Piercing Medusa - VeAn Czech
Medusa
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing Medusa

Piercing je dnes velmi populární, je poměrně těžké potkat člověka neozdobeného tímto způsobem.Tato služba je oblíbená a je poskytována téměř ve všech kosmetických salonech, které poskytují i ​​šperky ke každému typu piercingu. Z mnoha typů úprav těla zaujímá zvláštní místo piercing zvaný Medusa. Jedná se o úžasný, originální a velmi krásný typ úpravy těla, který elegantně zdobí horní ret, respektive žlábek nad horním rtem. Tento typ je nejoblíbenější u žen, muži tento typ propíchnutí volí jen zřídka.

V oblasti žlábku nejsou žádná nervová zakončení ani krevní cévy, takže propíchnutí v této oblasti je bezbolestné a bezpečné. Přesto se nedoporučuje provádět proceduru propíchnutí žlábku sami doma, protože k vytvoření správného kanálu potřebujete znát použitou technologii propíchnutí a mít dobré zkušenosti.

Piercing Medusa je znám již od roku 1990. Módní návrhář a zároveň kadeřník přišel s nápadem propíchnout střed horního rtu. Tento neobvyklý typ zdobení rtů se mnohým zalíbil a brzy začal být velmi žádaný. Piercing získal toto jméno díky svému umístění – ve středu žlábku nad horním rtem. Spodní Medusa se provádí méně často – to znamená ve středu pod spodním rtem. Tento typ propíchnutí je však docela nebezpečný, takže by jej měli praktikovat pouze kvalifikovaní odborníci.

Piercing Medusa

Bolestivost procedury

Piercing Medusa trvá jen několik minut s ohledem na přípravu propichovaného místa a následné vložení náušnice.Jak již bylo uvedeno výše v textu, v oblasti žlábku nejsou žádná nervová zakončení, proto je propíchnutí v této oblasti prakticky necitelné.

Při provádění spodní Medusy bude propíchnutí bolestivější. Faktem je, že v oblasti spodního rtu je mnoho nervových uzlů a krevních cév.

Při správné a pravidelné péči o poškozené místo by neměly nastat žádné komplikace.

Piercing Medusa
Piercing Medusa

Provedení propíchnutí

Procedura se provádí ve speciálně určené místnosti s potřebným vybavením, nástroji, preparáty a materiálem.Sterilita v pracovní místnosti musí být na nejvyšší úrovni. Pracovní nástroj musí být ponořen za účelem sterilizace v autoklávu. Piercer musí provádět práci v jednorázových rukavicích s další sterilizací rukou a pracovních nástrojů.

Provedení propíchnutí:

 • Místo pro budoucí piercing se vydezinfikuje;
 • Provede se značení;
 • Svorkou se uchopí ret;
 • Speciální jehlou se vytvoří průchozí kanál;
 • Náušnice se vloží do kanálu;
 • Oblast se znovu ošetří antiseptikem.Při provádění spodní Medusy je vytvoření kanálu doprovázeno krvácením a bolestí. Doba hojení trvá asi čtyři týdny.

Piercing Medusa

Návod na péči

Piercing Medusa vyžaduje pečlivé a pravidelné ošetřování, protože její vnitřní část se nachází v dutině ústní.Nejdříve může piercing způsobit určité nepohodlí, problematické stravování a problémy s řečí. Všechny problémy ale rychle zmizí, když si tělo zvykne na cizí předmět. Po propíchnutí byste se měli následující čtyři hodiny omezit v jídle, alkoholu a kouření. Jak se starat o piercing Medusa:

 • Dokud se kanálek nezahojí, omezte příjem kyselých, kořeněných, horkých, tvrdých a studených jídel;
 • Omezte konzumaci alkoholických a nízkoalkoholických nápojů;
 • Po každém jídle si vypláchněte ústa antiseptikem;
 • Omezte líbání, dokud není vpich zcela zahojený;
 • Zařaďte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vitamín B;
 • Dokud se kanálek ​​zcela nezahojí, nehýbejte, netahejte ani neodstraňujte šperky;Po úplném zahojení kanálku se nedoporučuje sundávat náušnici déle než jeden den, protože rána se může zacelit poměrně rychle.

Piercing Medusa
Piercing Medusa
Možné následky

Při nedbalém dodržování pravidel péče o piercing mohou nastat následující komplikace:

 • Dlouhá doba hojení;
 • Zánět dásní, poškození zubní skloviny;
 • Zánět v místě poškozené oblasti;
 • Hnisáni;
 • Tělo šperk odmítne.Důležité! Nedovolte provádět piercing doma, nekvalifikovaný „piercer“ vás může nakazit vážnými nemocemi při sebemenší chybě: hepatitida, HIV, AIDS. Také, pokud je technologie provádění spodní Medusy nesprávná, existuje vysoké riziko poškození důležitých nervových uzlů a tím znetvoření obličeje.

Pamatujte! Měli byste kontaktovat pouze důvěryhodného a ​​kvalifikovaného specialistu, jehož portfolio prací již zahrnuje typ piercingu, který chcete. Propíchnutí musí být provedeno pomocí pečlivě sterilizovaných nástrojů a jednorázové jehly.

Pokud skončíte u nezkušeného specialisty a po zákroku pociťujete delší dobu otok, zarudnutí a nažloutlé zbarvení kolem rány – okamžitě vyhledejte pomoc odborníka, protože se může jednat o první příznaky infekce.

Piercing Medusa
Jak vybrat šperk
pro piercing Medusa?

Před procedurou klient/ka probere s piercerem výběr náušnic.Piercer poskytne svá doporučení pro výběr šperků nebo navrhne výběr produktu z možností dostupných v salonu. Náušnic pro tento typ vpichu existuje poměrně velké množství, liší se však pouze typem zapínání. Rozlušujeme dva hlavní typy.

 • Mikrobanány jsou zakřivené tyčky, jejichž hlavičky mohou mít různé tvary a barvy.
 • Labrety jsou velmi žádané, zejména pro zdobení rtů. Ten typ náušnice má plochý základ, vnější část náušnice je ozdobná a její hlavičku lze libovolně měnit.

Piercing Medusa
Piercing Medusa

Důležité při výběru šperků je věnovat pozornost tomu, z jakého materiálu je produkt vyroben. Nejbezpečnější materiály produktu jsou:

 • Titan je hypoalergenní slitina, celkem lehká a pohodlná na nošení;
 • Ocel pro implantaci – neobsahuje nikl (na rozdíl od lékařské), je absolutně bezpečná na nošení;
 • Hypoalergenní plast je nejběžnějším materiálem pro výrobu piercingových produktů.Mezi množstvím možností úpravy těla je oblíbená zejména úprava rtů. Většinou dívky volí tuto variantu piercingu, i když existují i ​​muži, kteří si také oblíbili piercing rtů. Není se čemu divit, protože existuje mnoho typů piercingů v úpravě rtů, každý si může pro sebe vybrat tu správnou volbu.

Pokud jde o piercing Medusa, tuto možnost stále preferují dívky a ženy, protože vypadá velmi elegantně a zajímavě. Zvolený šperk je zpravidla malý, s úhlednou hlavičkou. Piercing tak nepřitahuje příliš mnoho zvědavých očí, ale pouze zdůrazňuje styl své majitelky a dodává jí trochu šmrncu.

Úprava těla vždy byla a je nesmírně populární. Tato oblast je plná mnoha možností pro zdobení jakékoli části lidského těla. Nebojte se být výraznější, dodejte svému vzhledu šmrnc, podtrhněte svůj styl pomocí piercingových služeb a užijte si neobvyklé a originální ozdobení těla.

Piercing Medusa
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.