Sterilita tetování - VeAn Czech
Sterilita a sterilizace tetování
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Sterilita a sterilizace
tetování

Procedura tetování může mít rizika pro zdraví klienta.

Avšak při správném zpracování nástrojů, svědomitostí a opatrností mistra, jakož i dodržením všech standardů sterility a sterilizace se tetování stává absolutně bezpečným.

Sterilita a sterilizace tetování jsou významnými faktory, na kterých přímo závisí jak kvalita výsledku práce, tak bezpečnost klienta. V tomto článku vás seznámíme se všemi opatřeními, pomáhajícími se problémům s infekcí vyhnout.

Sanitární požadavky především zahrnují:

  • Sterilitu místnosti;
  • Sterilizaci pracovních pomůcek a nástrojů;
  • Hygienu během pracovního procesu.Přísné dodržování těchto pravidel dělá proceduru co nejbezpečnější.

Sterilita tetování
Sterilita tetování

Sterilita místnosti

Místnost, kde se postup provádí, musí být sterilní.

Za tímto účelem musí mistr před prací s klientem sterilizovat všechny plochy, jichž jste se dotýkali: všechny stoly, stojany, pohovky, křesla, lampy, tetovací stroj, napájecí zdroj, všechny tuby s pigmenty.

Místnost musí být větraná a ošetřená ultrafialovým zářením. K tomu se používá speciální lampa.

Pozor! V pracovní místnosti nejsou přípustné koberce, protože ty jsou domovem mnoha bakterií. Podlaha musí být vhodná pro pravidelné sterilizační ošetření.

Sterilita tetování

Pravidla sterilizace nástrojů

Jedním z hlavních pravidel je použití jednorázového nástroje.

Veškerý spotřební materiál (jehly, vatové tampony a kotouče, rukavice, holicí strojky, víčka a další spotřební materiál) je třeba ihned po použití vyhodit. Vaření při vysokých teplotách, zpracování alkoholem, stejně jako namáčení v antiseptiku nejsou zárukou důkladného očištění. Proto po použití se všechny nástroje na jedno použití likvidují.

Z opakovaně použitelných nástrojů se odstraňují nečistoty v ultrazvukové lázni naplněné dezinfekčním roztokem. To umožňuje nejen sterilizovat nástroj, ale také odstranění nečistot ze špatně přístupných míst.

Poté se nástroje umístí do suchého tepla nebo autoklávu. Zůstanou tam minimálně hodinu a zpracovávají se při vysoké teplotě, obvykle minimálně 175 stupňů.

Poté je každý sterilizovaný nástroj umístěn do samostatného sterilního obalu pro skladování.

Sterilita tetování
Sterilita tetování

Hygiena během
pracovního procesu

Mistr musí přísně dodržovat hygienické normy.

Rukavice by měly být výhradně jednorázové a měly by se měnit po každém dalším klientovi. Po jakémkoli styku s nesterilními plochy (telefon, klika, upuštěný nástroj atd.) je třeba rukavice vyměnit a ruce ošetřit sterilizačním roztokem. Pokud se rukavice roztrhla, je nutné ji vyměnit.

Nástroj, který spadl na podlahu, je také nutné vyměnit za sterilní.

Po ukončení procedury závisí bezpečnost tetování pouze na vás. Aby se předešlo nežádoucím následkům nebo komplikacím, je třeba o čerstvé tetování pravidelně pečovat. Všechna doporučení pro péči musí poskytnout váš tatér. Při dodržení jednoduchých pravidel budete těšit z kvalitního a bezpečného tetování celý život.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.