Piercing Helix - VeAn Czech
Helix
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing Helix

Specialisté na piercing vědí, že práce s oblastí boltce není vždy jednoduchá, zvláště pokud jde o Helix piercing - propíchnutí jeho horní chrupavčité části.

Helix piercing se také nazývá piercing šroubovice. Jedná se o skvělý způsob, jak ozdobit ucho jednou náušnicí nebo celou kombinací šperků. Tento typ propíchnutí vyžaduje znalosti a zkušenosti. Pojďme zjistit, čím je výjimečný.

Piercing Helix

Variace Helixu

V klasickém pojetí spočívá Helix v jednorázovém propíchnutí chrupavkové tkáně boltce.

Avšak stejně jako s jídlem roste chuť, někdo, kdo si již pořídil jeden módní piercing, tímto nekončí. Klienti proto často žádají dvojité nebo trojité propíchnutí, stejně jako jednosměrné nebo obousměrné. Jeden neruší druhý a šikovnou kombinací šperků můžete vytvořit stylovou kompozici.

Piercing Helix
Piercing Helix

Pojďme mluvit o bolesti

Ještě před několika desítkami let bylo propíchnutí ušního lalůčku spojeno s hrdinským činem, protože se to obvykle dělalo doma bez úlevy od bolesti.

O profesionálním Helix piercingu v našich zeměpisných šířkách nemohla být řeč. Možná se někdo takový našel, ale takových extrémních specialistů bylo málo. Při propíchnutí chrupavkové tkáně boltce je pocit velmi nepříjemný. Moderní léky proti bolesti umožňují nepociťovat bolest při propíchnutí. Pod vlivem anestezie je vpich pociťován jako lehké štípnutí s brněním. Celá procedura trvá 2-3 minuty. Riziko komplikací je sníženo na nulu díky profesionální práci specialisty, dodržování sanitárních a hygienických norem a správné péči o místo vpichu.

Piercing Helix

Vlastnosti postupu piercingu Helix

Navzdory skutečnosti, že se postup propíchnutí chrupavky ušního boltce stal méně bolestivým, stále stojí za to dodržovat řadu doporučení, která urychlí období hojení a zabrání komplikacím.

Abyste se po zákroku rychle zotavili, měli byste:

 • Provádět vpichy postupně. Vyvarujte se propíchnutí chrupavkové tkáně na dvou místech současně, zejména na různých uších. Spaní na straně propíchnutí je totiž zakázáno. Chcete-li podpořit rychlou obnovu tkáně, neměli byste to dělat.
 • Pravidelně ošetřovat ránu antiseptickými roztoky, protože piercing helixu vyžaduje dlouhou dobu hojení.
 • Před propíchnutím udělat značku, abyste označili místo, kam bude náušnice umístěna. Klient musí odsouhlasit, že umístění značení odpovídá jeho přáním.Na rozdíl od jiných typů piercingu vyžaduje propíchnutí chrupavky delší dobu hojení. Měli byste být opatrní v otázkách hygieny a nedotýkat se boltce. Před zákrokem je vhodné navštívit lékaře a konzultovat případné kontraindikace.

Piercing Helix
Piercing Helix
Co může být překážkou rychlého zotavení po Helix piercingu?

Rychlost hojení chrupavkové tkáně závisí na mnoha faktorech, jedním z nejvýznamnějších je péče. Je důležité dodržovat následující opatření:

 • Použijte konkrétní typ náušnic - labrety. Bezprostředně po piercingu je zakázáno nasazovat činky, kroužky a jiné druhy šperků, které mohou přijít do kontaktu s oděvem, aby nedošlo k poškození hojících se tkání.
 • Po propíchnutí nenavštěvujte několik týdnů místa s vysokou vlhkostí (pára, sauna, bazén) a nevěnujte se aktivnímu sportu. V prvních 2-3 dnech po vpichu se vyhněte kontaktu s vodou a vlasy si „umyjte“ suchým šamponem.Délka období hojení je od 3 do 6 měsíců. Jak rychle se místo vpichu hojí, závisí na vlastnostech těla a na tom, jak dobře je o něj pečováno. K ošetření ran nepoužívejte vatové tampony, jejichž vlákna snadno pronikají do rány. Je lepší použít gázové tampony namočené v antiseptickém roztoku.

Piercing Helix
Co dělat, když se
místo vpichu špatně hojí?

Pokud kolem místa vpichu uvidíte jasný nebo purulentní výtok, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Přítomnost zánětlivého procesu může být také indikována: zarudnutím, svěděním, otokem, zhutněním tkání. Ránu neošetřujte sami, jinak riskujete komplikace.

Helix piercing se nejlépe provádí v chladném období. Při vysokých teplotách se místo vpichu regeneruje pomaleji a počet komplikací je vyšší. Náušnice se vyměňují po úplném zahojení místa vpichu. Je lepší tak učinit s piercerem, který postup provedl. Odborník vám řekne, jak náušnici správně vyjmout a nasadit, aby nedošlo k poranění měkkých tkání.

Piercing Helix
Piercing Helix
Šperky pro Helix piercing

Poté, co vám piercer dovolí vyměnit náušnice, si můžete zakoupit šperky podle svého vkusu.

Náušnice pro šroubovicový piercing jsou vyrobeny z různých materiálů: zlato, stříbro, titan, plast atd. Vše závisí na tom, zda máte omezení kvůli přítomnosti alergické reakce na určitý typ materiálu.

V závislosti na typu provedení se náušnice pro Helix piercing dodávají ve formě:

 1. Kroužku.
  1. Používá se pro Helix piercing. Kroužky jsou oblíbené mezi nadšenci piercingu, ale jak již bylo zmíněno dříve, neměly by se nosit bezprostředně po piercingu.
 2. Činky.
  1. Jedná se o tyčku, upevněnou na obou stranách pomocí zákrutů.
 3. Labretu.
  1. Tyčka je na jedné straně opatřena kuličkou a na druhé straně zatočením. Jedná se o první typ šroubovicového piercingového šperku, se kterým se budete zabývat.

Poskytli jsme vám základy znalostí o Helix piercingu. Nezbývá než se dostat do rukou dobrého piercera. A to vám upřímně přejeme!

Piercing Helix
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.