Sterilita a sterilizace piercingu - VeAn Czech
Sterilita a sterilizace při piercingu
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Sterilita a sterilizace při piercingu

Sterilita a sterilizace při piercingu hrají významnou roli, protože na nich závisí zdraví klienta i mistra.

Aby služba bodymodifikace proběhla co nejbezpečněji, musí mistr dodržovat všechna nezbytná pravidla sanitace, hygieny a bezpečnosti. O všech potřebných pravidlech sterility a sterilizace se dozvíte v tomto článku.

Sterilita a sterilizace piercingu

Sterilita pracovního prostoru

Prvním důležitým faktorem v bezpečnosti procedury piercingu je sterilita pracovního prostoru.

Všechny povrchy v kabinetu musí být důkladně ošetřeny sterilizačním prostředkem. Na podlahách nejsou přípustné koberce, protože jsou zdrojem mnoha bakterií. Živé rostliny také není vhodné mít, protože v půdě se nachází mnoho bakterií a hub.

V pracovním kabinetu musí být okno, aby bylo možné místnost větrat. Po větrání by měl být vzduch v místnosti také sterilizován pomocí ultrafialového osvětlení.

Sterilita a sterilizace piercingu
Sterilita a sterilizace piercingu

Pracovní stůl

Pracovní stůl musí být také čistý.

Povrch stolu musí být pravidelně dezinfikován. Na stole by nemělo být nic zbytečného, kromě potřebných nástrojů, materiálů a přípravků.

Sterilita a sterilizace piercingu

Jednorázové nástroje a materiály

Nástroje na jednorázové použití mistr vyjímá ze sterilního obalu a důkladně je dezinfikuje před klientem.

Po použití je nástroj vyhozen do odpadkového koše. To samé platí i pro materiály: použité ubrousky, vatové tyčinky a vatové tampony.

Každý klient je obsluhován v sterilních jednorázových rukavicích, které se mění po každém klientovi. Rukavice se také mění po kontaktu s předměty jako telefon, klika dveří, nástroj, který spadl na podlahu, atd. Jakékoli poškození rukavic je důvodem k jejich okamžité výměně. Mistr si přitom musí ošetřit ruce speciálním dezinfekčním prostředkem.

Sterilita a sterilizace piercingu
Sterilita a sterilizace piercingu
Sterilita a sterilizace piercingu
Sterilita vícenásobného nástroje

K vícenásobným nástrojům piercingu patří speciální kleště a také pistole na piercing.

Nástroj určený pro vícenásobné použití musí být sterilně čistý a musí být sterilizován v suché teplovzdušné sterilizaci.

Sterilita a sterilizace piercingu
Náušnice na piercing

V profesionálních salonech je vždy výběr náušnic, které jsou vystaveny ve vitríně.

Je důležité si uvědomit, že ozdoba vzatá z vitríny se ihned nevkládá do piercingu, ale předem prochází důkladnou sterilizací.

Sterilita a sterilizace piercingu
Sterilita a sterilizace piercingu
Ukončení procedury

Po dokončení piercingu mistr ošetří čerstvý piercing ochrannou mastí a poskytne klientovi doporučení k péči o propíchnuté místo.

Na konci pracovního dne mistr uklidí kabinet. Veškeré vícenásobné nástroje jsou ošetřeny sterilizačním prostředkem a umístěny do autoklávu nebo suché teplovzdušné sterilizace. Pracovní stůl a všechny povrchy (police, lehátka, křesla, lampy atd.) jsou znovu ošetřeny sterilním prostředkem a podlaha je vytřena. Kabinet je vyvětrán.

Při výběru salonu pro piercingovou proceduru je důležité zaměřit se na sterilitu kabinetu a sterilizaci pracovního nástroje. Nebojte se zeptat mistra na otázky týkající se sterility, protože na tom závisí především vaše zdraví. Teprve poté, co budete přesvědčeni o hygienických podmínkách salonu, si prohlédněte portfolium mistra a rozhodněte se, zda k němu chcete jít nebo ne.

Sterilita a sterilizace piercingu
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.