Industrial piercing - VeAn Czech
Industrial
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Industrial piercing

Industrial je originální provedení piercingu, při kterém se dělají dva vpichy, kterými prochází jeden šperk (činka).

Variant šperků může být nespočet - rovné nebo ohnuté činky, stylizace mýtických zvířat nebo květiny. Vše záleží na preferencích nositele. Dříve byl tento piercing spojován s punkovou kulturou, dnes je to jeden ze způsobů, jak se odlišit nebo přiblížit svému idolu: industrial si nechávají dělat hollywoodské hvězdy a slavní hudebníci.

Industrial piercing

Originalita, která má
své výhody i nedostatky

Kromě toho, že Industrial piercing vypadá velmi originálně a kvalitně, odlišuje se od ostatních druhů piercingu uší.

K tomu všemu má několik méně očividných výhod. Například můžete použít šperky různého tvaru a stylu. Díky individuálním anatomickým odlišností uší, vypadá industrial u každého jinak.

Musíme připomenout, že chrupavky se hojí déle a potřebují pravidelnou péči.

Industrial piercing
Industrial piercing

Jak se správně starat o industrial

Jak jsme již zmínili, je nutné se pravidelně a kvalitně starat o piercing, z důvodu zrychlení a zjednodušení procesu hojení.

Postup:

 • Umýt a vydenzifikovat ruce;
 • Aplikovat antiseptikum doporučené odborníkem na gázový tampon;
 • Jemně opečovat místo vpichu, očistit vystupující konce obou stran;
 • Aby antiseptikum proniklo do samého vpichu, opatrně zahýbejte činkou dopředu a zpět hned několikrát.Vše uvedené body je nutné opakovat dvakrát za den. Také je důležité být opatrní při koupeli, sprše nebo mytí vlasů.

Industrial piercing

Jak urychlit proces hojení

Jelikož sám přirozený proces hojení může trvat kolem půl roku (ne déle než 9-12 měsíců, vše závisí na individuálních vlastnostech organismu), zrychlit ho se nám sice moc nepodaří, ale při správné péči, můžete eliminovat všechny nepříjemné pocity a rizika.

Pamatujte proto několik jednoduchých pravidel:

 • Vlasy by se neměly dotýkat místa vpichu (mohou tkáň dráždit, poranit nebo zašpinit)
 • To samé platí pro ruce, především pokud jste si pořádně neumyli ruce.
 • Důležité je se maximálně vyhýbat jakéhokoliv tlaku: nespat na boku, na kterém je vpich, nepoužívat sluchátka, čelenky atd (nedoporučuje se dělat piercing v zimě).
 • Nosit jednoduchý a nekomplikovaný šperk pro usnadnění péče.
 • Při výběru šperků preferujete (alespoň pro váš první) hypoalergenní materiál.Minimalizujte dotyky ucha po dobu hojení, abyste se vyhnuli opakovanému zranění ucha.

Industrial piercing
Industrial piercing
Jaké existují šperky

Už jsme zmínili, že různorodost šperků pro industrial ve opravdu ohromná.

Různé materiály, rozměry, design, styly a stylizace. Stojí za to, si je všechny prozkoumat až po úplném zahojení, abyste předešli infekci nebo dalšímu zranění předčasnou výměnou činky. Z čeho tedy můžete vybírat svůj šperk:

 • Rovná činka spojující otvory. Lze doplnit kuličkami;
 • Tvarovaná činka - zakřivená, která také spojuje oba otvory;
 • Samostatné činky;
 • Kroužky do otvorů.Šperky můžou být minimalistické nebo bohatě zdobené, vše závisí na preferencích nositele. Mezi obrovským výběrem můžete vybrat varianty pro speciální příležitosti nebo každodenní nošení.

Industrial piercing
Obecná doporučení

Pierceři vždy radí klientům, co je pro nejlepší a čeho je lepší se vyvarovat.

Pokud jde o vaši první zkušenost s piercingem, je lepší začít něčím jednodušším. Je také vhodné zkonzultovat s piercerem, je-li pro vás industrial vhodný, máte-li malé ušní boltce (v takovém případě se tento piercing nedoporučuje).

 • Pokud jste se definitivně rozhodli udělat si industrial, podívejte se na možná rizika, na která je důležité být připraven a vědět, co dělat:
 • Při vysoké citlivosti nebo nesprávném výběru materiálu šperku, může dojít k jeho odmítnutí;
 • Infekce se může objevit při nesprávné nebo nepravidelné péči a také v případě nedodržení všech pravidel opatření;
 • Ve vzácných případech se mohou objevit keloidní jizvy jako reakce na poškození chrupavky.Proto je vhodné dodržovat všechny pravidla a rady piercera, čímž snížíme tato rizika na minimum.

Industrial piercing
Industrial piercing
Jaké jsou druhy Industrial piercingu

Fantazii se meze nekladou, to platí především ve spojení zkušeného klienta se zkušeným piercerem.

Propíchnutí může být provedeno ve šroubovici nebo části boltce, vše záleží na tom, jaký piercing se vám líbí, jakou představu chcete realizovat, a také hodí-li se právě k vám typ piercingu, který chcete.

Proto je důležité nejdříve přijít na konzultaci, kde spolu s piercerem vše prodiskutujete a on vám za pomocí make-upu ukáže, kde bude umístěn váš budoucí piercing. V případě, že se vám návrh bude líbit, procedura bude trvat 15-30 minut a není třeba dlouhé přípravy. Proto můžete po konzultaci (za podmínky předchozí domluvy s piercerem) provést proceduru.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.