Piercing tváří - VeAn Czech
Tváře
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing tváří

Mezi mnoha různými typy úprav těla jsou velmi žádané piercingy tváří.Zdobení tváří je oblíbené mezi muži i ženami. Jedná se o originální způsob zdůraznění svého stylu a o efektivní způsob sebevyjádření. Nejčastějším místem propíchnutí v této oblasti jsou dolíčky. Piercing se umístí buď v samotných dolíčkách, nebo, pokud žádné nejsou, je proveden tak, aby se objevily. Kromě dolíčkového efektu se úprava provádí i na lícních kostech a dalších místech v této oblasti. To nejdůležitější je výběr správného šperku.

Piercing tváří se provádí vytvořením průchozího otvoru ve tkáních tváří, který vede do klientovi dutiny ústní. Kanálky jsou provedeny symetricky na obou tvářích. Na tvářích je mnoho nervových zakončení, jejich drobné poškození vede k tvorbě důlků v místech poškození. Piercing tohoto typu vypadá velmi zajímavě a atraktivně. Mnoho lidí považuje lidi s dolíčky za mnohem atraktivnější než ostatní, a tak není divu, že mnoho lidí chce tohoto efektu dosáhnout pomocí piercingových služeb. Samotný zákrok je navíc prakticky bezbolestný, poškozená místa se hojí poměrně rychle, zvláště při pravidelném ošetření antiseptikem.

Piercing tváří

Typy piercingu tváří

 1. Dolíčkový efekt.
  1. Piercing se provádí v místech, kde se již dolíčky nacházejí, nebo kde by mohly být. Tento typ úprav se objevil relativně nedávno, získal ale mnoho příznivců po celém světě. Vizuální efekt dolíčků si nechávají vytvořit ti, kdo takové dolíčky přirozeně nemají. Tento typ piercingu vypadá obzvláště roztomile, v momentě když se člověk usměje a důlky se prohloubí. K vytvoření důlků se používají labrety, které se vkládají do průchozího kanálu. Piercer dělá symetrické otvory uprostřed tváří nebo níže, vše závisí na přání klienta. Při nošení piercingu nedochází k poškození jazyka ani zubní skloviny. Pokud klient chce provést tento piercing, nepřeje si ale provést průchozí kanál, lze místo labretu použít mikrodermály. V tomto případě je v horní vrstvě kůže vytvořena kapsa na šperk, do ní je vložena kotva náušnice a na horní část výrobku je upevněna ozdobná hlavička. Tento druh modifikace má své výhody, z nichž hlavní je rychlá doba hojení kanálku. Lymfa se v tomto období kromě prvního dne po zákroku neobjevuje. I když dochází k mírné sekreci lymfy, je pouze povrchová, nevstupuje do dutiny ústní a není doprovázena nepříjemným zápachem.
 2. Mikrodermály.
  1. Jak je uvedeno výše, výrobek (mikrodermál) se skládá z kotvy, tyčky a hlavičky. Kotva se zapustí do vrstev kůže a na tyčku, která vyčnívá na povrch kůže, se našroubuje hlavička. Horní část dekorace může být nahrazena jinou dekorativní hlavičkou, ale až po úplném zahojení poškozené oblasti kůže. Kromě dolíčkového efektu lze mikrodermály umístit na jakoukoli oblast obličeje. Jejich konstrukce umožňuje zajistit produkt na libovolném preferovaném místě. Poměrně oblíbené je například použití mikrodermálů ke zdobení lícních kostí. Lícní kosti si zdobí ženy i muži, tato úprava vypadá velmi cool.
 3. Anti Eyebrow.
  1. Provádí se na horní části lícních kostí. V této oblasti není možné vytvořit průchozí kanál, proto se provádí povrchový typ propíchnutí, nebo se aplikuje mikrodermál.
 4. Falešný.
  1. Pokud se vám opravdu líbí piercing tváří, ale z nějakého důvodu si ho nemůžete nechat udělat, můžete vždy použít falešný. Skládá se z ozdobného vršku a magnetu. Tímto způsobem lze náušnici umístit kamkoli, kam magnet dosáhne. Použít můžete také kamínky na samolepkách.
Piercing tváří
Piercing tváří

Provedení piercingu

Ihned je třeba poznamenat, že je nežádoucí provádět piercing sami, protože existuje riziko zasažení důležitých obličejových nervů, což povede k další deformaci obličeje nebo paralýze svalů.Je nutné vyhledat službu zkušeného a důvěryhodného odborníka, který je kvalifikovaný a již tento typ punkce provedl. Zjistíte to jednoduše v portfoliu specialisty, pokud obsahuje práce s piercingy, které chcete, pak jste na správném místě. Další důležitou otázkou jsou hygienické podmínky pracovního prostoru mistra. Vezměte prosím na vědomí, že všechny pracovní nástroje musí být důkladně sterilizovány a předměty na jedno použití by měly být před vámi otevřeny a dezinfikovány.

Postup se provádí takto:

 • Vybere se místo vpichu a šperky;
 • Pracovní nástroj a šperky jsou ponořeny do autoklávu;
 • Piercer poskytuje doporučení pro péči, stejně jako řadu omezení, dokud nebude piercing plně vyléčen;
 • Jednorázový nástroj, stejně jako piercerovi rukavice, jsou otevřeny a dezinfikovány před klientem;
 • Místa vpichu jsou ošetřena antiseptikem, poté jsou provedeny značky;
 • Vpich se provádí skrz nebo povrchově, v závislosti na typu zvoleného piercingu;
 • Vloží se náušnice;
 • Piercing je znovu ošetřen antiseptikem;
 • Pro ochranu piercingu se na jeho místo nalepí náplast.Obecně platí, že postup trvá krátce, protože není nutná žádná zdlouhavá příprava. Hlavní je zkušenost piercera, jeho znalosti a dovednosti.

Piercing tváří

Doporučení a
omezení v období hojení

Piercing tváře se hojí poměrně dlouho. Doba stahování kanálků může trvat asi tři měsíce.Důvodem dlouhé doby hojení jsou krevní cévy a nervová zakončení, která se nacházejí ve tvářích a také silná vrstva kůže.
Během období hojení poškozených oblastí obličeje je třeba dodržovat následující omezení:

 • Omezit návštěvy solárií, bazénů, saun a otevřených vodních ploch;
 • Zdržet se oblečení s rolákem, pokud není jiná možnost – nedovolte, aby se oblečení třelo o vaše tváře;
 • Neomývat si obličej horkou vodou;
 • Omezit kontakt poškozených oblastí s kosmetikou;
 • Náušnice netahejte, nekruťte ani nevyměňujte.

Piercing tváří
Piercing tváří

Aby se místa vpichu hojila co nejrychleji a bez komplikací, je nutné dodržovat zvláštní doporučení péče:

 • Ošetřete piercing antiseptickými léky nejméně čtyřikrát denně;
 • Po každém jídle, dokonce i lehké svačině, si vypláchněte ústa;
 • Mast na hojení používejte pouze podle doporučení odborníka.Během prvního dne po propíchnutí je normální pozorovat otok poškozené oblasti, hojné slinění a hnisání. Pokud otok a zarudnutí přetrvávají po dlouhou dobu, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem, protože se může rozvinout zánět.

Piercing tváří
Výběr produktů pro piercing tváří

Velmi důležitou roli hraje výběr šperku, vhodně zvolená náušnice může výrazně zkrátit dobu hojení.Pokud byla propíchnutí provedena naskrz, je v tomto případě nejlepší použít labrety. Jedná se o druh tyčky s plochou deskou připevněnou na jednom konci a ozdobnou hlavičkou na druhém. Hlavičku lze změnit za jakoukoliv jinou, může to být různobarevná kulička, korálek, kamínek a mnoho dalšího. Hlavní je provést výměnu až po úplném zahojení kanálku. Pro piercing tváří se používají také mikrodermály a náušnice na povrchové vpichy. Důležité je správně zvolit velikost a průměr šperku.

Sféra piercingu je nesmírně populární mezi lidmi různých věkových generací. Pokud jde o piercing tváří, tento typ úpravy je oblíbenější mezi mladší generací. Tato neobvyklá možnost zdobení obličeje vždy přitahuje pozornost kolemjdoucích a okolí. Piercing tváří vypadá docela působivě, neobvykle a velmi zajímavě. Je to skvělá příležitost, jak zpestřit svou image a trochu oživit svůj styl. I když se šperk neujme a budete ho muset sundat, na tvářích vám zůstanou roztomilé důlky, které vás udělají ještě atraktivnější, zvláště když se usmíváte. Nebojte se experimentovat, nenechte se ovlivnit názory ostatních, protože to je Váš život a Váš vzhled. Nejdůležitější je najít kvalifikovaného piercera a dobře se o místo piercingu starat. Pak si konečně můžete užít Váš dlouho chtěný piercing tváře.

Piercing tváří
Piercing tváří
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.