Piercing uší - VeAn Czech
Uší
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing uší

Piercing uší je nejznámějším typem úpravy těla, který má stejně jako samotná služba piercingu své typy.

Nejběžnějším typem piercingu uší je piercing ušního boltce, který se provádí v každém salonu a lze jej snadno provést i doma. Druhů piercingu uší je mnoho, dnes existuje asi třicet čtyři typů této služby, které se liší náušnicemi a umístěním.

Piercing uší

V tomto článku se podíváme na nejoblíbenější typy piercingu uší.

 1. Piercing lalůčku.
  1. Lalůček je nejměkčí částí ucha, takže jde nejsnáze propíchnout. Tento typ piercingu se při správné péči hojí poměrně rychle.
 2. Helix.
  1. Propichuje se šroubovice, přesněji vnější horní část okraje ucha. Jelikož chrupavka nemá nervová zakončení, proces vpichu je téměř nepostřehnutelný.
 3. Anti-helix.
  1. Na horní části ušního boltce se provede dvojité propíchnutí. Jiný název pro tento piercing je Snug piercing.
 4. Horní helix.
  1. Tento typ piercingu se také provádí na šroubovici (horní část), nicméně propichuje se prakticky hned u hlavy. Postup piercingu je poměrně složitý, proto horní helix není tak běžný jako jiné typy úprav uší.
 5. Daith.
  1. Je považován za jeden z nejobtížnějších typů piercingu uší. Podle indického učení je toto propíchnutí ochranou pro tělo. K provedení tohoto typu propíchnutí ucha je připravena speciální jehla, která si poradí s propíchnutím střední chrupavky. Velmi důležitým faktorem, který vypovídá o kvalitě Daith piercingu, je šperk, respektive jeho umístění. Je důležité, aby náušnice zcela zakrývala místo vpichu, pokud je vpich viditelný, propíchnutí neproběhlo dobře.
 6. Tragus.
  1. Jinými slovy, piercing chrupavky před zvukovodem. Přestože jde o propíchnutí chrupavky, tragus je považován za bolestivý piercing.
 7. Anti-tragus.
  1. Propichuje se spodní část ucha (boltce). Další náušnice může být umístěna v zakřivené chrupavce šroubovice.
 8. Industrial.
  1. Provedení dvou, někdy i tří vpichů do ucha. Místa propíchnutí jsou spojeny činkou. Body jsou zpravidla propíchnuty paralelně, i když někdy dochází k piercingům, kdy je druhé místo vpichu o něco vyšší než první.
 9. Rook.
  1. Připomíná typ Anti-tragus, jediný rozdíl je v tom, že je zde méně požadavků na umístění náušnice. Ta se nachází nad tragusem, v ušním bubínku.
 10. Fallout.
  1. Svým provedením připomíná Industrial, aplikuje se několik vpichů paralelně u sebe a jako náušnice se používají kroužky.

Kroužky se vybírají se stejným průměrem.

Piercing uší
Piercing uší

Doba hojení piercingu uší

Dospělí a děti potřebují různou dobu pro zhojení piercingu.

U dětí je rychlost regenerace tkání mnohem rychlejší než u dospělého těla. Níže proto uvedeme příklad zhojení piercingu pro mladé tělo po dosažení věku sedmnácti let.

 • K úplnému zhojení lalůčku dochází během dvou až čtyř týdnů.
 • Zahojení piercingu Helixu trvá osm až deset týdnů.
 • Zahojení piercingu horního Helixu a Anti-helixu trvá asi šest až osm týdnů.
 • Daith trvá až dvanáct týdnů, než se uzdraví.
 • Industrial trvá až deset týdnů, než se úplně zahojí.
 • Typy piercingu, jako je Tragus, Antitragus se hojí šest až dvanáct týdnů.Pokud náušnici sundáte, propíchnuté místo se velmi rychle zahojí. Pokud se propíchnutí zcela zahojí, nelze případný další vpich provést na stejném místě, bude nutné ho posunout trochu na stranu.

Piercing uší

Péče o místo vpichu

Aby se ucho dobře zahojilo a vpich se nezanítil, je potřeba věnovat péči o propíchnuté místo dostatečně času.

Pro ošetření zvolte pouze mírné antiseptické prostředky. S antiseptiky na bázi alkoholu byste měli být velmi opatrní, protože mohou vysušit pokožku, což zpomalí dobu hojení vpichu. Pro ošetření je nejlepší zvolit Chlorhexidin, po něm je vhodné vpich promazat Bepantenem nebo Rescuerem.

 • Při mytí vlasů během prvních tří týdnů si piercing předem namažte mastnou mastí pro regeneraci.
 • Několikrát denně je třeba piercing ošetřit antiseptikem a náušnicí otočit. Je to nezbytné k odstranění zánětu a také k zabránění prorůstání šperků do kůže.
 • Pokud se v místě piercingu objeví hrbolky nebo zarudnutí, je nutné piercing omýt peroxidem vodíku.Během hojení můžete pociťovat svědění v místě vpichu, to je ale normální. Hlavní je místo piercingu neškrábat.

Piercing uší
Piercing uší

Co dělat při zanícení?

Po piercingu může propíchnutá oblast během prvního dne otéct.

Otoku bychom se neměli dotýkat, obvykle do druhého dne odezní. Pokud ale nezmizí během několika dnů, pouze se zvětší, pak se do rány dostal zánět. V tomto případě by měl být piercing důkladně ošetřen antiseptikem. Aby se na propíchnutém místě netvořily hrbolky, je nutné oblast každý den masírovat jemnými pohyby. Pokud se hrbolky objeví ve velkém množství, měli byste kontaktovat odborníka.

Aby jste předešli narušení krevního oběhu, nespěte na straně piercingu.

Za zmínku také stojí, že zanícení piercingu může nastat i v případě, když tělo šperky odmítá. S největší pravděpodobností pro vás slitina šperku prostě není vhodná. V tomto případě můžete náušnici nahradit šperky z jiné slitiny. Pokud nepomůže výměna náušnice, propíchnutí hnisá a bolí, pak je nejlepší šperk úplně odstranit.

Piercing uší
Propíchnutí ucha jehlou

Piercer provádí vpich pomocí speciální svorky a jednorázového katétru.Procedura se provádí za sterilních podmínek s důkladně dezinfikovanými nástroji. Všechny nástroje na jedno použití jsou otevřeny a zpracovány přímo před vámi. Piercer provádí proceduru v rukavicích, které po každém klientovi mění.

Místo vpichu se pečlivě ošetřuje. Po vložení náušnice se vpich znovu dezinfikuje antiseptickým prostředkem.

Piercing uší je velmi populární již mnoho let. Navíc nejen mezi ženami, ale i mezi muži. Je důležité pochopit, že i jednoduchý piercing ušního lalůčku vyžaduje speciální znalosti, dovednosti a zkušenosti. Proto byste neměli riskovat své zdraví a provádět piercing sami. Kontaktujte zkušeného, ​​důvěryhodného specialistu a užijte si kvalitní piercing.

Piercing uší
Piercing uší
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.