Monroe piercing | Omezení k proceduře, výběr náušnice - VeAn Czech
Monroe
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Monroe piercing

Sféra piercingu je neuvěřitelně populární mezi lidmi různého pohlaví a věku.Jedním z nejoblíbenějších typů této služby je piercing rtů – Monroe.

Co je to za typ propíchnutí: část kůže nad rtem vlevo je propíchnuta, poté je do vpichu navlečena náušnice ve tvaru korálku nebo kuličky. Tento piercing vypadá velmi krásně a originálně, díky němu získá Váš vzhled atraktivitu a kouzlo. Piercing se provádí v profesionálním salonu.

Tento piercing je pojmenován po Marilyn Monroe, protože připomíná její mateřské znaménko, které se nacházelo vlevo nad rtem. Tento druh dekorace vypadá velmi elegantně, takže můžete navštěvovat různé pracovní akce a nemusíte si dělat starosti o adekvátnosti Vašeho vzhledu.

Monroe piercing je populární od devadesátých let, tímto způsobem hardrockoví hudebníci upravovali svůj styl. Zpravidla se jedná o ženský typ piercingu, přesto se našli i někteří muži, kteří se takto zdobili.

Monroe piercing

Charakteristiky propíchnutí

Propíchnutí se provádí ve vzdálenosti přibližně jeden centimetr od rtu, hodně záleží na struktuře obličeje.Samotná procedura trvá asi dvacet minut, ale příprava na ni začíná minimálně dva dny předem.

Procedura piercingu Monroe vyžaduje katétr, sterilní jehlu a labret (šperky na piercing do rtu). Nevhodné je použití jehly na šití, která může snadno poranit dásně.

Náušnice pro piercing Monroe vypadá takto: činka, která se vloží do kůže a zafixuje se její kulička - vnější část šperku. Délka tyčky je přibližně deset milimetrů, tloušťka asi dva milimetry. Jakou velikost náušnic zvolit, závisí na tloušťce kůže: čím silnější kůže, tím větší ozdoba.

V oblasti propíchnuté kůže není mnoho nervových zakončení, takže propíchnutí je prakticky nepostřehnutelné. Vzhledem k tomu, že ženy mají v této oblasti tenčí kůži, je propíchnutí provedeno snadno a rychle, klientka téměř nic necítí. Muži ale tento zákrok snáší hůře, protože jejich kůže je silnější. Nepohodlí a bolest se nejčastěji vyskytují u lidí, kteří se věnují zpěvu, mají totiž vyvinutější kruhový sval ústní.

Monroe piercing
Monroe piercing

Omezení k proceduře

Hlavním omezením piercingu je nezletilost.

Tento typ propíchnutí si mohou nechat provést pouze ti, kteří dosáhli plnoletosti. Kromě toho existuje řada kontraindikací pro tento postup:

 • Problémy se srážlivostí krve jsou důležitým omezením, protože hrozí krvácení;
 • Kožní onemocnění – patří sem lupénka, ekzém, dermatitida a další kožní onemocnění; pokud jsou přítomny, piercing může způsobit vážné zánětlivé procesy;
 • Predispozice k rozvoji keloidních jizev – v tomto případě bude propíchnutí trvat dlouho, existuje vysoké riziko získání jizvy;
 • Hepatitida B, C - u akutní formy hepatitidy je přísně zakázáno provádět piercing;
 • Hyperglykémie – u diabetiků se rány hojí mnohem déle a obtížněji;
 • ARVI je také omezením této procedury;
 • Predispozice k alergickým reakcím – postup se neprovádí, pokud existuje alergie na kovové výrobky, stejně jako na použité preparáty;
 • Akutní chronická onemocnění – výkon je omezen, pokud má klient akutní formu zánětu dutin, žaludeční a dvanáctníkové vředy, zánět slinivky břišní, gastritidu.Před návštěvou salonu na piercingovou proceduru je nejlepší zvolit k večeři ovocný nebo zeleninový salát, případně mléčné výrobky. Před zákrokem se také doporučuje jít spát brzy.

Monroe piercing

Příprava obličeje na proceduru

Na piercing je nutné se předem připravit, zvláštní pozornost je třeba věnovat oblasti kůže, kde bude propíchnutí provedeno.Týden před zákrokem se objednáte k odborníkovi, aby mohl posoudit stav vaší kůže.

Dva až tři dny před zákrokem je třeba provést následující opatření:

 • Nepijte alkoholické nebo nízkoalkoholické nápoje;
 • Neužívejte antibiotika, vitamín E, naproxen, aspirin nebo ibuprofen;
 • Zdržte se pití kávy, stejně jako nápojů, které obsahují kofein: cola, energetické nápoje a tak dále;
 • Vyřaďte ze stravy aktivní látky jako česnek, ženšen a další;
 • Užívejte vitamín K, který se nachází v zelí (bílé zelí, růžičková kapusta, květák), dýni, olivovém oleji a banánech; nebo užívejte speciální doplňky, které obsahují tento vitamín;
 • Důležité je navštívit zubního lékaře, zkontrolovat stav dásní a nechat si zuby odborně vyčistit;
 • Neméně důležitý je výběr kvalitních, vhodných náušnic pro piercing.
Monroe piercing
Monroe piercing
Výběr náušnice

Monroe piercing vypadá velmi působivě, originálně a krásně za předpokladu, že je piercing dobře proveden a šperk je správně zvolen.V profesionálních salonech piercer poskytne výběr šperků a poradí nejvhodnější možnost. Pokud si však chcete náušnici vyzkoušet, je dobré hned neutrácet peníze za drahé šperky z drahých kovů. Existuje totiž vysoké riziko, že kov začne oxidovat, pak by bylo nutné postup propichování v budoucnu opakovat.

Při výběru náušnic je vhodné volit šperky z titanu. U Monroe piercingu je důležité zvolit správnou velikost labretu, nejoptimálnější délka je od pěti do deseti milimetrů a šířka náušnice - 1,8 milimetru. Při výběru náušnice na zkoušku je důležité, kde se bude nacházet, pokud ji umístíte na místo, kde se dotýká Vašeho obličeje, pak se propíchutí bude hojit mnohem déle. Děje se tak proto, že šperk má dráždivý účinek na hojící se pokožku.

Je také důležité vzít v úvahu typ propíchnutí: pokud je propíchnutí podélné nebo příčné, nejlepší možností by byl mikro banán; pokud se provádí vertikální punkce, je lepší zvolit kruhové nebo segmentové kroužky. Dbejte prosím také na to, aby se náušnice neotírala o kůži, jinak je velká pravděpodobnost zarůstání náušnice, které bude nutné chirurgicky upravit.

Důležitá informace! Nespokojte se s chirurgickou ocelí, která obsahuje značné množství niklu, v takovém případě hrozí intoxikace.

Monroe piercing
Procedura piercingu Monroe

Chcete-li provést piercing Monroe, je důležité kompetentně přistupovat k otázce výběru piercera.Ujistěte se, že se skutečně dostanete ke kvalifikovanému specialistovi se zkušenostmi: zjistěte si předem recenze jeho klientů, podívejte se na jeho portfolio, neváhejte se zeptat na odborné otázky, které se Vás týkají. Velmi důležité je také dbát na sterilitu místnosti, ve které bude zákrok prováděn, a na sterilitu nástrojů. Ujistěte se, že piercer má nasazené jednorázové rukavice, otevírá a sterilizuje pracovní nástroj přímo před Vámi.

Poznámka! Pokud trpíte silnou úzkostí a užili jste sedativa, určitě o tom řekněte specialistovi.

 • Přípravný proces. Klient se uvelebí na křesle/lehátku, s hlavou umístěnou pod úhlem 45 stupňů k podlaze.
 • Sterilizace. Propíchnutá oblast kůže je ošetřena antiseptickými látkami.
 • Místo k propíchnutí. Určí se konkrétní oblast propíchnutí, na které piercer domluví s klientem.
 • Provedení propíchnutí. Jehla je sterilizována, poté lubrikována vazelínou. Piercer pohybuje kůží tak, aby se nedotkl dásně, pak do ní postupně vkládá jehlu. Jehla směřuje do strany nebo nahoru, v závislosti na zvoleném typu propíchnutí.
 • Vložení náušnic. Z jehly se odstraní víčko a stejným směrem se navlékne i náušnice, která se následně zafixuje pinzetou.Celkově procedura propíchnutí trvá přibližně patnáct minut.

Monroe piercing
Monroe piercing
Péče o místo propíchnutí

Během prvního týdne se může z rány uvolňovat krev.

Propíchnuté místo může zčervenat a může se také vytvořit otok. To je normální jev, nepropadejte panice, po týdnu tyto příznaky odezní. Pokud otok a zarudnutí nezmizí, musíte kontaktovat svého specialistu.

Zatímco se piercing hojí, neměli byste jíst pevnou stravu. Protože aktivní pohyb čelistí může přispět k vypadnutí náušnice.

Propíchnutá oblast musí být ošetřena Miramistinem až pětkrát denně. Vatový tampón se navlhčí v roztoku a opatrně se jím nanese na místo propíchnutí. Náušnicí při tom lehce otočíme, aby se odstranila ztuhlou lymfa nebo krev.

Dokud se rána úplně nezahojí, není vhodné náušnici měnit.

Období zotavení po piercingu trvá přibližně patnáct dní. Během tohoto období se mohou objevit bolestivé pocity, v tomto případě se používá Ketanov nebo jiné léky proti bolesti.

Monroe piercing
Omezení v období
aktivní péče o piercing
 • Dva týdny po zákroku nejezte příliš teplá ani studená jídla.
 • Po dobu tří dnů omezte konzumaci sycených, nízkoalkoholických a alkoholických nápojů.
 • Po jídle si vypláchněte ústa.
 • Zuby by se měly čistit opatrně bez agresivních pohybů.
 • Během týdne se nedoporučuje kouřit.
 • Po dobu deseti dnů se vyvarujte návštěvy solária, lázní, pláže, bazénů a saun.
 • Nedotýkejte se piercingu špinavýma rukama.
 • Pokud náušnici ztratíte, musíte šperky vyměnit během následujících tří, maximálně sedmi dnů.
 • Neměli byste spát na straně vpichu nebo s tváří na polštáři. Zvyšujete tak pravděpodobnost vypadnutí náušnice.Pokud Vás již delší dobu trápí jakékoli problémy s piercingem, neváhejte piercera kontaktovat ještě jednou, protože na tom závisí kvalita odvedené práce i Vaše zdraví.

Monroe piercing
Monroe piercing
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.