Tetování na lícní kosti
Svěží ruměnec na tvářích je snem každé dívky a ženy.
Ale bohužel se současnou ekologií se ne každý může pochlubit tímto zázrakem přírody. Život moderního člověka je naplněn množstvím starostí, dost často je tělo přetížené, a to se jistě projeví na stavu pokožky, jejím vzhledu. Mnoho žen proto používají dekorativní kosmetiku, aby měly na tvářích zdravý ruměnec.
Pomocí tvářenky opravíte mnoho nedokonalostí obličeje, opravíte ovál a dokonce i změníte rysy obličeje k nepoznání. Hlavně je vybrat správný odstín tvářenky a správně ji aplikovat na obličej. Ale ne každý má čas na každodenní make-up a ne každý ví, jak kompetentně zacházet s růží. Avšak každý chce vždy vypadat svěží. A je taková možnost jako služba permanentního make-upu.
Výhody permanentního make-upu lícní kosti
Permanentní make-up lícních kostí je velmi populární.
Pomáhá nejen přidat svěžest obličeji, ale také opravuje mnoho nedokonalostí oválu obličeje. Navíc skrývá změny kůže související s věkem. Správně vybrané odstíny pigmentu opraví váš vzhled a po mnoho let vám dodají svěží jemný ruměnec na tvářích, který dodá vaší pleti zdravý vzhled.
Permanentní make-up na lícní kosti má mnoho výhod:
- Dodává obličeji svěžest a zdravý vzhled;
- Opravuje ovál obličeje;
- Skrývá změny na kůži související s věkem;
- Trvá několik let;
- Nesmývá se vodou.
Kromě výše uvedených výhod řeší permanentní make-up na lícní kosti mnoho problémů spojených s kosmetikou. Při každodenním používání dekorativní kosmetiky se totiž ucpávají póry na obličeji, pokožka nedýchá, v důsledku čehož se na obličeji pravidelně tvoří různé záněty a podráždění. Proto se pleť vyžaduje pravidelné čištění a peeling. Tetování neucpává póry, pigment zavedený do vrstev kůže, nezpůsobuje alergické reakce, protože je vytvořen na bázi organické hmoty. Permanentní make-up je absolutně nezávadný a dodává kvalitní a dlouhotrvající krásu.
Takže vidíme, že permanentní make-up je nejlepší způsob dodat krásu a nepoškodit pokožku. Po provedení procedury se již nemusíte starat o svůj vzhled v jakékoli situaci a za jakýchkoli povětrnostních podmínek bude váš make-up bezvadný.
Provedení procedury
Ihned je třeba poznamenat, že aplikace pigmentu na lícní kosti vyžaduje mnoho zkušeností, protože je obtížnější než permanentní make-up na rty nebo obočí.
Mistr musí umět správně kombinovat barvy pigmentů, vybrat ideální odstín pro každý typ a tón pleti, umět správně vybrat tvar růže a místo pro její aplikaci. Je důležité, aby růž zvýraznila vaši krásu a naplnila ji svěžestí.
Nejprve mistr pomocí speciální tužky udělá náčrt na tváři klientky a po konečném schválení začne provádět permanentní make-up.
Do vrstvy kůže v oblasti lícních kostí se vstříkne pigment, který je tónem podobný přirozenému odstínu pleti, ale má trochu jiný odstín. U dekorativního make-upu maskérka vybere odstín tvářenky v souladu s tónem rtěnky. Při permanentním make-upu se výběr tónu provádí podle jiného principu. U permanentního make-upu se bere v úvahu mnoho nuancí, při modelování oválu se vybírají tmavé odstíny, pro svěží obličej se používají teplé odstíny barviva.
Mistr vybírá oblast, na kterou se pigment aplikuje, na základě tvaru oválu obličeje. Permanentku lze aplikovat na samotné lícní kosti, nebo níže, pokud je mezi nosem a začátkem pigmentu interval dvou prstů. Odstín barviva musí být zvolen tak, aby byl nápadný, ale nepůsobil příliš křiklavě. Tváře by neměly vypadat jako nalitá jablka, ruměnec by měl být světlý, omlazující obličej.
Období zotavení
Když se permanentní make-up hojí, vytvoří se na lícních kostech krusta, která by měla do pěti dnů sama zmizet.
Kůra slouží jako druh ochrany, bariéra mezi poškozenou pokožkou a vnějšími vlivy. Nedotýkejte se kůrky, nedrhejte ji ani ji neodlupujte. Po úplném zahojení pokožky odpade sama. Při dotyku s krustou je vysoké riziko zjizvení, což zkazí kvalitu permanentního make-upu.
Jak se pokožka obnovuje:
- Po dokončení aplikace pigmentu budou v lícních kostech pozorovány jasné obrysy vzoru;
- Barva pigmentu bude zpočátku jasná;
- Objevit na poškozené oblasti kůže se může objevit ichor - ochranná reakce kůže na poškození;
- Druhý den se v oblasti permanentního make-upu vytvoří kůra;
- Kůže absorbuje pigment;
- Barva pigmentu se může zdát matná;
- Po pár dnech kůra sama odpadne, vypadá to jako olupování kůže;
- Po konečném zhojení kůže lze pozorovat konečný výsledek permanentního make-upu.
Je třeba poznamenat, že konečný výsledek závisí také na vaší péči o pleť při její rekonvalescenci. Péče zahrnuje následujících nuance:
- Asi třikrát denně je třeba ošetřit poškozenou oblast pokožky tenkou vrstvou regeneračního krému, který ovlivňuje nejen obnovu pokožky, ale také zabraňuje vzniku trhlin;
- Ke snížení otoku a zarudnutí aplikujte suché studené obklady;
- K tomu zabalte led do plastového sáčku a připevněte jej k oblasti permanentního make-upu;
- V případě bolestivých pocitů je povoleno užívat analgetikum, pozor na předávkování.
Seznam omezení při regeneraci pokožky
Dokud se kůže úplně nezhojí, dodržujte některá omezení:
- Nenavštěvujte lázně, sauny, bazény a tělocvičny, solária;
- Chraňte oblast permanentního make-upu před přímým slunečním zářením;
- Umývejte se pouze vařenou teplou vodou;
- Po umytí kůže netřete, ale jemně osušte;
- Netřete kůrku, ani nemočte ji;
- Omezte napařování obličeje;
- Neaplikujte na obličej masky, peelingy a podobné;
- Nepoužívejte dekorativní kosmetiku na oblast permanentního make-upu.
Po období zotavení znovu navštivte mistra, ten zhodnotí výsledek a za potřeby doporučí opravu.