Piercing na zádech: typy, výhody a péče - VeAn Czech
Piercing na zádech
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing na zádech

Úprava těla rychle získává na popularitě.

Díky této službě lze ozdobit jakoukoli část těla: obličej, krk, ruce, břicho, nohy, záda a tak dále.

Velkou oblibu mezi chlapci a dívkami má piercing na zádech. Zejména oblíbená je oblast důlků na bedrech, která zdůrazňuje pružnost a vypadá odvážně a sexy.

Je třeba si uvědomit, že kalhoty, sukně nebo šortky je lepší volit s nízkým pasem, aby nedošlo k poškození piercingu a mohli jste předvést svou neobvyklou ozdobu těla.

Piercing na zádech vypadá velmi krásně, neobvykle a extravagantně. Plocha zad umožňuje pomocí této služby tělesné úpravy vytvářet celé vzory, které vypadají neuvěřitelně efektně. Navzdory obtížnému místu pro ošetření antiseptikem má tento druh piercingu mnoho příznivců.

piercing na zádech
piercing na zádech
piercing na zádech

Plošný piercing

Piercing plošného typu je vybrán k ozdobení nehybných oblastí, záda jsou právě takovou částí.

Hlavním problémem tohoto druhu úpravy je obtížné období hojení. Plošné piercingy se mohou hojit velmi dlouho a nemusí se dobře přijmout, tělo může ozdobu odmítnout.

Jde o to, že ne všichni lidé jsou náchylní k hojení plošných piercingů, a pokud patříte mezi šťastlivce, zbývá vám jen pravidelně pečovat o poškozené místo. Pro ty, kteří tuto náchylnost nemají, je třeba se smířit s tím, že plošný piercing bude dočasnou ozdobou těla.

Při plošných piercingech se jako ozdoby používají P-tyče, které vzhledem připomínají svorky s dekorativními nástavci na koncích. Obvykle se používají tyče s nohama v pravém úhlu, ale tato varianta není vhodná pro všechny části těla, někdy se používají tyče s jinými úhly. Samotná tyč (základ náušnice) se vkládá pod kůži, každý její konec musí být ve stejné hloubce. Dva výčnělky (nohy) jsou kolmé ke kůži, což umožňuje snížit tlak a riziko zánětlivých procesů. Na výčnělky se našroubují dekorativní nástavce, jejich velikost by neměla být příliš velká (aby nedocházelo k zachytávání ozdoby o oděv), ani příliš malá (ozdoba by mohla propadnout pod kůži nebo způsobit tlak).

Doba hojení kanálu trvá od půl roku do dvanácti měsíců, přičemž nepohodlí a bolest při dotyku nebo náhlém pohybu těla budou pociťovány pouze v prvních týdnech. Je třeba si uvědomit, že pokud již piercing nezpůsobuje nepohodlí, neznamená to, že rána je zcela zhojená a není již potřeba ji ošetřovat. Zvláštností plošného piercingu je, že o něj je třeba pečovat po celou dobu nošení.

piercing na zádech

Mikrodérmal

Velmi oblíbený typ piercingu na zádech.


Náušnice vypadá následovně: základ ozdoby tvoří destička, ke které je připevněna tyčinka, ta se zase fixuje dekorativním nástavcem.

Destička se zavádí pod kůži klienta, tyčinka zůstává venku a fixuje se pomocí nástavce. Pro piercing na zádech je mikrodérmal nejvhodnější, protože náušnice téměř nezachytává oděv a nebrání při přirozeném napínání kůže. Díky tomu, že samotné upevnění náušnice je v kožních vrstvách, tento druh ozdoby vypadá mnohem úhledněji než běžný typ tělesné úpravy. Tato vlastnost umožňuje mikrodérmalům vypadat na těle velmi přirozeně i ve velkém množství. Často lze vidět, jak tento typ piercingu skvěle doplňuje tetování.

Při výběru mikrodérmalů je důležité dbát na jejich slitinu. Nejbezpečnější slitinou je titan, je odolný, pevný, nezpůsobuje alergické reakce a neoxiduje pod vlivem tělních tekutin. Titan má vysokou kompatibilitu s pokožkou, takže výrobky z této slitiny jsou tělem velmi zřídka odmítány.

piercing na zádech
piercing na zádech

Korzet na zádech

Piercing na zádech vypadá vždy neobvykle a zajímavě.


Nejběžnější variantou tohoto druhu tělesné úpravy je korzet.

Mistr provede značení na zádech ve dvou nebo více řadách, protilehlé otvory by měly být maximálně symetrické. Do vytvořených kanálů se vkládají speciální kroužky. Později, po úplném zhojení kanálů, se skrz kroužky protáhnou stuhy. Obvykle se vzor provádí křížem krážem, čímž se vizuálně zobrazuje korzet.

Pro každodenní nošení není tato varianta vždy vhodná, málokomu piercing zcela přilne. Většinou se používá dekorativně, pro focení nebo pro párty.

Úprava zad vždy přitahuje mnoho pohledů, není divu, protože tento druh piercingu vypadá velmi cool. Navzdory tomu, že vyžaduje hodně úsilí při samotném zákroku a při péči, mnoho lidí dává přednost této variantě tělesné ozdoby. Důležité je najít dobrého piercera, dále vše záleží na péči o poškozené oblasti. Správná a pravidelná péče o piercing vám umožní dlouhá léta si užívat vytouženou tělesnou úpravu.

piercing na zádech
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.