Styly tetování, které nikdy nevyjdou z módy - VeAn Czech
Styly tetování, které nikdy nevyjdou z módy
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Styly tetování, které
nikdy nevyjdou z módy

V moderní společnosti se tetování stalo trendem.

Kresby na těle jsou vnímány jako ozdoba a způsob sebevyjádření. Mnoho lidí, kteří se chtějí nechat tetovat poprvé nebo už poněkolikáté, se zajímá o to, jaké styly tetování nevyjdou z módy mnoho dalších let. Je důležité si uvědomit, že umělecké a krásné tetování, které není vytvořeno podle šablony, nikdy neztratí svůj význam.

Díla talentovaných umělců, která se odlišují svou kvalitou a profesionalitou, jsou vždy trendy. Je vhodné, zdůraznit styly tetování, které budou relevantní i v následujících letech. Ve skutečnosti se jedná o populární trendy, které existují od zrození kultury tetování a jsou vyhledávány dodnes.

Styly tetování
Styly tetování
Styly tetování

Old School

Jeden z prvních směrů, který zaznamenal rychlý rozvoj v 19. století.

Byli to hlavně námořníci, kteří se původně nechávali tetovat, takže jedním z hlavních témat návrhů je moře. Časté jsou také obrázky půvabných dívek a divokých predátorů. Kresby často obsahují symbolické prvky, jako jsou dýky a jiné zbraně, růže nebo srdce. S popularizací hazardních her se téma rozšířilo o obrázky kostek, karet a karetních obleků, bankovek a mincí. Takové tetování se vyznačuje jasnými, výraznými, často širokými konturami a bohatou barevnou paletou.

Old School
Old School

New School

Jedná se o novější styl tetování, který se objevil v minulém století na základě techniky Old School.

V tetováních jsou světlé a šťavnaté odstíny kombinovány s dynamickými přechody a úseky barev. Obrázky se vyznačují tenkými a jasnými konturami. Na rozdíl od designu Old School se ke zvýraznění detailů používají barevné přechody více než obrysové čáry.

New School
New School
New School

Akvarel

Obrázky v tomto stylu tetování se vyznačují měkkými přechody odstínů a absencí výrazných obrysů.

Jednotlivé prvky vypadají, jako by byly vytvořeny tahy štětcem. Směr se vyvinul z podobného typu výtvarného umění, kde se používají barvy ředěné vodou. Ne každý tatér si poradí s úkolem vytvořit akvarelové tetování. V těchto obrázcích se často používá efekt pruhů nebo cákání barvy.

Akvarel
Akvarel
Grafika

Černobílé obrázky jsou trendy již stovky let.

Absence jasných, barevných barev umožňuje tetování vypadat harmonicky v jakémkoli provedení. Vzory tohoto stylu se hodí k obchodním oblekům, sportovnímu a neformálnímu oblečením. Univerzálnost určuje růst popularity tohoto směru. Pokud zvolíte styl tetování Grafika, nebudete muset obrázek odstraňovat. Zůstane relevantní mnoho let.

Grafika
Grafika
Grafika
Japonský

Japonský styl tetování Irezumi má tisíciletou historii.

Jeho téma je rozsáhlé, zahrnuje náměty a hrdiny japonské kultury, mýtická i skutečná zvířata, tradiční květiny a rostliny. Běžnými obrázky jsou draci, japonští válečníci, gejši a třešňové květy. Obvykle se jedná o složitý a rozměrný obrázek, který pokrývá paže, nohy nebo záda. Kresba se skládá z mnoha detailů a prvků, které spojuje jedna myšlenka.

Japonský
Japonský
Realismus

Realistické obrázky zobrazují lidi, zvířata a přírodní krajiny.

Kresby působí „živě“ a naturalisticky. Vyznačují se detaily a tahy propracovanými k dokonalosti. Fotografie často slouží jako návrh pro tetování. Provedení tetování v tomto stylu vyžaduje profesionalitu. Ani na papíře není snadné vytvořit realistický obraz. Mnohem obtížnější je přenést ho na pokožku. Sebemenší chyba může jeho celkový vzhled zničit. Vysoce kvalitní trojrozměrné 3D tetování vypadají působivě a krásně.

Realismus
Realismus
Realismus
Portrét

Portrétní styl je odnoží realismu.

Portréty blízkých a slavných vyobrazené na kůži jsou oblíbeným trendem, který od tatéra vyžaduje dovednosti a zkušenosti. Profesionální práce vypadají jako fotografie nebo umělecké malby. Množství malých detailů a jemné zpracování prvků jsou pro něj charakteristické. Díky vytváření stínů a přechodů se kresba stává realistickou. Vizualizace se provádí černobíle nebo barevně.

Portrét
Portrét
Blackwork

Populární styl zrozený z kmenových tetování.

Liší se vizuální jednoduchostí a kontrastem. Obrázek je tvořen tlustými výraznými černými linkami. Tetování obvykle obsahuje různé geometrické tvary a formy. Jeho téma zahrnuje květinové ornamenty. Profesionalita tatéra spočívá ve schopnosti kombinovat nesourodé obrazy a vzory do harmonického splynutí. Použití pouze černé, husté výplně s pigmentem jsou pro tento směr charakteristické. Může být ideální pro zakrytí starých nebo nekvalitních tetování.

Blackwork
Blackwork
Blackwork
Biomechanika

Toto tetování je vždy přizpůsobeno tělu nositele.

Zvláštností je organické prolínání mechanických částí a anatomických struktur. Typickým obrázkem je mechanická část, která jakoby vyčnívá z těla. Díky dovednosti tatéra je zachována iluze, že různé mikročipy, dráty, mechanismy a další prvky pokračují v částech těla. Místo technických uzlů mohou být ústředními obrazy kompozice fantastická stvoření a zvířata. Oblíbeným námětem jsou scény z počítačových her. Tetování v tomto stylu tetování se vyznačuje jasnými detaily, objemem a naturalismem.

Biomechanika
Biomechanika
Surrealismus

Je odrazem stejnojmenného směru v umělecké sféře.

Díla slavných malířských mistrů Salvadora Dalího, Joana Mira, Maxe Ernsta inspirují tatéry po celém světě k vytváření obrazů založených na náznacích a paradoxech. Tento styl tetování se nejlépe hodí pro realizaci těch nejodvážnějších fantazií. Zůstává populární po staletí, stejně jako trend ve výtvarném umění.

Surrealismus
Surrealismus
Surrealismus
Neo-traditional

Tento styl vznikl jako výsledek vývoje tradičního stylu.

Vyznačuje se jasnými liniemi a bohatými výraznými barvami. Umělci často používají širokou paletu barev. Při výběru námětu a tématu neexistují žádná omezení.

Neo-traditional
Neo-traditional
Sketch

Tetování sketchového stylu vypadají jako skici tužkou.


Vyvolávají pocit, že je dílo ve fázi úprav. Navzdory vizuální jednoduchosti musí tatér tvrdě pracovat, aby tohoto efektu dosáhl. Typické pro něj je, že čáry jsou záměrně nedokonalé nebo neúplné. V některých oblastech se šrafování používá jako stylistický prostředek k udržení iluze náčrtu. Na kůži takové obrázky vypadají elegantně a jemně.

Sketch
Sketch
Sketch
Proč jsou klasická
tetování nadčasová

Klasické styly existují mnoho staletí.

A v každé době se najdou lidé, kteří preferují právě tyto tradiční směry. Popularita těchto stylů tetování pravidelně stoupala a klesala. Nikdy však nevyšly z módy úplně. Hlavní důvody stabilního zájmu:

  • Jednoduché provedení.
  • Kompatibilní s jakýmkoli oblečením.
  • Nespočet možností designu.Mnoho lidí přijímá nové směry opatrně. Zatímco klasické styly zůstávají známé a srozumitelné většině. V současné době existují tisíce stylů tetování a talentovaní umělci neustále vyvíjejí nové. Pokud jste připraveni na odvážné experimenty, můžete neustále zkoušet něco nového a neobvyklého. Pokud je vaším cílem udělat tetování, které zůstane módní dlouhou dobu, volte řešení ověřená historií.

Styly tetování
Styly tetování
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.