Permanentní make-up obočí: Hojení & Techniky - VeAn Czech
Obočí
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Permanentní
make-up obočí

Každá dívka, žena sní o dokonalé obočí, málokdo je má od narození.

Poměrně často jsou problémy jako asymetrické obočí, nízko posazené obočí, žádná hustota, alopecie a tak dále. Dívky se snaží sami napravit tyto vady pomocí pinzety, barviv na obočí, tužek, stínů a další kosmetiky. Ale to dává jen dočasný výsledek a problém zůstává nevyřešen. Ale nezoufejte, vždycky je nějaké řešení! Dokonalé obočí po dlouhou dobu je snadné – stačí navštívit mistra permanentního make-upu.

Permanentní make-up obočí je velmi oblíbená služba, jenž umožňuje vyřešit mnoho nevýhod problémového obočí. S touto službou zapomenete na neustálé vyhazování peněz za kosmetiku a každodenní bolestivé vytváření ideálního tvaru. Permanentní make-up se nekazí vlhkosti, takže se nemusíte obávat, jak vypadáte v dešti.

Permanentní make-up obočí hojení
Permanentní make-up obočí hojení

Techniky permanentního make-upu obočí

Obočí jsou velmi důležité, mění celý vzhled člověka.

Dobře zvolený tvar a velikost obočí zdůrazní vaši krásu, udělají vaše oči otevřené a výrazné. Lze je snadno vytvořit tužkou nebo řasenkou, ale při sebemenší vlhkosti se jejich vzhled zkazí. Mnozí používají speciální barvu, ale po týdnu se barva také smyje a tvar není stejný jako původně. Permanentní make-up poskytuje ženám stabilní a stálý tvar, s krásným záhybem a designem. S ním můžete sportovat, navštěvovat bazény a sauny a budete jistí, že se vám obočí nebude rozmazávat ani plavat horkem.


Existují různé techniky permanentního make-upu obočí, z nichž každá má své zvláštnosti a nuance. Probereme detailně každou z nich.

 1. Stínování.
  1. Tato technika má jiný název – pudrové obočí. Permanentní make-up zároveň nevypadá křiklavě, ale pouze zdůrazňuje vzhled a vyplňuje existující mezery. Na první pohled se zdá, že obočí je prostě zabarvené stíny. Tato služba trvá asi tři roky, někdy i déle, vše závisí na kvalitě pigmentu, hloubce jeho zavedení a metabolismu.
 2. Vláskování.
  1. Vypadá to velmi realisticky, protože mistr maluje pigmentem každý vlásek. Postup se provádí pomocí speciální jehly malé velikosti a tenkosti. Mezi skutečným obočím jsou nakreslené vlásky velmi těžko rozeznatelné. Tato technika je rozdělena do dvou typů: východní a evropská. Druhý typ je jednodušší na provedení, protože chloupky se kreslí rovně a vedle sebe. U orientální techniky je délka každého vlásku jiná, jsou zobrazeny jako propletené, jako při přirozeném růstu. Mistr kreslí každý vlásek asymetricky a naplní jimi mezery. Vlaskování je metoda ideální pro ty, kteří mají v obočí plešatá místa.
 3. PMU 3D.
  1. Jedná se o smíšenou techniku, zahrnující vlaskování a stínování. Tento typ je vhodný, pokud potřebujete doplnit hustotu na začátku obočí nebo domalovat jeho špičku. Smíšená technika také umožňuje opravit linii růstu obočí, zvýšit nebo snížit obočí. Před zákrokem mistr maluje každý vlásek, poté prostor vyplní stínováním pigmentu.
 4. PMU 6D.
  1. Jinými slovy, microblading. Dnes je to nejmódnější a nejoblíbenější technika pro tvorbu obočí. Zvláštností této techniky je, že každý vlásek se nekreslí speciálním strojem, ale perem s čepelí na konci. V této technice se používá hustší a sytější pigment. Mistr ponoří čepel do pigmentu a nakreslí vlásek.

Tato technika má velmi důležité kritérium - musíte si vybrat zkušeného a osvědčeného mistra, jehož portfolio již obsahuje takové práce. Při microbladingu se vlásky kreslí pouze jednou, korekce je nereálná. Mistr musí zvolit hloubku zavedení čepele tak, aby nezanechal jizvu. Pigment se nanáší rovnoměrně, přesně podél linie, bez roztékání. V opačném případě bude vzhled obočí zkažený a odstranění bude trvat hodně času, protože barvivo je velmi husté. To je velmi jemná práce, takže si dejte čas a vážně vybírejte mistra.

Permanentní make-up obočí hojení

Nuance permanentního make-upu

Všichni známe výhody permanentního make-upu:

 • Zdůrazňuje přirozenou krásu;
 • Opravuje nedokonalosti obličeje;
 • Zdůrazňuje výrazné rysy vzhledu;
 • Nevyžaduje stálé náklady;
 • Výrazně šetří čas;
 • Nesmývá se vodou.Výše uvedená kritéria jsou bezpochyby hlavními výhodami této služby. Ale kromě výhod má permanentní make-up některé nuance.

Po několika letech ztrácí permanentní make-up svou nasycenost. Pigment používaný k vytvoření permanentního make-upu obsahuje chemické prvky, zachovávající svou barvu po různou dobu. Proto se odstín barviva může změnit. V případě, že bylo obočí vytvořeno pomocí barviva pro tetování, přes nějakou dobu budou černé nebo šedé obočí mít modrý odstín. Pokud byla použita hnědá barva, může zežloutnout. Proto je důležité nejprve zjistit, jaký druh pigmentu používá mistr pro permanentní make-up. Pigmenty pro permanentní make-up také zesvětlí, takže po nějaké době je nutné provést korekci. Nejjednodušší možností je nejprve odstranit pigment laserem a po rekonvalescenci znovu aplikovat permanentní make-up.

Pokud jste si náhodou zvolili nekompetentního specialistu, může vás očekávat nepříjemná překvapení. Například, pokud je pigment nesprávně vstříknut, dojde k poškození vlasových folikulů, což způsobí ztrátu vlásků. Použití nekvalitního pigmentu vede k rychlému zesvětlení obočí, případně se barva rozmyje. Proto je důležité vybrat si opravdu dobrého mistra, který má velké zkušenosti, pracuje s kvalitními pigmenty a svou práci dělá zodpovědně.

Jakákoli z technik permanentního make-upu obočí vyžaduje po určité době korekci. Tento interval je u každého individuální, závisí na kvalitě pigmentu, zkušenostech mistra a zvláštnosti pleti klienta. Korekce je možná pouze při stínování pigmentu, jiné techniky vyžadují oprav.

Permanentní make-up obočí hojení
Permanentní make-up obočí hojení
Permanentní make-up obočí hojení

Doporučení pro péče

Při konzultaci vám mistr jistě poskytne řadu doporučení, která je nutné dodržet, aby došlo k úplnému zahojení permanentního make-upu.

Zpravidla bezprostředně po zákroku není žádoucí dotýkat se obočí, tato oblast bude oteklá a zarudlá. Druhý den ráno už můžete začít s jemnou péčí.

 • Při mytí není vhodné používat tekoucí vodu z kohoutku, nejlépe převařenou.
 • Také se nedoporučuje používat mýdlo, můžete jej nahradit speciálním mlékem.
 • Pokud pociťujete bolest v oblasti obočí po dlouhou dobu, okamžitě se poraďte s odborníkem bez zahájení samoléčby.
 • Po dobu tří týdnů nenavštěvujte solária nebo pláže. Spálení sluncem v tomto období může být škodlivé.
 • V období hojení nepoužívejte kosmetiku na obočí (stíny, tužky, řasenky).
 • Používejte speciální zadržovače barev, ale pouze pokud na ně nejste alergičtí.
 • Nedovolte, aby pokožka obočí vyschla, k tomu je nutné pravidelně ošetřovat krémy nebo mastmi, doporučenými odborníkem.
 • K urychlení zánětlivého procesu lze použít regenerační masti.
 • Vzniklou krustu je zakázáno škrábat nebo odlupovat. Po zahojení obočí sleze sama.
 • Před odchodem ven v horkém období použijte opalovací krém.
 • Prudké změny v teplotě negativně ovlivní permanentní make-up, proto byste si po nachlazení neměli dát horkou koupel a po úpalu si dát studenou sprchu.Pokud máte z něčeho obavy, kontaktujte mistra.

Permanentní make-up obočí je velmi oblíbená služba. Není novinkou, že každá žena touží po kvalitním permanentním make-upu, přinášejícím radost každý den. Chcete-li to provést, kontaktujte důvěryhodného odborníka, který má kvalifikaci a slušné pracovní zkušenosti v této oblasti. Ale kromě toho je důležité pochopit, že kvalita permanentního make-upu obočí závisí nejen na odborníkovi, ale také na vás, konkrétně na vaší další péči o obočí.

Péče nevyžaduje velké úsilí a spoustu času. Pravidelně se řiďte jednoduchými doporučeními odborníka a budete si každý den užívat vzhled svých nových obočí.

Permanentní make-up obočí hojení
Permanentní make-up obočí hojení
Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.