Rizika laserového odstranění - VeAn Czech
Rizika laserového odstranění
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Laserové odstranění tetování: účinnost, rizika

Navzdory tomu, že mistři vždy upozorňují návštěvníky, že tetování je úprava těla na celý život, klienti to často dělají ukvapeně.

Navíc po letech může obraz ztratit jasnost a majitel má na výběr - tetování obnovit nebo se ho navždy zbavit.

Promluvíme o moderních metodách odstranění tetování. Jestliže dříve bylo možné obrázek na těle odstranit pouze odříznutím vrstvy kůže (excizí), dnes již není třeba tyto oběti přinášet. Laserové technologie umožňují zbavit se tetování téměř bezbolestně a poměrně efektivně. Ale tento postup má své zvláštnosti.

Rizika laserového odstranění
Rizika laserového odstranění

Jak se laserové odstranění tetování provádí?

Odstranění otravného nebo neúspěšného obrazu z kůže laserem spočívá ve vystavení obrazu laserovému pulzu.

Ničí barevný pigment, rozděluje částice barviva na mikroskopické prvky, které jsou následně vylučovány lymfou. Je pozoruhodné, že sousední tkáně nejsou ovlivněny vlnou. Laser působí cíleně, bodově, na požadovanou oblast pokožky. No a pár slov o výhodách této metody odstraňování tetování z kůže. Laserová metoda:

  • Nezanechává šramy a jizvy;
  • Prakticky nemá žádné kontraindikace;
  • Nezpůsobuje popáleniny a kapilární krvácení;
  • Umožňuje odstranit nežádoucí obrázek o 100 % (úplné odstranění tetování závisí na počtu sezení);
  • Ve specializovaných salonech se provádí při dodržení všech sanitárních a hygienických norem a požadavků.
Rizika laserového odstranění
Rizika laserového odstranění
Rizika laserového odstranění

Ted je třeba upozornit na potíže a rizika

Je téměř nemožné se zbavit obrazu během jednoho sezení.

Odstranění malého černobílého obrázku může trvat 2–3 sezení, přičemž frekvence je jednou za měsíc. A pro větší barevné tetování je málo 10 sezení. Takže nečekejte okamžité výsledky.

Přestože je procedura prakticky bezbolestná, klient salonu cítí v průběhu procedury mírné pálení. A v místě expozice se někdy objeví zarudnutí a svědění. V tomto případě můžete použít lokální anestetikum nebo pravidelně přikládat ledový obklad na místo vzniklého obrázku.

Pokud postup provádí nezkušený mistr, může být laser špatně nastaven, a proto bude špatně zvolena vlnová délka a intenzita účinku. Rizika: od popálení do absence výsledků.

Nejzávažnějším rizikem laserového odstranění tetování je riziko otravy při použití levných, toxických barviv. „Zlomený“ pigment se dostává do krevního oběhu, takže člověk může pociťovat příznaky chemické otravy. V takovém případě se potřebujete poradit s lékařem. Zpravidla se tak nestane, pokud mistr použil certifikované prostředky schválené ministerstvem zdravotnictví.

Dá se odhadnout, že tato metoda má mnohem více výhod než nevýhod. Ale pouze za podmínky, že se postup provádí ve specializovaném salonu, jehož mistři dokonale vědí, jak a co dělat. V tomto případě, stejně jako při dodržování doporučení pro péči o pleť mezi sezeními, nezůstane po tetování ani stopa.

Rizika laserového odstranění
Rizika laserového odstranění

Péče o pleť po laserovém odstranění tetování

Zkušení tatéři svým klientům poskytují rady ohledně péče o pleť mezi setkáními pro laserové odstranění tetování.

Jsou následující:

  • Když se na kůži objeví krusty a bubliny, je přísně zakázáno je česat nebo se jich dotýkat. Brzy se zahojí a pod nimi bude zdravá kůže.
  • Vyhněte se kontaktu s vodou, oleji, jakýmikoli látkami, kosmetikou alespoň 3-4 dny.
  • Ujistěte se, že pro ošetření oblasti pokožky použijte hojivý prostředek, který vám poradí mistr. Kůže se rychleji zahojí.
  • Po dobu hojení pokožky se neopalujte. A když jdete ven, namažte postižené místo opalovacími krémy s SPF efektem (alespoň 35).Podrobnější doporučení mistr poskytne po odstranění tetování laserem.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.