PŘEDĚLÁVKY TETOVÁNÍ
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Jak přebít tetování: dokončování a oprava neúspěšného tetování

Tetování by mělo být příjemné na pohled a zdobit tělo.

Nebo by mělo ostatním signalizovat vaše vášně, pohled na život, světonázor. Pokud obrázek neplní žádnou z těchto funkcí, pak možná potřebuje opravu? Už vás nebaví vaše tetování? Jsou obrysy rozmazané a obraz ztratil na přitažlivosti? Změnily se vaše životní priority a obraz na těle vypadá ve vaší dnešní realitě legračně?

Nepotřebujete dlouhé laserové odstraňování obrázku, aby se zbavili tetování. Situaci můžete napravit mnohem rychleji, pokud ošklivý / neúspěšný / starý obrázek překryjete novým tetováním.

predelavky tetovani
predelavky tetovani

Rozhodli jste se k překrytí svého tetování? co potřebujete vědět?

  • Aby se situace ještě více nezhoršila, měli byste o překrytí nebo opravu nepovedeného tetování požádat pouze zkušeného odborníka v specializovaném tetovacím salonu.
  • Předělat nebo překrýt obrázek na těle je mnohem obtížnější než udělat obrázek od začátku. Proto musí mít tatér s takovou prací zkušenosti.
  • U starých barevných obrázků bude problém omezení výběru barev nového obrázku.
  • Nové tetování se bude dělat postupně, obrázek bude tmavší a větší velikosti jelikož zakrývá staré tetování.
predelavky tetovani
predelavky tetovani
predelavky tetovani

Jak se staré tetování překrývá?

Pro nový obrázek na těle si nemůžete vybrat jakýkoli motiv a jakoukoli barvu pigmentu.

O tom jsme již mluvili. Nový obrázek by měl úplně skrýt staré tetování. Nebude tedy možné například překrýt černý obrázek žlutým pigmentem. Pokud jde o černé tetování, lze jej překryt jen černou barvou. Motiv může mít barevné fragmenty, ale budou umístěný na "čisté" oblasti pokožky. Pro vybledlé barevné tetování lze použít tmavší, hlubší barevné pigmenty.

Prvky nového motivu by se měly shodovat s hlavními liniemi předchozího tetování, jako by se mu podřídily. Například portrét nelze nakreslit přes geometrický obrázek s jasnými liniemi a úhly. Úkolem mistra je vybrat nebo vytvořit motiv, který „lehne“ na předchozím tetování a zakryje jej.

Je důležité, aby nové tetování bylo provedeno certifikovanými kvalitními materiály. Takové pigmenty jsou inertní a nereagují s jinými chemikáliemi, takže se není třeba bát, že by překrytí tetování bylo zdraví škodlivé.

predelavky tetovani

Maskovací tetování jako alternativní řešení

Překrývání zastaralého obrázku není jediný způsob, jak získat nový obrázek na těle.

Zkušení tatéři používají techniku maskování. Tato metoda je založena na přetírání části obrázku pigmentem tělové barvy. To je efektivní, pokud jde o malé, vybledlé, rozmazané tetování. Tetování nebude možné úplně skrýt, protože bude tmavší barva prosvítat. Některé části obrázku ale můžete snadno skrýt.

predelavky tetovani
predelavky tetovani
Dopracování obrázku

Otravné tetování můžete také změnit, pokud jej dopracujete.

Přidávají se nové prvky, obraz zarůstá detaily, novými barvami, stínovými efekty, retuší. Vzniká úplně nové tetování. V tomto případě není třeba pracovat na předchozím obrázku, protože práce se provádí kolem něj.

Na základě už existujícího obrázku tatér vytvoří zcela nový motiv, ve kterém se staré tetování stane součástí nebo základem jiné kompozice. Dále se postupně aplikuje pigment a klient salonu obdrží zcela nový obrázek na těle. Metoda se také nazývá korekce tetování.

Je nesmírně důležité pochopit, že nelze opakovaně překrývat tetování. Jeden, maximálně dvakrát (například překrytí a dopracování) je schopen zkušený specialista pracovat s obrázkem. Ale tohle je konec. Proto před výběrem prvního obrázku na tělo, prvního originálního motivu, nezapomeňte přemýšlet o tom, jak tento design ovlivní váš život. Pokud existují byť jen sebemenší pochybnosti, je lepší odložit tetování, dokud nebude rozhodnutí jasné a pevné.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS