lze s takovými tunely jíst nebo pít?".

Skrz otvory v tvářích mohou všichni lidé bez problémů vidět vaše zuby, jazyk a celou ústní dutinu. Není divu, že první otázka lidí se týká jídla, přesněji jeho přijímání. Průměr každého z tunelů na tvářích Joela Migglera je 36 milimetrů, v budoucnu chce mladík roztáhnout otvory na čtyřicet milimetrů. Podle jeho slov mu tunely vůbec nebrání v přijímání jídla nebo pití jakékoli tekutiny. Před začátkem jídla Joel vymění náušnice v tunelech za speciální zátky, které brání pronikání tekutiny nebo jídla ven. Jediný detail – při jídle není možné široce otevřít ústa, ale to není významný mínus. Rozhodnout se pro takovou modifikaci je docela obtížné, ne každý dokáže zvládnout všechna nadcházející úskalí. Navzdory tomu existují fanoušci tunelů v tvářích, kteří považují Migglerovu modifikaci za skutečný průlom v oblasti piercingu a chtějí následovat jeho příklad. Nejprve je však nutné zvážit všechna "pro" a "proti" této procedury, protože budete muset neustále čelit kritice ostatních lidí. Kromě toho, pokud vás tunely omrzí, zbavit se velkých otvorů bude možné pouze pomocí chirurgického zákroku, po kterém na obličeji zůstanou viditelné jizvy. Je také třeba poznamenat, že období roztahování tunelů může vést k nespavosti a také k nervovým zhroucením kvůli neustálým tupým a bolestivým pocitům. Pokud jste se přesto rozhodli pro takové manipulace se svými tvářemi, měli byste se vážně přistoupit k výběru specialisty. Musíte být stoprocentně jistí svým mistrem. Zjistěte si o něm a jeho práci recenze. Důkladně si prohlédněte pracovní prostor, hygienické podmínky by měly být na nejvyšší úrovni. Je důležité podívat se na portfolium specialisty, pokud v něm jsou práce s požadovanou modifikací, můžete danému mistrovi důvěřovat. Pokud však takové práce v portfoliu nejsou, ale mistr vás ujišťuje, že už dříve takové manipulace prováděl – odmítněte a hledejte kvalifikovaného a zkušeného specialistu. Pamatujte, že výběr mistra je velmi důležitý úkol, protože na tomto člověku bude záviset váš vzhled a také vaše zdraví.

Tunely v tvářích
Tunely v tvářích
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.