Piercing nehtů - VeAn Czech
Piercing nehtů
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing nehtů

Oblast piercingu je plná mnoha různých typů bodymodifikací.

Lidé si propichují různé části těla a zdobí je originálními náušnicemi různých velikostí, průměrů a barev. Piercing téměř na každé části těla má několik druhů. Například piercing rtů má mnoho variant: Monroe, Medusa, Madonna, symetrie, snake bite, Ashley atd. Nebo piercing ucha: klasika, industrial, tunely, helix, tragus, antitragus a tak dále. Každý typ je svým způsobem jedinečný a originální a je velmi žádaný. Zdobení těla tímto způsobem preferují nejen mladí lidé, ale také lidé různých věkových kategorií.

Zajímavou novinkou v oblasti piercingu, která si získala srdce mnoha žen a dívek, je piercing nehtové ploténky.

Piercing nehtů
Piercing nehtů

Piercing nehtů vypadá velmi originálně, zajímavě a neobvykle, což přitahuje pozornost okolí.

Tento druh modifikace se provádí velmi snadno: na volné části nehtové ploténky se vytvoří otvor, do kterého se vloží a připevní ozdoba.

Tato procedura je zcela bezpečná: není bolestivá, nepoškozuje kůži ani cévy a nezasahuje nervové uzliny. Elegantní přívěsek, korálek nebo miniaturní přívěšek vypadají velmi kreativně a stylově.

Tento originální druh piercingu se často používá v manikérských salonech, ale je důležité mít jistotu, že mistr správně provede piercing, protože tato procedura má své nuance. Tato modifikace se provádí pouze na dlouhých nebo středně dlouhých nehtech. Pro krátké nehty tato procedura není vhodná.

Piercing nehtů

Výhody a nevýhody piercingu nehtů

Tento typ piercingu je velmi neobvyklý a krásný, ale má také své výhody a nevýhody, které mohou způsobovat nepříjemnosti v každodenním životě.

Výhody

 • Tento zajímavý způsob zdobení nehtů se hodí na každou příležitost;
 • Lze snadno měnit ozdoby, čímž lze vytvářet různé designy manikúry;
 • Procedura je velmi jednoduchá, což umožňuje její provedení i v domácích podmínkách;
 • Tento neobvyklý druh piercingu nevyžaduje velké náklady.Nevýhody

 • Při nesprávném provedení procedury piercingu nehtové ploténky je vysoké riziko jejího poškození;
 • Náušnice může často zachytávat oblečení, vlasy a podobně;
 • Při silném zachycení náušnice může dojít k poškození nehtové ploténky.
Piercing nehtů
Piercing nehtů

Specifika procedury

Piercing nehtů je bezbolestný, bezpečný a velmi jednoduchý, což umožňuje jeho provedení nejen v salonu, ale i v domácích podmínkách.

Jako nástroj se používá obyčejná šicí jehla nebo speciální pistole na piercing. Nejvhodnějším nástrojem pro samostatný piercing je malé vrtáčko.

Nejlepší je provádět piercing na umělé nehtové ploténce. Tím se minimalizuje riziko poškození přírodních tkání a nebudou následovat žádné nepříjemné následky. Pokud se piercing provádí na přírodní ploténce, je nutné, aby byla zdravá a silná.

Pokud jsou nehty lámavé, lámou se nebo jsou velmi tenké, ozdoba dlouho nevydrží. V takovém případě se na nehtovou ploténku předem nanáší gel, který ploténku posílí.

V profesionálních salonech se tento piercing provádí velmi rychle. S pomocí speciálního zařízení mistr vyvrtá otvor a vloží do něj náušnici. Tyto manipulace se zpravidla provádějí na prsteníčku nebo malíčku, aby piercing nepřekážel při každodenních činnostech (úklid, praní, vaření a tak dále).

Piercing nehtů

Provádění piercingu v profesionálním salonu

Zdobení nehtové ploténky náušnicí lze provést v jakémkoli profesionálním manikérském salonu.

Nejprve se provede manikúra běžnou technologií.

V případě prodlužování nebo pokrývání nehtové ploténky gelem se nejprve provede speciální posílení, a pak samotný design. Na závěr mistr přistoupí k provedení piercingu:

 • Ruka klienta je umístěna na pevnou plochu, dlaň směřuje dolů;
 • Na volném okraji nehtové ploténky se provede značení;
 • Pomocí pistole nebo speciálního zařízení se vytvoří otvor;
 • Poté se vloží ozdoba a zafixuje se.Při následné korekci nehtové ploténky lze piercing snadno odstranit, nehty pilovat a pokrýt novým gelovým designem. Pokud se piercing provádí na přírodní ploténce, nehet se postupně piluje, dokud otvor zcela nezmizí.

Piercing nehtů
Piercing nehtů
Piercing nehtů
Provádění piercingu samostatně

Služba piercingu nehtů je velmi žádaná mezi ženami.

Tento originální způsob zdobení dodává stylu více barev, originality a krásy.

Ne každý má však možnost navštívit profesionální salon, aby si nechal tuto službu provést. Proto se tento druh piercingu často provádí i v domácích podmínkách.

Procedura piercingu volného okraje ploténky není složitá a lze ji provést i doma s dostupnými prostředky. Nejdříve je třeba nehtovou ploténku posílit biogelem, pokud již máte prodloužené nehty, můžete ihned přistoupit k proceduře.

Veškeré potřebné nástroje si můžete zakoupit ve speciálním obchodě.

Je velmi důležité před procedurou sterilizovat nástroje a ozdobu a důkladně si umýt ruce.

 • Na nehtovou plochu se nanese základní vrstva laku ve dvou až třech vrstvách. Každá nová vrstva laku musí plně zaschnout před nanesením další vrstvy.
 • Na volném okraji se provede značení budoucího piercingu.
 • Na značení se umístí vrtáčko a kolmo k ploténce se vyvrtá dírka.
 • Do otvoru se vloží náušnice a zafixuje se.Je důležité vybrat správnou ozdobu, náušnice by neměla příliš vyčnívat za ploténku, jinak bude zachytávat a způsobovat nepohodlí.

Piercing nehtů
Náušnice pro piercing nehtů

Výběr ozdob pro nehtovou ploténku je velmi široký.

Náušnice může být ve formě kolíku nebo malého kroužku. Nejoblíbenější jsou právě kroužky, které mohou být různého typu: trojité, dvojité, s kamínky, korálky, přívěsky, třpytkami a tak dále.

Také jsou oblíbené ozdoby ve formě kolíků, jejichž hlavice může mít tvar květiny, třpytky, různé geometrické figury a tak dále. Kolík se protáhne otvorem v nehtu a zafixuje se matičkou. Délka dříku by přitom neměla být příliš dlouhá.

Lze se také setkat s variantou, kdy je nehtová ozdoba spojena řetízkem s prstenem na prstu nebo s náramkem na ruce.

Je velmi důležité správně vybrat náušnici nejen podle velikosti, ale i podle designu. V manikúře je důležité, aby detaily spolu ladily a harmonizovaly.

Piercing nehtů
Piercing nehtů

Piercing je již mnoho let populární módní službou.

Zdobení těla různými piercingy bylo běžné již velmi dávno, některé kmeny tak dodnes ukazují tradice svého národa. Podle specifických piercingů lze rozpoznat, ke kterému kmeni osoba patří.

Dnes služba bodymodifikace nemá zvláštní významovou zátěž, ale je určena spíše pro krásu a estetiku. Různorodost typů bodymodifikace umožňuje každému člověku vybrat si ten typ piercingu, který mu nejvíce vyhovuje. Tento způsob zdobení těla má mnoho fanoušků po celém světě. Jak chlapci, tak dívky různých věkových kategorií využívají služeb piercerů.

Každý typ piercingu má své zvláštnosti a omezení, i pokud jde o věk. Jak je známo, propíchnutí ušních lalůčků se provádí v jakémkoli věku, dokonce i u ročního dítěte. Ostatní typy bodymodifikace jsou však povoleny pouze se souhlasem rodičů nebo po dosažení plnoletosti.

Piercing nehtů se nedoporučuje provádět v raném věku, tento typ piercingu je lepší provádět od šestnácti let, když je dívka schopna správně pečovat o nehtovou ploténku. Tento typ piercingu také vyžaduje zvláštní pravidla péče. Při úklidu, mytí nádobí, praní prádla je vhodné nosit rukavice, aby se piercing chránil před zachytáváním na jiné povrchy a snížilo se riziko utržení ozdoby. Pak si budete moci dlouho užívat krásnou a originální manikúru.

Piercing nehtů
Piercing nehtů
Piercing nehtů
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.