Černobílé tetování nebo barevní - VeAn Czech
Černobílé nebo barevné tetování
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Černobílé nebo barevné? Výběr tetování

Mnoho návštěvníků salonu VeAn, rozhodujících pro tetování, se obrací na mistra o radu: Který obraz je lepší: barevný nebo monotónní?

V tomto článku zdůrazňujeme výhody a nevýhody každého z nich.

Nedá se tedy jednoznačně říci, že barevné tetování je lepší nebo horší než černobílý obrázek nebo naopak. Při výběru motivu je velmi důležité zvážit:

 • Umístění tetování;
 • Velikost obrázku;
 • Vybraný styl tetování.Stejně jako některé styly nepředpokládají použití barvy, příliš malý obraz se může stát překážkou pro jeho barevné provedení - kontrast zmizí, proto malé detaily tetování nebudou viditelné. Mluvíme-li o výhodách a nevýhodách tetování, zmíníme toto:

Černobílé nebo monotónní:

 • Vypadají elegantně, přesně;
 • Častěji jsou vysoce kvalitní, protože ne všichni mistři dokážou pracovat s barvou;
 • Kdykoli přidáte barevné prvky;
 • Ani postupem času neztrácejí vnímání kontrastu.Barevné:

 • Vypadají jasněji;
 • Otevírají pro mistra více příležitostí pro kreativitu a pro klienta salonu - pro seberealizaci;
 • Provádí se v mnoha stylech;
 • Jsou živější.Pokud mluvíme o podmíněných nevýhodách, pak černé tetování vypadá zamračeně, i když je to otázka vkusu. A nevýhody barevných tetování spočívají ve složitosti provedení a v rychlém ztrácení vizuálního vnímání kontrastu. Ačkoli poslední mínus je snadné opravit. Pro aktualizaci obrysů stačí kontaktovat salon.

černobílé tetování
černobílé tetování

Jaké tetování vybrat?

A teď se obracíme k hledání odpovědi na hlavní otázku, která znepokojuje ty, kteří přemýšlejí, vybrat si barevní či monotónní motiv.

Pokud máte pochybnosti, reagujte na několik otázek, které vám pomohou s výběrem:

 • Bude obrázek na těle sám o sobě nebo je součástí kompozice?
 • Jste zdrženlivý nebo otevřený člověk?
 • Máte matematické nebo kreativní myšlení?
 • Preferujete minimalismus nebo empírový styl?Po obdržení odpovědí na tyto otázky si sami určíte, co je vám bližší. Například pro zdrženlivého člověka s matematickým myšlením, preferujícího minimalistický styl, je vhodné monotónní tetování. A pro společenského extroverta, jehož činnost souvisí s uměním, je vhodnější barevné, objemové tetování, lépe odrážející hluboký vnitřní svět. Pokud jste zastánci přesnosti a pořádku, podívejte se blíž na monochromatické styly (rytina, minimalismus, linework, geometrie atd.). Pokud dáváte přednost neobvyklým dílům, vyberte si ze stylů s použitím dvou nebo více barev (steampunk, haida, organický, neo-tradicional atd.).

Nejsou tady uvedeny všechny styly, ve kterých mistři pracují. Umění uměleckého tetování je rozmanité a mnohostranné. Přímo při konzultaci s mistrem si vyberte motiv, odpovídající vaši životní filozofie. To je velmi pohodlně, protože je možné položit otázku odborníkovi a získat na něj odpověď. Například co znamená ten či onen motiv, jak se objevil určitý styl tetování.

černobílé tetování
černobílé tetování
černobílé tetování

Rady zkušených mistrů ohledně výběru motivu

Při výběru typu, barvy a stylu tetování přemýšlejte nad konceptem obrazu na těle.

Pokud ne na celé tělo, pak na významnou oblast pokožky. Nemusíte si celý pokrývat tetováním. Pokud ale plánujete další tetování, tím budete předem vědět, jak bude kombinováno s dřívějším obrázkem. Černobílé tetování lze doplnit několika barevnými prvky propojením s obrázky v jiném stylu.

Pokud jste si vybral barevný motiv, určitě zvažte, jak bude takový obrázek na kůži ladit s barvou vlasů a očí. Tetování by nemělo vypadat jako nálepka. Musí se stát prodloužením svého majitele.

Vybírejte velikost obrázku s přihlédnutím k uměleckým proporcím. V opačném případě se obrázek ukáže jako nevhodný, legrační.

Při výběru motivu je třeba zvážit, že tetování je na mnoho let. Takže vezmete v úvahu činnosti, se kterou plánujete spojit svůj život.

Nebojte se poradit s mistrem. Jeho doporučením se ale neřiďte, pokud nejste si s výběrem stoprocentně spokojeni. Poslouchejte svůj vnitřní hlas. Jen vaše srdce vám prozradí, které tetování vás potěší svou přítomností na kůži.

černobílé tetování
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.