Piercing ušní chrupavky - VeAn Czech
Ušní chrupavky
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Piercing ušní chrupavky

Piercingy chrupavky ušního boltce dnes opět vedou mezi módními trendy a jejich popularita je na druhém místě za nejtriviálnější možností – náušnicemi v ušních boltcích.

Děje se tak zcela přirozeně: podobné ozdoby těla vypadají neuvěřitelně působivě a variabilita umístění vpichu i výběru šperků umožní každému vybrat si ideální a harmonický piercing.

Piercing ušní chrupavky

Něco málo o stylech

Když mluvíme o piercingu ušní chrupavky, máme ve skutečnosti na mysli všechny typy piercingu, které vám umožní vytvořit velkolepou úpravu vašeho vzhledu a zvýraznit individuální vlastnosti vaší podoby a zvoleného stylu.

Všimněte si, že kromě působivého počtu různých stylů existují také rozdíly v terminologii používané v různých regionech. Zde jsou některé z nejoblíbenějších možností:

 • Helix – propíchnutí v zevním chrupavčitém okraji boltce;
 • Daith – propíchnutí se provádí v chrupavce přímo nad vchodem do zvukovodu;
 • Conch – dekorace je umístěna přímo ve spodní části boltce, naproti vstupu do zvukovodu;
 • Orbital – prstenec procházející dvěma otvory vytvořenými ve vnějším okraji boltce;
 • Tragus – šperky jsou umístěny do vpichu vytvořeném v tragusu ucha;
 • Industrial – tyčka procházející dvěma vpichy v horní části chrupavky ušního boltce.To ale samozřejmě nejsou všechny existující možnosti. Mnoho dívek touží udělat ne jeden, ale několik piercingů, aby mohly nosit mnoho malých náušnic nebo šperků originálního designu.

Piercing ušní chrupavky
Piercing ušní chrupavky

Výběr šperku

Aby piercing vypadal krásně, měl by piercer od samého začátku vědět, jak masivní piercingový šperk bude.

Zde jsou některé z nejběžnějších typů šperků:

 • Tyčka – trubka s dvěma hlavičkami (kamínky, hroty, kuličky), která prochází dvěma otvory;
 • Kroužek – jeden ze standardních typů piercingu, vypadá jako otevřený kruh s ozdobnou vložkou;
 • Labret – fragment rovné trubky, ohraničený na jedné straně neodnímatelným fixačním kotoučem, na druhé straně šroubovacím ozdobným prvkem;
 • Podkova – dekorace ve tvaru podkovy, jejíž konce jsou zdobeny kuličkami;
 • Banán – zakřivená dekorace s kuličkami, kužely nebo jinými dekorativními prvky.

Piercing ušní chrupavky

Jak se provádí propíchnutí?

Nezáleží vůbec na tom, zda už dlouho sníte o tom, že si necháte udělat piercing chrupavky, abyste mohli konečně nosit helix piercing, nebo zda jste tento nápad měli teprve pár týdnů.

Je důležité pochopit, že tento kosmetický postup existuje již dlouhou dobu, což znamená, že jej bude schopen provést zkušený specialista, čímž se minimalizuje úroveň nepohodlí pro klienta.

Provedení piercingu ušní chrupavky se skládá z následujících kroků:

 • Prohlídka boltce a výběr optimálního místa pro piercing. Zkušený odborník určitě vezme v úvahu umístění cév a další individuální vlastnosti boltce klienta.
 • Ošetření oblasti propíchnutí antiseptikem. Bod, kde se bude piercing provádět, je označen speciální značkou.
 • Chrupavka je fixována pomocí speciální svorky.
 • Propíchnutí se provádí pomocí jehly-katetru. Jehla se odstraní a na její místo se vloží tyčka dříve vydezinfikované náušnice. Optimálním typem dezinfekce náušnic je nahřívání v autoklávu.
 • Během procesu navlékání náušnice bude katetr vytlačen z místa vpichu. Piercer zafixuje šperk.V tomto okamžiku lze postup považovat za dokončený. Pokud si však klient vybral k propíchnutí zvláště citlivé oblasti (nebo provedení několika otvorů), piercer používá lokální anestetika, aby byl zákrok absolutně bezbolestný.

Piercing ušní chrupavky
Piercing ušní chrupavky
Jak se o piercing starat?

Je důležité si uvědomit, že počáteční proces hojení může trvat asi měsíc.

Během tohoto období byste neměli náušnici sundávat. Opatrné posouvání, otáčení a pohyb v různých směrech je však nutné k vytvoření správného kanálku v chrupavce a zabránění zarůstání otvoru.

Jedním z důležitých bodů je správná péče o místo vpichu. Optimální volbou je Miramistin k prevenci hnisání a k bezbolestnému hojení rány můžete použít mast Levomekol nebo léčiva podobné na bázi. Ošetření lze provádět dvakrát až čtyřikrát denně po důkladném umytí rukou.

Kromě toho je důležité si uvědomit, že až do úplného uzdravení se nedoporučuje:

 • Navštěvovat saunu, používat horkou vodu pro koupel nebo sprchu;
 • Plavat v bazénu nebo na otevřené vodě;
 • Zbytečně se dotýkat místa vpichu rukama;
 • K ošetření používat alkohol a jiné látky, které ránu dráždí;
 • Spaní na boku na straně piercingu zvyšuje riziko dalšího poranění ucha.

Piercing ušní chrupavky
Jak předejít komplikacím?

Je důležité si uvědomit, že odpovědný piercer nikdy neprovede piercing ušní chrupavky:

 • Těhotné ženě;
 • Lidem s akutním infekčním onemocněním nebo zánětlivým procesem;
 • Nezletilé osobě.Kromě toho jsou tyto postupy kontraindikovány pro osoby trpící diabetem mellitem, patologiemi srážení krve a autoimunitními onemocněními.

Abyste předešli možným problémům, je důležité pečlivě dodržovat všechna doporučení specialisty a samozřejmě velmi pečlivě vybrat místo, kde si tuto službu necháte provést. V našem studiu provádějí piercing ušní chrupavky pouze ti nejzkušenější a vyškolení specialisté, kteří ovládají techniku ​​tohoto zákroku.

V našem studiu používáme pouze nejmodernější vybavení, které nám umožňuje rychle a s minimálním nepohodlím provádět jakýkoli typ vpichu. Vybavení a šperky jsou dezinfikovány, k ošetření místa vpichu používáme certifikovaná bezpečná antiseptika a anestetika. Klient při konzultaci obdrží celou řadu doporučení ohledně bezpečné a efektivní péče o piercing, výběru místa vpichu a šperku.

Piercing ušní chrupavky
Piercing ušní chrupavky
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.