Tetování ve filmu
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování v kině

Umělecké tetování je dnes tak populární, že jej najdeme na těle téměř každého třetího člověka.

Tento fenomén neobchází ani představitele kinematografie, kteří se snaží brutální filmové postavy ozdobit jedním jasným nebo několika obrázky na těle. A hlavním úkolem použití tetování v kině je touha režisérů vyčnívat postavu z davu, zvýraznit její osobnost a individualitu beze slov.

Tenhle trik opravdu umožňuje režisérům beze slov a stručně popsat charakter hrdiny. Aby divák všiml tetování, musí být obrázek buď znakem, nebo se několikrát objevit v záběru zblízka a přilákat pozornost sledujících film.

Tetování v kině
Tetování v kině
Tetování v kině

Jaké filmy utkvěly divákům v paměti kvůli tetování na těle hrdiny?

Recenze není založena na hodnocení filmu nebo uměleckém významu tetování.

Uvádíme pouze filmy, ve kterých tetování nejen zdobilo tělo hrdiny, ale mělo v sobě zvláštní význam.

  1. Červený drak, 2002, režie Br. Ratner
    1. Děj filmu je konfrontací mezi zvláštním agentem FBI a šíleným zabijákem. Kromě hvězdného koktejlu (Norton, Hoffman, Hopkins) zaujme Červený drak výbornými hereckými výkony a režií. Film má vše, co pro thriller potřebujete – děsivou atmosféru, krutost, intriky, neschopnost předvídat konec. Co s tím má tetování společného? Zdobí záda a bederní oblast hlavního zloděje. Antihrdina se považuje za Červeného draka, vyžadujícího lidské oběti. Pro spravedlnost poznamenáme, že obraz na těle je namalován s velkou dovedností. Není možné odtrhnout oči od záběrů, kde je zobrazen.
  2. Americká historie X, 1998, režie T. Kay
    1. Film vypráví o životě vůdce neonacistického gangu ve městě Andělů. Děj filmu umožňuje divákovi prozkoumat psychologii nacionalismu, podstatu násilí a jeho dopad na společnost. Hlavní postavu ztvárnil Edward Norton. Tenhle se ukazuje v lůně jeho rodiny, mezi stejně smýšlejícími lidmi ve společnosti. Formování charakterů probíhá ve fázích. Film je, navzdory přítomnosti lyrických linií, poměrně obtížný, protože obsahuje mnoho scén fyzického a morálního násilí. Tady vidíme tetování ve formě symbolických obrázků na těle, kultivující neonacismus.
  3. Dívka s dračím tetováním, 2011, režie D. Fincher
    1. Ačkoli název filmu zmiňuje tetování, děj filmu s tím nemá nic společného. Obrázek umožňuje lepší porozumění vnitřnímu světu a postoji hlavního hrdiny – geniálního hackera. Ten se společníkem, novinářem, se snaží odhalit řadu vražd. Pro ty, kteří to neviděli, doporučujeme film přehlédnout! Silný film se zajímavou zápletkou, skvělé herecké výkony. A tetování draka na zádech hrdinky jen zdůrazňuje její vnitřní sílu. A také poskytuje estetické potěšení fanouškům body artu.
  4. Potupa, 2010, režie T. Kitano
    1. Film je věnován každodennímu všednímu životu japonské mafie. Ukazuje pravdu o klanech jakuzy, skrytou očím obyčejných lidí. Tradice, zvyky, pravidla – divák má možnost dotknout se skrývajícího za sedmi pečetěmi. To je krutý film ve stylu T. Kitana, který osobně ztvárnil roli vůdce mafie. A tetování, která zdobí těla členů jakuzy, jsou barevnými kompozicemi s jasným poselstvím o působnosti jejich majitelů. Znalci japonského stylu při sledování filmu ocení kvalitu obrazů, jenž je opravdu vysoká.
Tetování v kině

To nejsou zdaleka všechny a zdaleka ne nejjasnější filmy / obrázky / tetování.

Proč jsme se rozhodli věnovat se jim podrobněji v tomto článku? Pravděpodobně se režisérům výše zmíněných filmů co nejlíp povedlo tetováním umístit potřebné akcenty, ukázat originalitu postav.

O umění tetování a jeho projevu ve filmovém průmyslu se dá mluvit dlouho. Do výše uvedeného seznamu můžete přidat takové filmy jako Podfu(c)k (tetování hrdiny Brada Pitta), Wanted (tetování hrdinky Angeliny Jolie), Mys hrůzy (tetování hrdiny Roberta de Nira), Od soumraku do úsvitu (hrdina George Clooneyho) a asi 20–30 výdělečných filmů, zapsaných do dějin kinematografie.

V každém filmu se umění tetování odhaluje svým vlastním způsobem. Každý z nich prokazuje nejen uměleckou hodnotu body artu, ale také jeho sociální a sémantické zatížení.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS
shapka

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.