Piercing rtů - VeAn Czech
Piercing rtů
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing rtů

Poprvé se evropské země dozvěděly o piercingu ve středověku při výzkumu národů Afriky.

Mnoho kmenů zdobilo svá těla tak neobvyklým způsobem, čímž dávalo najevo, ke kterému kmenu patří, jaké je zaměstnání, jaké postavení ve své společnosti zaujímají. Dnes je propíchnutí částí těla považováno za originální dekoraci a také za způsob sebevyjádření. Existuje mnoho druhů úprav těla, v tomto článku se blíže podíváme na piercing rtů. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů piercingu těla. Je velmi žádaný mezi dívkami a méně často mezi muži. Tento typ piercingu má mnoho stylů, které budou popsány níže.

Piercing rtů
Piercing rtů
Piercing rtů

Styly piercingu rtů

 1. Monroe.
  1. Krásný, ženský, stylový a elegantní typ piercingu rtů. Mezi ženami je velmi žádaný. Propíchnutí se provádí přes horní ret vpravo, napodobuje mateřské znaménko známé Marilyn Monroe. Zřídka se provádí druhé propíchnutí na opačné straně, v tomto případě hraje významnou roli symetrie, musí být ideální.
 2. Madonna.
  1. Tento typ piercingu se provádí nad horním rtem, na levé straně.
 3. Smile.
  1. Piercing, který je vidět, jen když se usmíváte. Horní frenum je propíchnuté pod rtem, zákrok je téměř neznatelný.
 4. Medúza.
  1. Docela elegantní styl piercingu do rtu. Propíchá se nasolabiální jamka, speciální náušnice je upevněna plochou sponou. Od dvoutisícího roku také existuje typ „medúza“: horizontální a vertikální. V tomto případě jako náušnice se používají banánky nebo činky.
 5. Lovbrett.
  1. Propíchnutí se provádí pod spodním rtem. Tento styl může být také vertikální nebo horizontální. Při vertikálním propíchnutí se náušnice dostane k bradě.
 6. Ashley.
  1. Propíchnutí se provádí uprostřed spodního rtu (na vnější nebo vnitřní straně rtu). Vzácný, ale velmi elegantní typ úpravy rtů. Je doprovázena bolestivými pocity, hojí se po dlouhou dobu.
 7. Estrum.
  1. Vertikální piercing spodního rtu. Propíchnutí se také provádí uprostřed.
 8. Labrette.
  1. Propíchá se spodní ret, pod úrovní dásní. Ze šperků budou nejvhodnější banánky, polokoule, kroužky.

Kromě všech výše uvedených typů úpravy rtů existuje mnohem více stylů zvaných "uštknutí ". Například: hadí uštknutí, jiřina, pavoučí uštknutí, uštknutí delfínem a tak dále. Nejoriginálnější ze všech existujících uštknutí je jiřina. Tento typ se provádí propíchnutím rohů rtů. Jako šperky se používají banánky, polokoule, kroužky, stejně jako trny, mikro - banány.

Piercing rtů

Náušnice pro
Piercing do rtů

Piercing do rtů má mnoho stylů, takže existuje několik typů náušnic pro tuto úpravu těla.

 1. Banány, mikro - banány.
  1. Představují ozdobu v podobě zakřivené činky, na jejíchž koncích jsou umístěny kuličky různých barev.
 2. Segmentové kroužky se používají pouze pro ozdobu oblasti úst.
  1. Tyto kroužky nejsou vhodné pro ploché vpichy, protože jsou nepohodlné v běžném životě. Segmentové kroužky to jsou kroužky, které lze rozdělit na kusy.
 3. Použití oběžníků.
  1. Ozdobení svým vzhledem připomíná kroužky, ale místo samostatných částí jsou na okrajích závitové spoje. Tyto náušnice mohou mít různé tvary.
 4. Labretta.
  1. Náušnice s diamantem nebo kamínkem, které se připevňují plochou sponou.
Piercing rtů
Piercing rtů

Tipy na péči
o propíchnutý ret

Každý typ piercingu vyžaduje pečlivou péči, a zvlášť úprava rtů, protože se jedná o velmi citlivou oblast obličeje.

Při ošetření propíchnuté oblasti je třeba mít na paměti, že ošetření je třeba provádět z obou stran. Je velmi důležité nezapomenout na vyplachování úst roztoky doporučenými mistrem.

Podívejme se blíže na ošetření rtů:

 • Sliznice musí být bezpodmínečně otřena, nejvhodnějším prostředkem je Miramistin;
 • Zvláštní pozornost věnujte vyplachování úst speciálními roztoky, například Stomatitida;
 • Po dobu několika týdnů jemně čistěte šperky Chlorhexidinem;
 • Během prvního dne nelze navlhčit místo vpichu, v extrémních případech je nejprve nutné náušnici namazat mastí, na mastném základě;
 • Během pár dnů může místo vpichu zčervenat a může se také vytvořit malý otok; k odstranění těchto příznaků udělejte obklady s Miramistinem;
 • Do úplného zhojení místa vpichu, se zdržete rtěnek, balzámů a jiných produktů na rty;
 • Snažte se nedotýkat piercingu a zabránit poranění propíchnutého místa.
Piercing rtů
Piercing rtů
Piercing rtů

Omezení piercingu

Úpravy těla jakéhokoli druhu mají určité procento zdravotního rizika.

Proto se musíte seznámit s hlavními kontraindikacemi piercingu:

 • Hlavní kontraindikací je herpes, stejně jako další různá onemocnění dermu;
 • Nachlazení také je kontraindikací;
 • Během těhotenství, po dobu celého těhotenství, je nutné zdržet se propíchnutí jakékoli části těla; protože se během těhotenství nedoporučuje zasahovat do těla;
 • Piercing je také kontraindikován u lidí s onemocněním krve; místo vpichu se bude hojit velmi dlouho, mohou se objevit nežádoucí následky;
 • Omezením piercingu je také snížený imunitní systém.Hlavní důsledky piercingu rtů jsou: otok, kaz nebo infekce. V případě zahnívání je nutné náušnici odstranit, na místo vpichu přiložit obklad s antiseptickými léky a také důkladně pečovat o propíchnutou oblast těla. Ale stojí za zmínku, že místo vpichu může hnisat nejen špatnou péčí. To může způsobeno kovovou náušnicí nebo její váhou. Silně těžký šperk odtahuje kůži a brání jí v úplném zotavení. V tomto případě musí být šperk nahrazen lehčí verzí. Pokud není vhodný kov šperku, vyberte si jinou slitinu: zlato, stříbro nebo lékařskou slitinu.

Piercing rtů
Piercing rtů
Piercing do rtu
krok za krokem

Rty lze propíchnout speciální pistolí nebo jehlou. Mnoho piercerů tvrdí, že jehla je ideálním nástrojem pro piercing.

Při práci s pistolí se totiž do jejích plátů mohou dostat částečky kůže, což může při dalších piercingových zákrocích vést k otravě krve. Některé lidí říkají, že lze nahradit profesionální jehlu obyčejným katétrem, který se prodává v každé lékárně. Jak přesně se propíchnout, je na vás.

Jak se piercing rtů provádí? Podívejme se na jeden z oblíbených stylů úpravy rtů - "smile".

 • Prvním krokem propíchnutí horního frena je snížení slinění. Je nutné položit vatové tampony pod jazyk a blízko čelistí, aby se snížilo množství slin v ústech. Vatové tyčinky si můžete srolovat sami, nebo si je můžete koupit hotové v lékárně.
 • Místo piercingu je nutné pečlivě ošetřit Chlorhexidinem, případně lze použít peroxid vodíku.
 • Horní ret se vytáhne nahoru co nejvýše, aby bylo možné snadno propíchnout uzdu.
 • Na uzdečce je nutné najít světlou oblast, která se propíchne. Pokud je uzdečka dostatečně velká, bude náušnice velmi špatně viditelná; pokud je uzdečka nastavena nízko, pak bude náušnice viditelná při úsměvu a během rozhovoru.
 • Na konci procedury je nutné vyjmout vatové tampóny z dutiny ústní a důkladně vypláchnout ústa Miromistinem."Smile" není doprovázen bolestí a během procedury nevytéká krev.

K propíchnutí jakékoli jiné části rtů nebo míst v blízkosti rtů se používají speciální klipy. Klipy jsou nezbytné k upevnění rtu a také k zajištění ideálně rovného vpichu, nikoli šikmého.

Je důležité pochopit, že piercing rtů je postup, vyžadující speciální znalosti, dovednosti a dobré zkušenosti. Se self-piercingem proto raději neexperimentujte, ale obraťte se na dobrého piercera. Pokud jste se ještě nerozhodli pro skutečný piercing rtů, ale touha po piercingu vás neopouští, pak přichází na pomoc falešný piercing. Tedy falešný piercing je piercing bez propíchnutí. Nasadí se imitace náušnice, která na chvíli ozdobí požadovanou oblast rtu.

Nebojte se experimentovat, staňte se ještě originálnější a výraznější, nebojte se demonstrovat svou individualitu piercingem ve rtech. Obraťte se na šikovné, zkušené specialisty, objevte svět piercingu do rtů a nové živé pocity.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.