Microblading obočí
Microblading obočí, jinak nazývány 6D PMU obočí, je extrémně populární.
Ve sféře permanentního make-upu se jedná o poměrně novou technologii tvorby a úpravy obočí, která se neprovádí strojem, ale ruční technikou. Díky tomu vypadá obočí nejen krásně, ale také přirozeně.
K vytvoření obočí používá mistr speciální nástroj, který vypadá jako obyčejné pero. Na konci nástroje jsou speciální trysky připomínající kartáč, tryska se skládá z několika jehel o tloušťce 0,18 mm. Jehly jsou umístěny pod jedním úhlem, jejich tloušťka umožňuje kreslit velmi tenké čáry chloupků, díky čemuž se dá obtížné je odlišit od přirozených chloupků. Pigment se ukládá rovnoměrně, ve směru přirozeného růstu obočí.
Tato technika je pro pokožku méně traumatická, protože při nanášení pigmentu nedochází k vibracím, jak se to stává se strojem, což výrazně zkracuje dobu zotavení. Permanentka se nevkládá tak hluboko jako u běžného postupu permanentního make-upu. Díky tomu jsou obočí přirozenější a eliminuje se radikální změna odstínu barviva.
Často se při microbladingu používá technika stínování, tj. zastínění permanentu bez použití celkového vyplnění. Obočí vypadají objemně, bez silně jasné barvy. Vypadá to, jako by je právě upravili stíny. Pudrový microblading efektivně řeší problém tenkého a řídkého obočí. díky
Výhody techniky
Nehledě na to, že se tato služba objevila nedávno, je již velmi žádaná.
Ale mnozí ještě neslyšeli o takové technice, jako je microblading, a často si ji pletou s procedurou permanentního make-upu. Je to skutečně jedna z technik permanentního make-upu , protože používá pigment, ale mezi těmito službami jsou určité rozdíly.
- Provedení postupu.
- Na rozdíl od klasického permanentního make-upu se microblading provádí ručně, bez použití stroje. Mikročepele na nástroji umožňují vytvořit každý tah, takže vznikne jasný obraz. Při této technice nedochází k rozmazání odstínu.
- Hloubka permanentky.
- Při této technice není pigment zaveden tak hluboko jako u klasického permanentního make-upu. V tomto případě je poranění kůže slabší a doba zotavení je mnohem rychlejší. Bolestivé pocity nejsou příliš výrazné.
- Doba sezení.
- Permanentní make-up zpravidla zabírá hodně času, zatímco procedura microbladingu trvá asi hodinu a půl.
- Jasné čáry.
- Při této technice pigment leží přesně podél nakreslené čáry, bez rozmytí. Jasnost každého chloupku vytváří tak přirozený vzhled, že i na blízko je obtížné pochopit, kde je použit pigment.
Období zotavení
Vzhledem k tomu, že kůže je během microbladingu stále lehce poraněná, bude během období rekonvalescence nutná pravidelná péče o poškozenou oblast.
Po zákroku je v oblasti obočí otok a zarudnutí, k jejich odstranění lze použít studený suchý obklad, případně regenerační mast, doporučenou mistrem. Nedoporučuje se dotýkat poškozeného místa, zejména neumytýma rukama. Nemočte obočí a nepoužívejte dekorativní kosmetiku až do úplného zahojení. Po dobu hojení nenavštěvujte koupel, saunu, solárii, vodní nádrže a tělocvičny. Nedoporučuje se konzumace alkoholických nápojů, stejně jako příjem léků.
Během prvního dne se objeví ichor, musí být odstraněn vatovým tamponem a roztokem chlorhexidinu. Na obočí je nežádoucí používat různá tonika a vody, negativně ovlivní jak stav obočí, tak kvalitu microbladingu. Při odstraňování ichoru netřete obočí a výtok odstraňte lehkými pohyby.
Na obočí se vytvoří krusta, která slouží jako bariéra poškozené pokožky od vnějšího prostředí. Můžete pociťovat svědění nebo napjatost. Škrábání, tření a odlupování kůrky je přísně zakázáno. Můžete nejen poškodit kvalitu make-upu, ale také zanechat jizvu. Kůru nelze namáčet a pařit. Pro zmírnění pocitu nepohodlí aplikujte krém na hojení ran a naneste jej v tenké vrstvě na poškozené místo.
Během hojení se barva pigmentu může změnit, to je normální a není to důvod k panice. Po úplném zhojení se barva permanentu normalizuje. Délka obnovy pokožky je u každého klienta individuální, vše závisí nejen na péči, ale také na vlastnostech samotného organismu. Doba hojení v podstatě trvá měsíc. Po konečném zhojení kůže je nutné navštívit mistra. Mistr vyhodnotí výsledek a v případě potřeby předepíše korekci. Neodmítejte korekci obočí, protože tato služba opravuje malé nuance, které také ovlivňují kvalitu.
Omezení postupu
Microblading obočí je absolutně neškodná procedura, která neovlivňuje zdraví.
Stále však existuje seznam nemocí, u kterých je tento postup přísně zakázán:
- Období těhotenství a kojení;
- Chronická onemocnění akutní formy;
- Virová onemocnění;
- Diabetes;
- Hepatitida;
- Syfilis;
- Onkologická onemocnění;
- Otevřená poranění v oblasti obočí;
- Alergie na složky barviv.
Než se přihlásíte do služby microbladingu obočí, nejprve se podstupte lékařské prohlídky, aby nedošlo k nežádoucím následkům.
Mít krásné a upravené obočí je snem každé dívky a ženy, microblading jim v tom dokonale pomáhá. Nespíchejte, ale vážně přistupujte k výběru mistra. Měl by to být osvědčený specialista, jehož portfolio již obsahuje díla tohoto druhu. Pouze u kvalifikovaného specialisty a s náležitou péčí si využijete krásu svého obočí.