Oprava tetování - VeAn Czech
Oprava tetování
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Je-li možné opravit nepovedené tetování?

Touha ušetřit peníze za služby tatéra, stejně jako neuvážené, spontánní činy často končí vznikem nepovedeného, nevzhledného obrázku na těle, vůbec jiného než jste očekával.

K nápravě situace nepotřebujete podstupovat bolestivou a zdlouhavou proceduru odstranění tetování. Je mnohem jednodušší, zvláště pokud nejste horlivým odpůrcem malování na těle, předělat obrázek.

Oprava tetování
Oprava tetování
Oprava tetování

Co když vám
tetování nevyhovuje?

Není potřeba chodit s obrázkem na těle, který neodpovídá vašemu aktuálnímu pohledu na život, postavení anebo se prostě omrzelo.

Stačí najít mistra, který souhlasí jej opravit. Ihned je třeba poznamenat, že takovou práci může provádět pouze zkušený tatér. Postup je složitější než tetování od začátku.

Překrytí se provádí přes existující obrázek. A mistr:

  • Musí mít s takovou prací zkušenosti.
  • Musí vybrat ten "správný" motiv, zakrývající starý obrázek nebo nápis.
  • Musí pečlivě vybrat pigment, aby nová barva překrývala předchozí čáry aj.
Oprava tetování

Co je překrývání?

Tato metoda umožňuje nejen skrýt obrázek na těle pod jiným motivem, ale také změnit styl tetování.

Proces má své zvláštnosti:

  • Je velmi důležité, aby klient salonu sám rozhodl o potřebě udělat nějaké úpravy. Během konzultace mistr sdělí, jak bude postup probíhat. A klient už rozhoduje, jak silné jsou jeho motivy a důvody pro rozhodnutí.
  • Před samotným tetováním očekává složitá přípravná práce: mistr přezkoumá existující obrázek na těle, vybere motiv nového tetování a provede test kompatibility pigmentů.
  • Zkušení tatéři se snaží nezabývat opravou starých tetování, protože tento druh zásahu (úprava detailů, retušování fragmentů) může jen zhoršit situaci. Čáry zesílí, obrys se rozmaže, stínování se zašpiní, výplň se zakálí. Také může obraz během úpravy ztratit svůj sémantický obsah. Klient může být nespokojen s výsledkem, podráždění bude narůstat a náprava situace bude ještě obtížnější. Proto zkušení tatéři zpravidla nabízejí úplné překrývání obrázku.
  • Nový obrázek by měl být mnohem větší než starý. Protože musí překrýt existující obrázek. Barvy nového obrázku by měly být jasnější a tmavší: černou výplň nepodaří zakrýt žlutým pigmentem.
  • Mistr vybere nový motiv s přihlédnutím k přáním klienta, stejně jako k jeho anatomickým rysům, svalové hmotě těla. Jedině tak se dá skrýt nepovedené tetování.
  • Testování kompatibility barviv je důležité, i když ne všichni mistři jej provádějí. Jeho nezbytnost je odůvodněná tím, že ve vrstvách pokožky se barvy smíchají. Po nějaké době se na místě tetování může objevit rozmazaný, zakalený obraz.
  • Černé motivy jsou ideální pro překrytí jakéhokoli jiného obrázku, ​​ avšak tato možnost mnoha klientům nevyhovuje. Specialista proto bude muset důkladně přemýšlet o barvách a rysech nového tetování.
Oprava tetování
Oprava tetování

Výběr mistra: čemu
věnovat pozornost?

Z předchozího odstavce je jasné, že překrýt nepovedené tetování není tak jednoduché.

S tím se dokáže vyrovnat pouze zkušený mistr, který vezme v úvahu všechny nuance. Před využitím služeb salonu si proto od tatéra určitě vyžádejte katalog s podobnými pracemi. To vám umožní posoudit úroveň dovedností specialisty.

Tatéři, specializující se na tuto oblast činnosti, jsou vzácní. Je to dáno náročností práce. Jejich služby jsou mnohem dražší. Ale jak se říká, krása má svou cenu.

50 % úspěšného výsledku závisí na výběru motivu. A zbývajících 50% na úrovni dovedností mistra. Nesvěřujte tetování mistrovi, pokud máte i nejmenší pochybnosti. Upřímně, je téměř nemožné překrýt nebo opravit tetování, jenž bylo jednou překryté. Dá se jen jej úplně přetřít černým pigmentem.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.