Péče o tetování - VeAn Czech
Péče o tetování
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Péče o tetování

Dnes je tetování extrémně populární po celém světě.

Mnoho lidí usiluje o zdobení svého těla různými obrázky, někteří se už nezastaví a jsou nacpáni obrázky od hlavy až k patě. Tato služba je skvělou příležitostí, jak se odlišit od jiných lidí, ukázat všem své životní hodnoty, svou individualitu. Zdobení těla tímto způsobem je oblíbené zejména mezi mladší generací, protože jde o nejúčinnější způsob sebevyjádření. Navíc si takto zdobí tělo mnoho známých herců, hudebníků, fotbalistů a dalších známých osobností. Fanoušci se snaží být jako jejich idoly a stejně jako celebrity zdobí svá těla tetováním. Za zmínku také stojí, že kromě zdobení těla obrázkem dá se skrýt různé vady, třeba jizvy, pooperační stehy, šramy, popáleniny a tak dále. Vzhledem k tomu není divu, že dnes je tato služba velmi populární.

Správná péče o tetování je otázka, která zajímá každého klienta.

Je obtížné poskytnout přesnou odpověď, protože každý mistr má svá doporučení. Dnes je spousta tatérů, z nichž každý používá svůj vlastní nástroj, individuální přípravky a materiály pro práci. Pro tetování mistři používají různé stroje, pigmenty a další tetovací spotřební materiál. Proto mají mistři různá doporučení ohledně péče. Nebojte se, po ukončení práce vám mistr určitě poskytne podrobné informace ohledně péče o čerstvé tetování.

Péče o tetování
Péče o tetování

Péče o čerstvé tetování

Takže sen se stal skutečností, dlouho očekávané tetování je hotové.

Nyní je důležitou otázkou správná péče o tetování v prvních 4-5 hodinách po ukončení práce. Existují dvě účinné možnosti ochrany nového tetování: speciální film a obvaz s hojivou mastí.

Speciální film.Jedná se o léčivý film, speciálně vytvořený pro péči o tetování. Pomocí tohoto filmu se tetování co nejrychleji zahojí, můžete se pohodlně osprchovat a nestarat se o obrázku na těle. Můžete snadno nosit své oblíbené oblečení a navíc vás film zbaví běžných převazů. Zázračný film má také mnoho dalších výhod:

 • Neblokuje přístup kyslíku k pokožce, což umožňuje pokožce rychlejší zotavení;
 • Film je průhledný, což má pozitivní vliv na pozorování tetování;
 • Film je třeba nalepit pouze jednou po dobu šesti dnů, během kterých je tetování zcela zahojeno;
 • Stoprocentní ochrana před vodou;
 • Film je elastický, snadno se připevňuje na ohýbatelné části těla;
Použití filmu.Prvním krokem je oříznutí filmu na požadovanou délku. Poté odstraňte červené okraje filmu a natáhněte jej přes požadovanou oblast těla. Je nutné jemně přitlačit film po celém povrchu tetování a opatrně jej přilepit, aby nedošlo k poranění povrchu kůže náhlými pohyby. Film by měl být po celé ploše úplně hladký, bez nejmenších záhybů, okraje filmu by měly přesahovat 1-2 cm za tetování.

Obvaz s hojivou mastí.Po tetování téměř každý chce co nejdříve se pochlubit novým obrázkem své rodině a přátelům. Uvědomujte si ale, že vaším hlavním úkolem je chránit tetování před všemi druhy bakterií, které se na něj dostanou. První dva týdny se pečlivě starejte o obrázek, abyste v konečném výsledku mohli každý den obdivovat kvalitní tetování. Je důležité přesně dodržovat poskytnutých tatérem doporučení. Kvůli nedbalosti při péči o tetování máte riziko zničení obrázku. V tomto případě budete potřebovat korekci tetování, případně i odstranění.

Po dokončení práce na tetování mistr pokryje obrázek ochranným filmem. To je nezbytné k ochraně ošetřované oblasti těla před jakýmkoli kontaktem s vnějším světem. Bakterie zachycené na čerstvém tetování totiž způsobují vážné následky. Po nalepení mistrem ochranného filmu, péče o tetování je už vaše věc. Uvědomte si, že na vaši péči je i kvalita obrázku i vaše zdraví.

Péče o tetování
Péče o tetování
Péče o tetování

První ošetření tetování

Poté, co mistr zakryje potřebnou část těla filmem, budete informováni, za jak dlouho můžete film odstranit a začít ošetřovat tetování.

Film se neodstraňuje během prvních čtyř až pěti hodin po tetování, to závisí na velikosti obrázku. Takže jak správně odstranit film a ošetřit tetování.

 1. Důkladně si umyjte ruce mýdlem a vodou.
  1. Čistýma rukama opatrně odstraňte film z tetování. Na filmu mohou být zbytky tetování, to je zcela normální, nepropadněte panice.
 2. Propláchněte tetování, smyjte ichor.
  1. Tetování opláchněte čistou vodou, anebo přidejte tekuté mýdlo. Nepoužívejte přípravky, obsahující alkohol. Nepoužívejte žínky, ani ty nejměkčí. Tetování opláchněte výhradně dlaní, jemně smyjte ichor z kůže. Poněkud se zdávám, že spolu s ichorem se smývá barva. Nebojte se, barva je na svém místě, vše jde jak má.
 3. Po opláchnutí se ošetřovaná oblast pokožky neotírá.
  1. Tetování jemně osušte bavlněnou houbičkou, pohybem od středu tetování k okrajům. Nechte tetování úplně vyschnout.
 4. Po vyschnutí naneste mast na oblast s obrázkem jemnými pohyby.
  1. Mast vám doporučí tatér. Obvykle se tetování ošetřuje Bepantenem nebo Panthenolem.
 5. Ošetřované místo se pokrývá ochranným filmem.
  1. Použijte speciální film doporučený tatérem, nebo obyčejný přilnavý film. Aby film nesklouzl, zakryjte okraje náplastí.

Tento postup opakujte třikrát denně (ráno, odpoledne, večer), po několik dní, pokaždé při výměně filmu za nový.

Péče o tetování
Péče o tetování

Pravidla péče o
tetování v prvních dnech

První, druhý a třetí den jsou nejdůležitější období pro hojení tetování.

V tyto dni při péči o tetování je třeba věnovat zvláštní pozornost sterilitě. Jelikož se pokožka hojí a regeneruje, můžete cítit svědění, to je normální. Ale nikdy neškrábejte, byť jen lehce.

Během hojení bude tetování pokryto tenkým povlakem, jehož je přísně zakázáno samostatně odtrhávat.

Po tomto období film nepoužívejte.

Co nejčastěji ošetřujte tetování a nenechejte pokožku vyschnout, jinak se vytvoří krusta.

Přesně dodržujte jednoduchá doporučení ohledně péče. Jinak nedbalost při péči o tetování způsobí jeho následné odstranění.

Péče o tetování

Co kdyby se utrhla kůrka?

Dojde-li k trapasu, a člověk náhodou utrhne kus kůrky.

V takové situaci nepropadněte panice, je důležité včas ošetřit poškozené tetování. K tomu je zapotřebí opatrně odstranit vyčnívající lymfu nebo krev a místo ošetřit hojivou mastí na tetování. Ošetřené místo překryjte filmem nebo obvazem. Ošetřete poškozenou oblast a vyměňte film, až se rána úplně zahojí. Pokud je obrázek porušen, kontaktujte tatéra. S největší pravděpodobností bude nutná úprava.

Péče o tetování
Péče o tetování
Péče o tetování
Proces hojení tetování

Úplné zahojení tetování obvykle trvá dva týdny, někdy o něco déle.

Doba hojení tetování závisí na velikosti obrázku a hustotě barvy. Během hojení tetování dodržujte některá doporučení, aby nedošlo k poškození čerstvého tetování:

 • Dvacet dní nenavštěvujte lázně, saunu nebo solárium;
 • Po dobu nejméně deseti dnů nenavštěvujte tělocvičnu;
 • Chraňte tetování před jakýmkoli kontaktem s vnějším prostředím;
 • Po dobu jednoho měsíce zdržte se spálení;
 • Když jdete ven, používejte silné opalovací krémy;
 • Po nějakou dobu budete muset odmítnout koupel, pouze sprcha;
 • Před osprchováním ošetříte tetování ochranným krémem;
 • Nepoužívejte alkoholické nápoje;
 • Pokud je možné, po nějakou dobu snažte se nepoužívat léky na ředění krve (aspirin);
 • Vzdejte se fyzické aktivity;
 • Vzdejte se také krytých bazénů.Při nedodržení doporučení může na tetování vzniknout kůrka a nežádoucí zatvrdliny. To způsobí dlouhé hojení a možná i dojde k poškození tetování, z tím vznikne potřeba korekce nebo odstranění obrázku.

Dodržování doporučení je zárukou kvalitního tetování, jež vás potěší celý život. Během hojení navštěvujte tatéra, dohlížejícího na proces hojení. Po řádné péči o obrázek, dodržení všech doporučení, se tetování zcela zahojí. A teď už můžete své nové tetování předvést celé své rodině a přátelům. Při dodržení jednoduchých pravidel se stanete majitelem jasného, ​​krásného a vysoce kvalitního tetování.

Péče o tetování
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.