Piercing v pupíku: Rizika & Následky - VeAn Czech
Piercing pupíku
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing pupíku

Piercing pupíku není něčím mimořádným nebo exotickým, protože tento typ zdobení těla používají mnohé dívky. Přesto se kolem tohoto postupu je velké množství otázek, pochybností a mýtů. V tomto článku se pokusíme toto téma probrat detailně.

piercing v pupíku rizika
piercing v pupíku rizika

Historie piercingu pupíku

Mnoho lidí považuje piercing pupíku za typ body artu, za něco nového.

Jiní naopak tvrdí, že piercing pupíku se provádí tisíce let. Tak kdo má pravdu? Je fakt obtížné určit datum nebo éru, kdy lidé začali propichovat pupek, ale je jisté, že staří Egypťané tento postup aktivně praktikovali. Avšak nedělali to z estetického důvodu, byl to pro ně charakteristický znak ukazující zvláštní postavení, není předmět dekorace.

Propichovat pupík pro krásu začali masově po zavedení dámských bikin do módy. Morálka se dovoluje ženám více odhalovat, což využilo mnoho populárních hereček, zpěvaček a modelek. Jejich fanoušci „novinku“ převzali a piercing v pupíku se stal módním a oblíbeným trendem. Dnes už piercing pupíku není něco šokujícího nebo jedinečného. Je na téměř stejně populární jako i piercing uší. Můžeme tedy s jistotou říci, že piercing pupíku se stal módní, aby zdůraznil krásu nebo pomohl se vyčnívat z davu – docela mladý trend. I když samotný zákrok je starý desítky tisíc let.

piercing v pupíku rizika
piercing v pupíku rizika
piercing v pupíku rizika

Piercing pupku - kontraindikace

Piercingu pupíku, i když je jednoduchý, je velmi zodpovědný, protože vyžaduje dostatečné znalosti, zručnost, čistou místnost, speciální nářadí a souhlas lékaře.

Vždyť místo krásného a sexy pupíku si totiž můžete získat vážné zdravotní problémy. Rozhodně nedoporučujeme samostatně propichovat pupík nebo svěřit své tělo a zdraví svým přátelům či známým.

Piercing pupíku není tak drahá služba, aby se vystavovali riziku. Svěřte své tělo pouze profesionálnímu mistrovi, který se v oboru vyzná, má zkušenosti a recenze zákazníků. I v tomto případě je důležité si uvědomovat, že každý pierser, ačkoli má určité lékařské znalosti, není lékař, a tím víc, nemá informace týkající se konkrétně vašeho zdraví. Takže nejdřív se poraďte se svým lékařem. A teprve po obdržení lékařského souhlasu - pečlivě vyberte, kde a kdo provede piercing pupíku.

Je zakázáno si nechat propíchnout břicho, pokud trpíte následujícími onemocněními:

  • Hepatitida
  • Zánět slinivky břišní
  • HIV
  • Gastritida v akutní fázi
  • Revmatismus
  • Cukrovka
  • Otrava krve nebo porušení její srážlivosti
  • Chronická kožní onemocněníToto není úplně všechno, ale pouze seznam běžných problémů. Pokud vám tedy nezáleží na vašem zdraví, poraďte se nejprve se svým lékařem.

piercing v pupíku rizika
piercing v pupíku rizika

Kde je lepé provést
piercing pupíku?

Samozřejmě každý má kamaráda či známého, který za symbolickou odměnu vám propíchne nejen uši a pupík, ale i jakoukoli jinou část těla.

I když takový není, internet je k vašim službám. Obrovské množství návodů, třeba "Jak si zdarma udělat piercing pupíku doma" atd. Takže s propíchnutím pupíku by neměly být žádné problémy, že?

To platí když nemáte kontraindikace od lékaře. Jinak mohou být následky i smrtelné. No, a pokud je místnost i nástroje zcela sterilní všechno je v pohodě a ničím se nenakazíte. A propíchnuti se vám napoprvé vyjde hladké a krásné a nestrávíte navíc času a peněz na pozdější nápravu situace. A jste schopní zvládnout bolest (zřídka je u neprofesionálního piercera postup bezbolestný) a věnovat spousta času na získání teoretických znalostí. Avšak byste ušetřili. Ne tak hodně, protože služba není vůbec drahá. Pokud s výše uvedeným souhlasíte, můžete dále nečíst, protože jsme razantně proti takovému přístupu.

Piercing by měl provádět pouze kvalifikovaný mistr na speciálně vybaveném a organizovaném místě. Piercing - salony, tetovací - salony, kosmetické salony - tam byste měli jít pro tuto službu. Pak si ujistěte, že zvolené místo splňuje všechna důležitá kritéria - je sterilně čisté, vybavené, veškerý spotřební materiál je jednorázový a kvalitní, mistr pracuje v roušce a rukavicích, má zkušenosti, doporučení a zákaznické recenze potvrzující jeho profesionalitu.

piercing v pupíku rizika

Péče o pupík po piercingu

Abyste se vyhnuli zdravotním problémům a potěšili muže svou krásou, nestačí se nechat propíchnout profesionálním mistrem.

To je jen polovina bitvy. Druhou a neméně důležitou částí je dodržování všech nezbytných pravidel během hojení, jinak se může vše zkazit. Doba hojení je u každého jiná, v některých případech to může být i par měsíců. Ale pokud je vše provedeno správně, je to normálně měsíc. Postup péče není složitý a zahrnuje tří klíčové složky:

Dodržování osobní hygieny. Kromě základních pravidel péče o sebe zkuste na 2-3 týdny vyloučit koupelnu. Pouze teplá sprcha. Z pracích prostředků pouze antibakteriální mýdlo. Na pupek nebo šperky se dotýkejte pouze sterilními rukavicemi nebo předem ošetřenýma rukama speciálními roztoky. Šperky udržujte vždy čisté.

Ošetření místa vpichu. Mistr by vám měl podrobně vysvětlit pravidla péče, poradit ověřené prostředky a vydat speciální brožuru se všemi doporučeními, pro případ že na něco zapomenete.

Správné oblečení. Oblečení by mělo být čisté, lehké a volné, a nemělo by tlačit ani dřít hojící se místo. Upřednostňují se přírodní tkaniny.

piercing v pupíku rizika
piercing v pupíku rizika
Možné následky
po vpichu pupíku

Některé dívky se setkávají s nepříjemnými následky piercingu pupíku.

I když se o pupík během hojení dobře staraly a propíchnutí provedl nejšikovnější mistr ve městě. Bohužel proti tomu není nikdo imunní.

Nejčastější jsou nepříjemné nebo bolestivé pocity v oblasti pupku, a to jak při dotyku šperku s tělem, tak v klidném stavu. Děje se tak proto, že i zahojená rána je zpočátku poměrně citlivá. Postupem času kanál vpichu zhrubne a nepohodlí zmizí, pokud ovšem nejsou spojeny se znečištěním a zánětem.

Těžký zánět. Zde byste měli okamžitě najít chybu - zdravotní problémy, nedostatečná hygiena, nesprávný šperk nebo postup byl proveden s hrubými chybami.

Odmítnutí je mnohem méně časté. Nejčastěji se tak stává špatným výběrem šperku – nedostatečně hlubokým propíchnutím, špatnou kvalitou výrobku nebo jeho materiálu nebo nevhodným tvarem a velikostí.

Rádi bychom vás upozornili na skutečnost, že se to stává velmi zřídka, ale proti tomu není nikdo imunní. Pokud máte nějaké problémy, určitě kontaktujte mistra a identifikujte problém – není třeba čekat, až to samo přejde.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.