Tetovaní nápisů
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování s nápisy

Tetovací sféra je dnes velmi populární.

Mnoho lidí se snaží zdobit svá těla různými obrázky. Tetování vás vyčnívá z davu, zdůrazňuje váš styl, váš individuální charakter. Mezi mnoha populárními tetováními jsou obrázky s nápisy velmi žádané. Mnoho žen a mužů dávají přednost, namísto jakéhokoli obrázku, zdobení svého těla krásným nápisem, majícím zvláštní význam pro svého majitele.

Nápisy zobrazují jak plnohodnotné tetování, tak různé doplňkové prvky. Například nápis může doplnit elegantní luk, stuha, vzor nebo jakýkoli jiný obrázek. Ale v tomto případě je důležité pečlivě vybrat další prvek, protože by měl také odpovídat významu nápisu. Zdárně vybraný obrázek pro frázi plně odhaluje celý význam tetování. Často uvidíte nápisy v kombinaci s čísly, lidé si tak zvěčňují důležitá data. Mohou to být narozeniny dítěte, svatební den nebo jakýkoli jiný stejně důležitý den pro člověka.

Tetovací nápisy
Tetovací nápisy

Označení nápisů

Tetování s nápisy mají mnoho příznivců, lidé zdobí tělo slovními spojeními, básněmi, cizími frázemi a dokonce i celými texty.

Nápisy mají zpravidla jasný sémantický obsah. Lidé si zvěčňují své oblíbené citáty z knih nebo filmů; populární výrazy; různé slogany; jména příbuzných; sliby a další. Je důležité pochopit, že výběr nápisu je docela důležitou věci, i když vaším frázím nerozumějí ostatní lidé, ale ten pro vás musí mít zvláštní význam. Například v buddhistickém náboženství si mniši nechali udělat na svá těla nápisy s dlouhými modlitbami. Tímto způsobem vyjadřovali svou oddanost a velkou víru v Buddhu.

Nebo si vezměme jako příklad známého rappera Timatiho a jeho známé tetování Black Star, které zdobí jeho ruce. Tato fráze není jen ozdobou, slavný zpěvák s tímto nápisem úzce souvisí. Za prvé, tato fráze je pseudonym rappera; za druhé, jeho debutové album se jmenuje Black Star; za třetí, tak se nazývá kolekce oblečení Timati.

Při výběru nápisu pro sebe pečlivě přezkoumejte jeho význam. Nechat si udělat na těle jen krásnou vám nesrozumitelnou frázi je totiž velmi blbě.

Tetovací nápisy
Tetovací nápisy
Tetovací nápisy

Jak vybrat nápis?

Pokud jste fanouškem tetování s nápisy a chcete své tělo ozdobit nějakou frází, je důležitě si vybrat ten správný text.

Především nevěnujte pozornost písmu, velikosti nebo barvám, ale je nezbytné abyste rozuměli obsahu samotného nápisu. Nápis na lidském těle je zpravidla odrazem životních názorů, jeho pocitů, emocí a hodnot této osoby. Při výběru nápisu člověk demonstruje své životní zásady nejen sobě, ale celému světu. Nápis by měl osobě plně vyhovovat, odhalovat ji, demonstrovat její postoj k jakýmkoli věcem, pocitům nebo k životu. A po výběru vhodné fráze přemýšlejte si o písmu a barevném provedení tetování.

Obvykle si lidé vybírají nápisy z knih, písní, básní, filmů, přísloví a tak dále a podobně. Vybrané citáty obsahují speciální, důležitý význam pro majitele tetování. Těmito nápisy si člověk po celý život zvěčňuje nejen důležitou událost, ale i emoce, které v tu chvíli cítil.

Tetovací nápisy
Tetovací nápisy

Populární nápisy

Nejoblíbenějšími nápisy jsou citáty v latině, čínštině nebo angličtině.

Za prvé, jejich popularita je spojena právě s jejich vzhledem, protože fráze v angličtině nebo latině vypadají krásnější než v ruštině. Navíc jsou tyto nápisy kaligraficky příznivější. Takže existuje mnoho písem pro nápisy.

Co se týče čínských znaků, jejich popularita spočívá v originalitě obrazu a také ve stručnosti textu. Jeden čínský znak lze do ruštiny přeložit nejen jedním slovem, ale i celou větou. Tetování s čínskými znaky jsou unikátní protože v tak malém počtu písmen je obrovský obsah a hluboký výklad.

Příklad oblíbených nápisů:

  • Memento quod es homo - což v překladu znamená: pamatuj, že jsi člověk.
  • Audaces fortuna juvat - štěstí miluje odvážné lidi.
  • Errare humanum est - je lidskou přirozeností dělat chyby.
  • Veni, vidi, vici je známá věta: Přišel jsem, uviděl jsem, zvítězil jsem.
  • La via est un combat - život doprovází boj.
Tetovací nápisy
Tetovací nápisy
Tetovací nápisy

Kde dělat nápis?

Po výběru nápisu pro tetování stojí lidé před dalším úkolem - najít pro něho na těle vhodné místo.

Nápis bude vypadat skvěle kdekoli na těle. Ať už je to rameno, klíční kost, lopatka, žebro, bok, zápěstí, paže, noha a tak dále. Mimochodem, většina hvězd zdobí svá těla různými nápisy. Například, Quod me netrit me destruit - nápis na břiše Angeliny Jolie, což znamená: „co mě živí, pak ničí“. Tělo Angeliny Jolie zdobí několik nápisů, které jsou umístěny po celém těle herečky. Pravou ruku zdobí arabský nápis, který v překladu znamená „úsilí o cíl“. Krk zdobí nápis „Know Your Rights“, což v překladu znamená „poznej svá práva“. Jolie má na lopatce buddhistickou modlitbu za ochranu. Nepochybně tato tetování účinně zdobí tělo herečky a mají pro ni důležitý význam.

Další slavnou hollywoodskou herečkou, jejíž tělo zdobí nápisy, je Megan Fox. Na zádech má Megan nápis provedený starým anglickým písmem, což znamená "vždy se budeme smát pozlaceným motýlům". Herečka převzala tuto frázi ze hry "Král Lear" od Shakespeara. Další nápis se nachází na Foxově hrudi, význam této fráze je zlomené srdce z první lásky. Text vymyslela sama herečka a napsala jej ve formě básně.

Scarlett Johansson má na žebrech mírně pod hrudníkem podkovu s nápisem „Lucky You“, což znamená – máš štěstí.

Slavná zpěvačka Victoria Daineko ozdobila své tělo nápisem "Aut viam inveniam aut faciam", který se nachází pod zpěvaččinými prsy. Toto tetování znamená: "buď cestu najdu, nebo ji položím sám."

Levou ruku Dmitrije Nagijeva zdobí dva nápisy, o jejichž významu herec mlčí.

Tetovací nápisy
Tetovací nápisy
Jak si vybrat mistra?

Nápisy vždy byly a budou populární, protože tak lidé vyjadřují své emoce celému světu.

Ale je důležité si uvědomit, aby tetování vypadalo opravdu působivě a krásně, musíte kontaktovat osvědčeného kvalifikovaného mistra. Zdálo by se, že vykreslit nápis není vůbec těžké, ale toto tetování také vyžaduje hodně úsilí.

  • Především je důležité, aby byly dodržovány všechny pravidla sanitace a sterilizace. Vaše zdraví je tím nejdůležitějším faktorem, o který se musíte starat. Mistr by měl vždy pracovat v jednorázových rukavicích a během pracovního procesu dodržovat všechna hygienická pravidla. Pracovní plocha by měla být sterilně čistá, na pohovkách, křeslech pro tetování by měla být jednorázová prostěradla nebo fólie. Návleky na boty musí mít jak mistr stejně tak klient. Všechny pracovní nástroje a vybavení musíte sterilizovat.
  • Zkušenosti mistra jsou velmi důležitým kritériem. Obrátíte-li se na skutečně důvěryhodného specialistu, obdržíte krásně navržené tetování bez kaligrafických chyb. Konec konců, pokud máte v nápisu chybu nebo je nápis neohrabaný, tetování se odstraňuje a tím utratíte ještě více peněz.
  • Portfolio mistra. Než souhlasíte se spoluprací s mistrem, nezapomeňte si prohlédnout portfolio s jeho prací. Teprve poté se můžete definitivně rozhodnout, zda je pro vás tento specialista tým pravým, nebo pokračujte v hledání dále.
  • Doporučení. Kvalifikovaný odborník je povinen poskytnout doporučení pro péči o tetování. Během konzultace musí mistr také bezpodmínečně říci o indikacích a kontraindikacích postupu tetování.Tetování s nápisem vypadá skvěle na těle, zdůrazňuje individualitu svého majitele a jeho životní zásady. Proto při přemýšlení o tom, jaký nápis nechat udělat na svém těle, nejprve pečlivě promyslete výběr specialisty a význam zvolené fráze.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS