Tetování na prsty: významy a nápady pro ženy - VeAn Czech
Tetování na prsty pro ženy
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování na prsty pro ženy

Novým módním trendem v oblasti tetování je tetování na prstech.Dámské i pánské tetování na prstech má různé významy. V současné době existuje pro tento typ tetování mnoho různých nápadů.

Stejně jako u prstenů se při výběru prstu, na který bude tetování aplikováno, berou v úvahu různé detaily, jako je význam nejen motivu nebo nápisu, ale také samotného prstu. Palec volíme pro tetování v případě, když chceme ukázat sílu charakteru, pevnost a autoritu. Ukazováček je obdařen téměř magickými silami, na tento prst se tedy často tetují vesmírná témata. Jen ti nejodvážnější si vyberou pro tetování prostředníček, vyjadřují tak vzpouru a boj proti stereotypům. Tetování na prostředníčku má často spíše doslovný význam než symbolický. Prsteníček je přímo spojen se srdcem, proto ženské tetování prstu určeném pro snubní prsten odpovídá romantické a smyslné povaze majitelky. Malíček je překvapivě považován za „intelektuální“ místo pro tetování.

Tetování na prsty pro ženy
Tetování na prsty pro ženy
Tetování na prsty pro ženy

Tetování nápisů na prsty

Na prstu obvykle není mnoho místa pro tetování, i proto je nápis jednou z nejoblíbenějších možností tetování.Svého času byly na vrcholu popularity hieroglyfy. Klientky zpravidla vybírají hieroglyf, který představuje slovo (nebo frázi), které pro ně má velký význam.

Dnes vám rozmanitost stylů a písem pro vytetované nápisy umožňuje umístit na prst více písmen, což přispělo ke zvýšené popularitě nápisů v latince nebo azbuce. Používají se osobní motivační citáty, jména nebo nezapomenutelná data. Počet možností nápadů na ženské tetování je omezen pouze vaší představivostí a představivostí vašeho tatéra. Vždy se ale můžete pro inspiraci podívat na fotografie tetování prstů.

Tetování na prsty pro ženy
Tetování na prsty pro ženy

Populární tetování na prsty

Ženy, které mají romantičtější charakter, dávají přednost následujícím možnostem tetování prstů:

  • Květinová témata (květiny, ozdoby, popínavé rostliny, listy)
  • Nápisy, hieroglyfy, runy
  • Zvířata, ptáci, ryby, hmyz a obojživelníci
  • Vesmírná témata (planety, komety, hvězdy, sluneční a lunární symboly)
  • Různé vzory (výšivky, abstrakce) a symboly (srdce, nekonečno)Potetovat lze jeden nebo několik prstů, je dokonce možné vytvořit celý obrázek na čtyřech prstech na kterékoli straně. Neexistují žádná konkrétní pravidla a vše závisí na tom, co se vám líbí a jaký je účel vašeho tetování.

Tetování na prsty pro ženy
Tetování na prsty pro ženy
Tetování na prsty pro ženy

Jak si vybrat tetování
pro prsty na rukou?

Scénář je přibližně stejný jako při výběru jiných tetování: následujte svou touhu, hledejte nápady, poraďte se s tatérem, vyberte nebo vytvořte návrh a nechte si ho vytetovat.Doporučujeme vám dobře pochopit význam tetování, zvolit správný prst i umístění motivu a v poslední řadě vybrat vhodné barvy. Lidé, kteří už mají tetování, se často snaží vybrat motiv ve stylu podobném svým ostatním kérkám, není to ale pravidlem, je to spíše věcí vkusu a stylu.

Pro každého z vás jsou volně dostupné tisíce fotografií a návrhů tetování, kde si každý můžete najít svou vlastní inspiraci pro vytvoření originálního tetování.

Tetovací kultura je dostatečně rozvinutá na to, abyste mohli vytvořit přesně takový design, který se vám líbí. Je ale dobré znát význam svého tetování dříve, než si ho pořídíte, zvláště pokud se jedná o hieroglyfy, runy nebo nápisy v jazyce, kterým nemluvíte, vyhnete se tak krajně nepříjemné situaci.

Tetování na prsty pro ženy
Tetování na prsty pro ženy
Význam vybraných
tetování na dámských prstech

Existují symboly, které jsou srozumitelné každému, jsou i takové, které jsou oblíbené v určité sociální skupině nebo ty, které mají individuální význam.Mezi obecně uznávané patří takové oblíbené motivy jako: symbol nekonečna, variace srdcí, Jin a Jang, obrázky hudebních či jiných pracovních nástrojů.

Kombinace symbolů v tetování se vzájemně doplňují – symbol nekonečna a srdce znamenají věčnou lásku, srdce s houslovým klíčem symbolizuje lásku k hudbě atd.

Svůj význam mají i rostliny, květiny a zvířata. Dívky a ženy si pro své tetování často vybírají kočky, které jsou půvabné a inteligentní, ale i zdatné šelmy. Ať už si vyberete cokoli, doporučujeme si přečíst o významu nebo se před tetováním poradit se svým tatérem. Nejdůležitější ale je, aby se vaše tetování líbilo hlavně vám!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.