Piercing septum - VeAn Czech
Septum
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing septum

Piercing je služba, která je velmi oblíbená po celém světě.Mnoho slavných lidí zdobí svá těla různými úpravami, čímž jistě vyniknou a podtrhnou svůj individuální styl. Tato služba je oblíbená zejména mezi hudebníky. Při pohledu na obrázky mnoha hudebních skupin můžete vidět, že piercing v obličeji je nejžádanější. Piercing obočí, tunely v uších, propíchnutý nos, rty, tváře a tak dále, to vše efektivně doplňuje image kreativní a mimořádné osobnosti. Lidé s úpravou těla vždy přitahují pozornost kolemjdoucích a svého okolí, zvláště pokud je osoba zdobena neobvyklou formou této služby.

Piercing do nosu je již mnoho let velmi žádaný. Jedná se o univerzální službu, kterou využívají dívky a chlapci. Tato služba má několik typů: piercing chřípí, přepážky, špičky nosu, hřbetu nosu, chřípí spolu s přepážkou. V tomto článku budeme hovořit o jednom z originálních a neobvyklých typů piercingu nosu - septum.

Piercing septum – také nazývaný piercing nosní přepážky. Vypadá velmi neobvykle a originálně. Zákrok spočívá v propíchnutí horní části nosní přepážky v místě spojení nosní chrupavky. Tento způsob umožní minimalizovat možnost zranění. Dekorace pro přepážku může být cokoli: kruh, činka nebo půlkruh. Náušnice v přepážce se nachází nad horním rtem, což dodává šmrnc každému vzhledu.

Piercing septum

Historie piercingu septum

Móda propichování nosní přepážky k nám přišla z Indie.Pokud je dnes piercing nosní přepážky jen ozdobou, pak se v Indii tato služba používala v různých rituálech. Tento druh piercingu byl důležitý a byl děvčatům prováděn proto, aby byl porod úspěšný a dítě bylo v budoucnu snadno vychováno. Ozdobou přepážky byl kruh, který bylo možné doplnit různými přívěsky, za zmínku stojí, že tyto přívěsky měly značnou váhu.

Kromě Indie byl septum piercing populární také v Austrálii. Domorodci modifikovali svůj nos na plochý propíchnutím nosní přepážky pomocí těžkých šperků. Plochý nos považovali domorodci za znak přitažlivosti.

Mnoho žen v asijských zemích stále zdobí nos tímto typem piercingu. Procedura se zpravidla provádí před svatbou dívky. Tímto způsobem se dívka snaží stát se ještě krásnější a žádoucí pro svého budoucího manžela.

Dnes je septum populární mezi mnoha lidmi. Tento typ lze klasifikovat jako mužskou verzi piercingu do nosu, dívkám se hodí spíše piercing do chřípí, který vypadá mnohem elegantněji a jemněji. Ale i přes to je přepážka velmi žádaná nejen mezi kluky, ale také mezi krásnou slabší polovinou.

Piercing septum
Piercing septum

Provedení piercingu septum

Piercing septa není jednoduchý postup, při vpichu je velmi důležité nedotýkat se samotné přepážky, ale pouze minimální plochy kůže.Zároveň musí být vpich správně vytvořen, aby byl zákrok úspěšný a propíchnutí se do budoucna bez komplikací zhojilo. Proto je velmi důležité kontaktovat pouze prověřeného kvalifikovaného mistra, který má za sebou slušné pracovní zkušenosti. Velmi důležitým faktorem jsou také hygienické podmínky místnosti, ve které bude postup prováděn, věnujte pozornost sterilizaci nástrojů, přítomnosti antiseptik a anestetik.

A jak se vlastně provádí piercing nosní přepážky?

 • Specialista spolu s klientem vybere náušnici, která odpovídá zvolenému průměru vpichu.
 • Vybraná dekorace a pracovní nástroj se umístí do sterilizátoru.
 • Během sterilizace odborník poskytuje doporučení pro péči o přepážku.
 • Piercer si připraví jednorázové rukavice a jednorázovou jehlu.
 • K sevření požadované oblasti pokožky se používají speciální kleště.
 • Piercer vydezinfikuje oblast a udělá značky.
 • Rychlým a sebevědomým pohybem se provádí punkce měkké tkáně, aniž by se dotkla přepážky.
 • Po vyjmutí jehly se do místa vpichu postupně vkládají šperky.
 • Náušnice je zajištěna zapínáním.
 • Místo vpichu je znovu ošetřeno spolu s náušnicí.Pokud je zákrok proveden správně, bolest trvá asi minutu. Anestezie se podává pouze v případě potřeby. Další hojení přepážky záleží na klientovi samotném.

Piercing septum

Je možné provést
piercing septum sami?

Piercing jakékoli části těla, i té nejjednodušší, jako je piercing ušního boltce, je vhodné provést v profesionálním salonu kvalifikovaným specialistou.Vlastní provádění postupu může vést ke komplikacím. Pokud se však rozhodnete propíchnout přepážku sami, je důležité dodržovat nezbytná pravidla.

 • Sterilizace šperků - stačí náušnici ponořit na několik minut do vroucí vody a poté ji držet v peroxidu vodíku asi dvacet minut;
 • K propíchnutí přepážky je třeba zakoupit speciální jehlu, je důležité neotevírat jednotlivé obaly až do propíchnutí;
 • Ošetření vybrané oblasti pokožky antiseptikem;
 • Provádění symetrických značek na budoucím místě vpichu (je důležité zachytit ne příliš velkou oblast kůže, aby nedošlo k poškození septální chrupavky, ale ne příliš malá, aby nedošlo k odmítnutí náušnice);
 • Zajistěte vybranou oblast speciální svorkou, lze ji zakoupit v obchodech s piercingem;
 • Uchopte kůži, vytáhněte ji a poté s jistotou propíchněte;
 • Poté, pomalu vyjměte jehlu, musíte postupně vložit náušnici do vpichu (katétr pomůže tento postup usnadnit);
 • Když šperk zcela projde celým provedeným vpichem, zajistěte jej sponou;
 • Čerstvé piercingy ošetřete antiseptikem.Důležité! Tento postup lze provést pouze v případě, že nemáte ARVI a také při normální tělesné teplotě. Pokud máte rýmu nebo sennou rýmu, je piercing přísně zakázán, protože existuje značné riziko zánětlivých procesů s uvolňováním hnisu a silnými bolestmi.

Piercing septum
Piercing septum
Náušnice pro septum

Tento neobvyklý typ piercingu zdobí stejné originální náušnice:

 • Klasické prsteny;
 • Činky;
 • Banány;
 • Podkovy, nebo jiný název - půlkroužky.Za zmínku také stojí, že při výběru šperků pro přepážku si musíte vybrat náušnici z hypoalergenního materiálu:

 • Zlato (nejvyšší standard);
 • Titan;
 • Bioplast.Zpravidla se zpočátku vybírají titanové šperky. Titan nemá oxidační vlastnosti, v jeho složení nejsou žádné nebezpečné látky a navíc má regenerační vlastnosti. Dekorace se vybírá o průměru jeden až dva milimetry. Co se týče délky, pro muže se doporučují šperky kolem deseti až dvanácti milimetrů, pro ženy ne více než deset milimetrů.

Pokud je zhojení vpichu úspěšné, kanálek je plně zahojený a pohyb náušnice není provázen bolestí - po měsíci lze šperk vyměnit za jinou náušnici, kterou chcete.

Pokud čekáte důležitou událost s přísným dress codem, můžete použít miniaturní náušnici (činka, banán), abyste skryli místo vpichu.

Piercing septum
Pravidla péče o septum

Piercing nosní přepážky, bez zánětu nebo komplikací, se hojí asi šest až osm týdnů.Pro maximální regeneraci pokožky je třeba věnovat zvláštní pozornost péči o piercing septum.

 • Nedotýkejte se znovu místa vpichu.
 • Není vhodné se zbytečně dotýkat šperku.
 • Ošetření se provádí pomocí vatového tamponu nebo tamponu namočeného v antiseptickém roztoku nebo roztoku mořské soli.
 • Vykapejte nos kapkami, které obsahují mořskou sůl.
 • Je přísně zakázáno odlupovat vzniklou krustu, existuje značné riziko infekce.
 • Podkladové báze, pudry a jiná kosmetika by neměla přijít do kontaktu s místem vpichu.Piercing septa vždy vypadá originálně a působivě, ale pouze se správným výběrem specialisty na piercing a správnou péčí. Pokud chcete provést tento konkrétní typ piercingu nosu, měli byste se okamžitě připravit na dlouhou dobu hojení a pravidelnou péči. Při zanedbání péče tělo náušnici odmítne, což může vést k poničení nosní přepážky. Je důležité pochopit, že konečný výsledek závisí nejen na piercerovi, ale také na Vás.

Piercing septum
Piercing septum
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.