Jak vybrat šperk pro piercing: Kompletní průvodce - VeAn Czech
Jak vybrat šperk pro piercing
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Jak vybrat šperk pro piercing

Piercing je velmi populární službou a pokud dříve byla nejpopulárnější piercing ušního lalůčku, dnes si můžete nechat propíchnout téměř jakoukoli část těla.

Pro každý typ tělesné modifikace existují specifické šperky, které se liší tvarem, způsobem upevnění a samozřejmě účelem. Jak neudělat chybu a vybrat pro konkrétní typ piercingu ten správný šperk? To vám poradíme v tomto článku.

výběr šperku pro piercing

Typy šperků

 1. Bar
  1. Také známý jako tyčinka nebo barbell. Je to rovná tyčinka s otvory pro zašroubování dekorativních nástavců. Vhodné pro tyto části těla: klasický piercing ucha (lalůček), chrupavky ušního boltce, jazyk, nos a bradavky. Méně často se používají pro intimní piercing. Tyčinka má tloušťku 1,6 milimetrů. Použití tenčích tyčinek se nedoporučuje, protože může dojít k natržení kůže při náhlém zachycení. Pro intimní piercing se používá tyčinka od dvou mm. Délka začíná na 4,5 mm a přizpůsobuje se velikosti piercingu.
 2. Labret
  1. Jedná se o tyčinku, na jednom konci opatřenou plochým diskem a na druhém dekorativním nástavcem. Určeno pro piercing uší, nosu, tváří a rtů. Tloušťka se pohybuje od jednoho do dvou milimetrů. Délka může být různá.
 3. Banán
  1. Má tvar zahnuté tyčinky, připomínající banán. Tento šperk je určen pro piercing pupku, chrupavky ucha a obočí. Méně často se používá pro intimní piercing. Šířka šperku je standardně 1,6 mm, délka od šesti do čtrnácti mm.
 4. Circular
  1. Barbell Tvarově připomíná prsten, ale není zcela uzavřený, spíše připomíná podkovu, na koncích s nástavci. Používá se pro nosní přepážku, ušní lalůčky a bradavky. Tloušťka se pohybuje od 1,2 do 1,6 mm. Průměr začíná na šesti a končí na šestnácti mm.
výběr šperku pro piercing
výběr šperku pro piercing
výběr šperku pro piercing
 1. Kroužek s kuličkou
  1. Kroužek, který se upevňuje pomocí kuličky. Kulička je odnímatelná, má dva speciální otvory, do kterých se zasouvá kroužek. Na přání lze kuličku nahradit jiným vhodným nástavcem. Šperky se používají pro septum, ušní lalůčky, méně často pro bradavky. Šířka kroužku začíná na jednom mm, průměr od šesti mm.
 2. Segment
  1. Ring Konstrukčně připomíná předchozí šperk, ale k upevnění se používá část samotného kroužku. Po upevnění kroužku se vytváří dojem plného kruhu. Standardní tloušťka je od 1,6 mm. Průměr může být od šesti mm a více. Používá se pro septum a ušní lalůčky, piercing bradavek a rtů.
 3. Spirály
  1. Další název je twistery. Spirály mohou mít jeden nebo více závitů. Standardní tloušťka, průměr začíná od osmi mm. Používá se pro již zahojené piercingy na bradavkách, obočí, pupku, nosu a rtech.
 4. Retainery
  1. Tvarově připomínají podkovu bez nástavců na koncích. Jsou velmi pohodlné pro ty, kteří nemohou nosit piercing kvůli práci nebo studiu. Retainer lze snadno otočit, takže piercing není viditelný. Používá se pro zahojené septum. Tloušťka se pohybuje od 1,2 mm.
výběr šperku pro piercing
výběr šperku pro piercing
 1. Clickery
  1. Připomínají polokruh s tyčinkou. Název pochází od zvuku, kliknutí, které clicker vydává při upevnění. Původně byl šperk určen pro nosní přepážku, později se objevily modely pro křídla nosu, pupík a další typy modifikace. Délka tyčinky je 6 mm, výška se pohybuje od 6,8 do 10 mm.
 2. Surface Bar
  1. Z názvu je zřejmé, že šperk je určen pro ploché povrchy těla. Má tvar ploché tyčinky s nástavci pod pravým úhlem. Tyčinka se zavádí pod kůži, dekorativní nástavce jsou nad kůží. Určeno pro lícní kosti, klíční kosti, záda a břicho. Délka šperku začíná na deseti mm a končí délkou 40 mm.
 3. Microdermals
  1. Konstrukce šperku se skládá z plochého "kotvy", který je umístěn pod kůží, z něj vystupuje tyčinka s nástavcem. Výška šperku je od dvou do čtyř mm. Používá se pro tváře, lícní kosti, klíční kosti a jiné ploché povrchy.
 4. L-barbel
  1. Připomíná anglické písmeno "L". Určeno pro ženský intimní piercing "Christina". Délka šperku je od 10 do 25 mm, výška od 2,3 do 4 mm.Nástavce Jsou hlavním prvkem téměř každého šperku, pomocí kterého je šperk nejen upevněn, ale i vypadá krásně. Nástavce mohou mít různé tvary, závity od jednoho do 1,6 mm. Větší velikosti se vyrábějí na zakázku. Dekorativní nástavce mohou být ve formě kuliček, kamínků, krystalů a tak dále, pro jakýkoli vkus a styl.

V piercingovém průmyslu existuje obrovské množství různých šperků pro každou část těla. Šperky si můžete vybrat sami, ale to není tak snadné. Je důležité vybírat nejen podle krásy, ale i podle pohodlí při každodenním nošení a slitiny šperku.

Nejlepší variantou při výběru šperků je konzultace s piercingovým mistrem, který vám pomůže udělat správnou volbu.

výběr šperku pro piercing
výběr šperku pro piercing
výběr šperku pro piercing
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.