Jak dlouho se hojí piercing? - VeAn Czech
Jak dlouho se hojí piercing?
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Jak dlouho se hojí piercing?

Piercing lze považovat za zcela zahojený, když kolem něj zmizí zarudnutí a nezůstanou stopy granulace.

To znamená, že o úplném zhojení můžeme mluvit za 3-6 měsíců po seanci. Nepohodlí v místě piercingu zmizí již za 4-6 týdnů po manipulaci za předpokladu správné péče.

Co se rozumí pod "správnou péčí"?

 • Nesmíte se dotýkat místa piercingu špinavýma rukama.
 • Ránu pravidelně ošetřujte podle doporučení mistra.
 • Nekruťte ozdobou.
 • Pokud místo piercingu „mokvá“, udržujte ho suché pomocí čistých papírových ubrousků. Vlhkost z těžko přístupných míst odstraňujte vatovými tyčinkami.
 • Piercing je třeba omývat lékárenskými prostředky (výjimky: peroxid vodíku, alkohol) používanými k dezinfekci, například roztokem chlorhexidinu. Navlhčete vatový tampon prostředkem a přiložte na místo piercingu.
 • Neplavejte v bazénu a nenavštěvujte saunu po dobu 8-10 týdnů.
 • Nahradte koupel sprchou.
 • Ozdobu nesundávejte po dobu 6-12 měsíců.
 • Nenoste těsné oblečení. Při převlékání se snažte „nezachytit“ náušnici.
 • Podle umístění piercingu si určete bezpečnou spánkovou polohu.
jak dlouho se hojí piercing
jak dlouho se hojí piercing
jak dlouho se hojí piercing

Jak urychlit hojení?

Doba hojení piercingu se dá zkrátit používáním panthenolu místně.

Rychlému hojení napomáhají také sluneční koupele, regenerační krémy a masti s vitamíny C a D. Doba hojení závisí na místě piercingu:

 1. Piercing jazyka
  1. Aby se takový piercing zcela zahojil, musí uplynout 3-4 měsíce. Ránu je třeba denně ošetřovat (vyplachovat ústa) neagresivním antiseptikem, například roztokem chlorhexidinu nebo furacilinu. Sledujte, aby po jídle v ústech nezůstávaly její částečky, protože to vede k aktivnímu růstu patogenní flóry. Vyhýbejte se kontrastním (horkým, studeným) jídlům.
 2. Jak dlouho se hojí piercing rtů?
  1. Při správné péči 6 týdnů. Ranka se hojí dvě týdny, během kterých se zastaví výtok lymfy. Místo piercingu otírejte několikrát denně neagresivními prostředky. Nedotýkejte se ozdoby ani místa jejího průniku, protože nejenže ránu poraníte, ale můžete do ní zanést infekci. Kroužek zůstává v piercingu do úplného zahojení. Nesundává se ani při dezinfekci piercingu. Vyhýbejte se horkému a kořeněnému jídlu, v prvních dnech je kouření kontraindikováno.
 3. Jak dlouho se hojí ušní lalůčky?
  1. Hojení takového piercingu trvá až 4 týdny. Pokud rány po této době krvácejí nebo otok nezmizel, je třeba navštívit odborníka. Třikrát denně je třeba provádět antiseptické ošetření. V tomto případě se doporučuje dvakrát denně opatrně otáčet náušnici, protože může zarůst do kůže. Je přísně zakázáno sundávat ozdobu nebo ji nahrazovat jinou.
jak dlouho se hojí piercing
 1. Doba hojení nosních křídel po piercingu
  1. Při správné péči se rány zahojí již po 4 týdnech. Ozdobu můžete nahradit jinou za půl roku po zákroku (za předpokladu normálního hojení rány). Zajistěte suchost rány pomocí měkkých papírových ručníků. Ránu otírejte dezinfekčním roztokem. Vhodný je roztok chlorhexidinu a hojení napomáhá mast „Miramistin“.
 2. Piercing obočí
  1. Regenerace tkání proběhne za 8-9 týdnů. Po celou dobu je třeba ránu pravidelně ošetřovat antiseptikem. Stejně jako v jiných případech, sundávat náušnici není možné.
 3. Mikrodermály
  1. Při dodržení technologického postupu se mikrodermály zahojí za 2-3 týdny. Postupně zmizí zánět a otok. Aby si kůže „zvykla“ na cizí těleso, bude to trvat půl roku, ale již za měsíc bude piercing vypadat velmi atraktivně. Hlavní je nezapomínat na ošetřování místa piercingu a dodržovat obecná pravidla péče.
 4. Piercing intimních oblastí
  1. Kvůli zvláštní citlivosti kůže v intimních místech se piercing může hojit o něco déle než na obličeji. Průměrně trvá úplné zotavení až půl roku. Rány ošetřujte chlorhexidinem a hojení napomáhá mast „Miramistin“. Na ránu můžete přiložit obklad z vatového tamponu namočeného v antiseptiku. Doba trvání – až 15 minut a frekvence provádění – 2-3krát denně.
jak dlouho se hojí piercing
jak dlouho se hojí piercing

Proč piercing nezahojí?

Příčinou může být infekce, která se dostala do rány, nebo pravidelné poranění kanálku při jeho každodenní péči.

Pokud proces hojení trvá dlouho, je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

jak dlouho se hojí piercing
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.