13+ Tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha: Typy designu. Význam. Nápady - VeAn Czech
Kozoroh
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Nápady na tetování
znamení zvěrokruhu Kozoroha

Vzhledem k tomu, že Kozorohům vládne živel země, jsou obvykle klidní a rezervovaní.Díky tomu si zástupci tohoto znamení často vybírají malá a minimalistická tetování, která na první pohled nepozornému oku snadno uniknou. Z každého pravidla však existují výjimky, výběr návrhu tedy závisí na mnoha faktorech.

tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha

Co víme o Kozorozích?

Mezi Kozorohy patří lidé narození od 23. prosince do 20. ledna.Zástupci tohoto znamení jsou praktičtí a realističtí. Nebojí se tvrdé práce ani výzev a vždy si na sebe kladou vysoké standardy. Disciplína, řád, zodpovědnost jsou nejcharakterističtější rysy Kozorohů, které mají přímý dopad na jejich životy. Takoví lidé se většinou nebojí převzít zodpovědnost a jsou připraveni vést ostatní.

tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha

Tetování znamení
zvěrokruhu Kozoroha: význam

Symbolem Kozoroha je poměrně zajímavá mytologická bytost – koza s rybím ocasem.Podle bájí starověkého Řecka se starořecké božstvo lesů a lovu jménem Pan narodilo s rohy a nohama kozy. Nicméně za to, že opakovaně pomáhal Zeovi v bitvách, z něj bohové udělali souhvězdí, které je dnes spojováno s Kozorohem.

Díky tomu právě toto stvoření používají lidé narození v tomto znamení zvěrokruhu pro své tetování. Význam takového tetování závisí na různých aspektech a liší se v závislosti na vlastnostech návrhu.

Nejčastěji tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha symbolizuje následující:

 • Příslušnost ke konkrétnímu znamení zvěrokruhu;
 • Víru člověka v astrologii;
 • Harmonii mezi vnitřním a vnějším světem;
 • Duchovní klid majitele tetování;
 • Odhodlání a vůli člověka;
 • Dobře vyvinutou intuici a vitalitu.
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha

Kam je nejlepší umístit tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha?

Znamení zvěrokruhu ovládaná elementem země je nejlepší si nechat vytetovat na spodní části těla.Tetování souhvězdí Kozoroha tak přispěje k lepšímu projevu požadovaných charakterových vlastností jeho svého majitele.

Z tohoto důvodu mezi oblíbené možnosti patří:

 1. Tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha na bocích:
  1. Dobré umístění pro velké a výrazné tetování různých barev nebo stylů.
 2. Tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha na kotníku:
  1. Doporučujeme pro minimalistické návrhy. Tato část těla je oblíbená pro tetování souhvězdí Kozoroha mezi ženami, jelikož podobný motiv vypadá velmi esteticky a elegantně.

V případě, že si chcete nechat vytetovat hlavní symbol Kozoroha – kozu s rybím ocasem, doporučujeme zvolit oblasti těla, které vám umožní tetování velkých obrázků. Mohou to být záda, hrudník, boky nebo paže.

tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
Tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha: nápady na návrhy

Pokud stále pochybujete o optimálním designu tetování souhvězdí Kozoroha, níže se můžete seznámit s nejoblíbenějšími nápady na tetování.Minimalistické možnosti

 1. Glyf „N“:
  1. Co takhle miniaturní, ale zároveň stylové tetování pro Kozorohy? Toto znamení zvěrokruhu je spojeno s latinským písmenem „N“ . Pokud tedy chcete získat tajemný amulet, zvažte vytvoření atraktivního designu s tímto glyfem. Experimentujte s písmy a barvami, přidejte písmena nebo květiny – cokoliv, co se vám zlíbí.
 2. Souhvězdí:
  1. Pro zdůraznění vaší příslušnosti ke znamení zvěrokruhu Kozoroha můžete přidat kosmické prvky: hvězdy, planety, Měsíc atd. Tetování souhvězdí Kozoroha zdůrazní vaše nejlepší charakterové vlastnosti zděděné od přírody.
 3. Čísla 6 a 7:
  1. Tato čísla jsou považována za tradiční symboly Kozoroha, přičemž 7 je spojeno s moudrostí a 6 se službou druhým.
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha
tetování znamení zvěrokruhu Kozoroha

Střední a velké tetování znamení zvěrokruhu KozorohaChcete, aby právě vaše tetování přitahovalo pozornost a odlišovalo se od ostatních? Poté doporučujeme kombinovat tradiční symboly s doplňkovými symboly. Vzory Kozoroha fungují obzvláště dobře s následujícími prvky:

 • Živel moře: symbolizuje žízeň po dobrodružství;
 • Podkova: přináší štěstí;
 • Lebky, hodiny, přesýpací hodiny: tyto prvky připomínají majitelům tetování hodnotu a pomíjivost času;
 • Rostliny a květiny: dodávají tetování Kozoroha romantickou náladu;
 • Alchymistické symboly: oblíbená zejména mezi jedinci s vyvinutým smyslem pro onen svět.V tomto článku jsme zmínili jen několik možností tetování Kozoroha, které můžete použít a přizpůsobit svému vkusu. Koneckonců, jediný vhodný design tetování je ten, který cítíte ve svém srdci.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.