Tunely v uších: jak probíhá procedura, výhody a péče - VeAn Czech
Tunely v uších
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tunely v uších

Oblast piercingu má nespočet různorodých druhů tělesných piercingů.

Mnoho z nich vypadá neuvěřitelně efektivně a krásně, jiné jsou neobvyklé a originální, některé dokonce vzbuzují obavy svým vzhledem. Tato služba je nejpopulárnější mezi mladými lidmi. Není divu, protože mladá generace se snaží odlišit od ostatních lidí, každý chce být jedinečnou osobností. Služba bodymodifikace je vynikajícím pomocníkem při projevování své individuality. Dnes jsou tunely v oblasti piercingu velmi oblíbené. Tento typ lze vidět na tvářích, uších, rtech a dolní části obličeje. Tento článek se zaměřuje na tunely v uších, které jsou velmi populární mezi různými mládežnickými hnutími.

Tunely v uších - velmi originální způsob zdobení, který používají jak muži, tak ženy. Vypadá to docela neobvykle, ale velmi efektně a atraktivně. Navíc vždy přitahuje pohledy okolních lidí, čímž efektivně vyzdvihuje svého nositele z davu. Tento typ modifikace dosahuje různých velikostí, od malých ozdob až po velké průměry. Vše záleží na přání klienta.

tunely v uších

Co jsou tunely v uších?

Tento typ modifikace spočívá ve vytvoření otvoru, který se následně roztahuje na průměr vybrané náušnice.

Samostatně doma se taková operace neprovádí. Tunely se provádějí pouze v profesionálním salonu kvalifikovaným odborníkem, se všemi potřebnými nástroji a jasnou technologií. Tento neformální, podivný a efektní způsob zdobení těla má mnoho fanoušků. Mnoho mužů a žen se rádo zdobí tímto originálním způsobem. Ale i přes vysokou poptávku se časem mnoho lidí chce tohoto typu piercingu zbavit, a pak se musí obrátit na chirurga.

Pokud máte nepřekonatelnou touhu si takovou bodymodifikaci udělat, je velmi důležité se seznámit se všemi možnými důsledky a komplikacemi. V ušním boltci je mnoho důležitých bodů, uzlů a nervových zakončení, které zajišťují sluch a jsou úzce spojeny s nervy po celém těle. Pokud se při operaci poškodí trojklaný, lícní nebo bloudivý nerv, je vysoká pravděpodobnost ztráty citlivosti tváře, svalových křečí a dalších vážných problémů.

tunely v uších
tunely v uších

Provádění procedury

V profesionálních salonech se tento typ modifikace provádí jak v lalůčku ucha, tak v ušním boltci.

Provádění procedury v boltci:

 • Nástroje, ozdoby a oblast budoucího otvoru jsou sterilizovány antiseptickým přípravkem;
 • Pomocí skalpelu mistr provede kruhový řez odpovídající náušnici;
 • Do provedeného řezu se vloží náušnice;
 • Čerstvý piercing je ošetřen antiseptikem.Je třeba poznamenat, že provádění takového piercingu v chrupavce je závažný zákrok, který vyžaduje vysokou profesionalitu. I při nejmenší chybě hrozí riziko ztráty sluchu.

Provádění procedury v lalůčku ucha:

 • Sterilizace nástroje a ozdoby;
 • Antiseptické ošetření lalůčku ucha;
 • Pomocí sterilní jehly se provede průchozí vpich;
 • Následně se vloží roztahovák;
 • Procedura končí ošetřením ucha antiseptickým přípravkem.
tunely v uších

Jak probíhá roztahování

Velikost tunelů může být různá.

Někteří preferují malé otvory, jiní mají rádi extrémní velikosti. Průměr je třeba postupně zvětšovat, ne více než o jeden milimetr denně. Náhlé zvětšení vpichu by mohlo vést ke komplikacím. Existují tři způsoby roztahování: roztahováky, teflonová páska, punč.

 1. Roztahováky:
  1. Proces vyžaduje hodně trpělivosti. Nejprve mistr provede běžný vpich lalůčku a vloží do něj náušnici. Po úplném zhojení kanálu se náušnice vyjme a nahradí se roztahovákem o průměru asi dvou milimetrů. Postupně se otvor zvětšuje až do požadované velikosti. Je také důležité, aby během roztahování byl piercing pravidelně a důkladně ošetřován. Každé nové zvětšení bude doprovázeno bolestí. Během tohoto období je nutné chránit piercing před možným poškozením.
 2. Teflonová páska:
  1. Nejvhodnější varianta pro dosažení velkého průměru. Tento dlouhý proces je také nebezpečný, protože hrozí nerovnoměrné vytváření kanálu a roztržení kůže. Jak probíhá zvětšování: na náušnici se navine teflonová páska v několika vrstvách, což umožňuje posouvání náušnice a tím zvětšování otvoru.
 3. Punč:
  1. Tato metoda umožňuje provedení řezu jakéhokoli požadovaného průměru bez nutnosti dlouhého roztahování. Operace se provádí pomocí chirurgického nástroje nazývaného punč, který provádí kruhové řezy. Punč se provádí pouze kvalifikovaným odborníkem ve speciálně vybavené místnosti. Tento zákrok vyžaduje použití anestezie. Během rehabilitačního období je nutné pravidelně a důkladně ošetřovat poškozené místo a pravidelně užívat analgetika.
tunely v uších
tunely v uších
Velikost náušnic

Po piercingu a po úplném zhojení přichází čas na roztahování.

Otvor je třeba zvětšovat postupně, první zvětšovač se nasazuje ne více než dva milimetry. Po jednom dni se procedura opakuje a zvětšovač se stává větším. Tento proces trvá, dokud klient nedosáhne požadovaného průměru. Nejoblíbenější průměry jsou pět, osm a deset milimetrů.

 • Pět až šest milimetrů: Tyto piercingy jsou populárnější mezi ženami. Vypadají decentně, ne příliš nápadně, ale zároveň velmi originálně a krásně. Náušnice jsou často zdobeny krystaly a drahými kameny.
 • Osm milimetrů: Tento průměr je obzvláště oblíbený u obou pohlaví. Náušnice přitahuje pozornost kolemjdoucích a vypadá velmi úhledně a atraktivně.
 • Deset milimetrů: Tento průměr pokrývá celý lalůček. Vypadají originálně, neobvykle, přitahují pozornost kolemjdoucích lidí.Je třeba také poznamenat, že deset milimetrů není limit, vše záleží na přání klienta. Někteří mají rádi malé ozdoby, jiní preferují velké tunely. Pokud se chcete takto ozdobit, je důležité přesně určit požadovaný průměr a dobu jeho dosažení. Pak mistr bude vědět, jakou techniku vpichu nebo roztahování použít ve vašem případě.

tunely v uších
Možné následky

Je třeba pochopit, že stejně jako jakýkoli jiný typ bodymodifikace, tento typ vyžaduje pečlivou a pravidelnou péči.

Nedostatečná nebo nedbalá péče o čerstvý vpich může vést k vážným komplikacím. Některé komplikace lze odstranit pečlivější péčí, v některých případech může být nutná pomoc chirurga.

 • Na lalůčku ucha hrozí vznik jizvy. Vzniká, pokud se kanál roztahuje příliš rychle, jizva se odstraňuje chirurgicky s použitím lokální anestezie. Po šesti měsících od operace je možné začít postupně zvětšovat průměr kanálu. Je velmi důležité, aby odborník byl kvalifikovaný a znal všechny technologie a nuance roztahování tunelu.
 • Šupinatý lalůček. Tato reakce nastává při alergii na materiál ozdoby, v takovém případě je nutné okamžitě kontaktovat odborníka.
 • Infekce. Při nedostatečné péči o piercing nebo dotýkání se poškozeného místa špinavými nebo zaprášenými rukama je vysoká pravděpodobnost infekce rány. V případě infekce bude poškozené místo oteklé a horké, při pozorování těchto příznaků je nutné okamžitě kontaktovat odborníka.
 • Při rychlém roztahování otvoru hrozí vysoké riziko roztržení lalůčku.
 • Nekróza tkáně je důsledkem narušeného krevního oběhu.Pokud vás váš piercing začíná znepokojovat, s jakoukoli otázkou byste se měli obrátit na odborníka. Nebojte se obrátit na mistra s jakoukoli otázkou, protože vaše zdraví je na prvním místě.

tunely v uších
tunely v uších
Základní doporučení pro péči

Aby se kanál hojil co nejrychleji a bez komplikací nebo následků, je nutné pravidelně ošetřovat poškozené místo antiseptikem a chránit ho před vnějšími vlivy.

 • Nedotýkat se poškozeného místa špinavýma nebo zaprášenýma rukama.
 • Omezit kontakt telefonu, vlasů nebo pokrývky hlavy s místem vpichu.
 • Před ošetřením si důkladně umýt ruce antibakteriálním mýdlem.
 • Nepoužívat k ošetření alkohol ani jód.
 • Každý den ošetřovat vpich peroxidem vodíku.
 • Nosit hypoalergenní ozdoby.Při správné péči a bez zranění kanálu je doba hojení lalůčku přibližně měsíc.

tunely v uších
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.