Permanentní make-up na jizvy - VeAn Czech
Permanentní make-up na jizvy a šramy
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Permanentní make-up
na jizvy a šramy

Permanentní make-up na jizvy a šramy, stejně jako jiné kožní defekty, se používá na skrytí různých zranění získaných v domácnosti (popáleniny, jizvy), nebo po operaci.

Tato služba také výborně překrývá přirozené jizvy (stopy po hnisání nebo jiném přirozeném zásahu do kožní tkáně).

K nápravě výše uvedených vad používají mistři jednu z technik permanentního make-upu: kamufláž nebo stimulaci kolagenu. Tyto metody nemají nic společného, ​​ale obě jsou účinné.

Permanentní make-up na jizvy

Stimulace kolagenu

Tato technika je účinná, pomáhá řešit takové problémy jako jsou vrásky, jizvy, šramy.

Někdy se této technice říká suchý permanentní make-up, protože při zákroku se používá pouze jehla, bez jakýchkoli pigmentů. Mistr prochází problémovou oblast jehlou, v důsledku čehož pokožka začne produkovat kolagen přirozenou cestou. Tento postup je zcela bezpečný, nepoškozuje zdraví ani vzhled. Vše se děje přirozeně.

Kolagenní protein je hlavní složkou pojivové tkáně, nachází se nejen v kůži, ale také v kostních tkáních, šlachách a chrupavkách. V průběhu let tělo pomalu produkuje tento protein, což zase vyvolává výskyt vrásek a povislé kůže. Stimulace kolagenu tenkou jehlou obnovuje tón pleti, aniž by způsobila vážné poškození. Po proceduře můžete bezpečně zůstat na slunci a nestarat se o svůj vzhled.

Permanentní make-up na jizvy
Permanentní make-up na jizvy

Technika kamufláže

Tato technika pomáhá zamaskovat nedokonalosti pleti, které nelze odstranit.

Kamufláž je ve většině případů jediný způsob, jak se defektu zbavit. Často se kamufláž provádí po stimulaci kolagenem. V tomto případě se nejprve zpracuje hrubá kůže a poté se pigmentem maskuje oblast, aby odpovídala přirozenému tónu pleti. Pigment je vybírán co nejpřirozeněji, v konečném výsledku je jizva nebo popálenina téměř neviditelná.

Po maskovací proceduře je výsledek patrný okamžitě. Během prvních tří dnů může být kolem ošetřované oblasti mírné zarudnutí, někdy otok. Ale po třech dnech tyto příznaky pominou a budete se vzhledem své pleti spokojeni. Při permanentním make-upu jizev musí uplynout období rekonvalescence. Netrvá to dlouho, asi pár týdnů. Poté zůstává jizva neviditelná.

Permanentní make-up na jizvy

Indikace v postupu

Technika kamufláže se vyrovnává s následujícími defekty:

 • Jizvy po operaci břicha;
 • Jizva po apendicitidě;
 • C řez;
 • Laparoskopické operace;
 • Jizvy;
 • Popáleniny na obličeji a těle;
 • Operace na prsech;
 • Zlepšení prsního dvorce;
 • Jizvy na obočí, rtech a dalších oblastech obličeje.
Permanentní make-up na jizvy
Permanentní make-up na jizvy

Omezení kamufláže

Stejně jako u běžného permanentního make-upu má kamufláž následující kontraindikace:

 • Období těhotenství a kojení;
 • Měsíčky;
 • Botox, výplně, restylane;
 • Užívání antibiotik;
 • Použití imunostimulačních léků, stejně jako imunomodulátorů;
 • Herpes;
 • Akutní kožní onemocnění;
 • Diabetes mellitus závislý na inzulínu;
 • Predispozice a přítomnost koloidních jizev.Rovněž pokud jsou přítomny hypertrofické jizvy, maskování se nedoporučuje. Jizvy mohou absorbovat barvicí pigment nebo barva nebude ležet rovnoměrně.

Jak se postup provádí

Před procedurou kamufláže byste neměli tři dny užívat léky, které ředí krev. Na toto období je třeba také vzdát se aspirinu, čaje, kávy a energetických nápojů.

Permanentní make-up na jizvy

Takže, jak se dělá kamufláž.

Mistr vybere tón pigmentu vzhledem k tónu vaší pleti.

Pomocí speciální značky se v oblasti, která má být zpracována, nakreslí náčrt. Po úplném souhlasu klienta mistr přistoupí k anestezii místa. K tomu se používají speciální krémy nebo spreje. Poté odborník začne nanášet pigment požadovaného odstínu pomocí násadce.

Zpravidla tato procedura trvá hodinu až dvě, podle toho, jakou oblast je potřeba zpracovat.

Permanentní make-up na jizvy
Permanentní make-up na jizvy
Doporučení ohledně péče

Na konci procedury mistr poskytne doporučení ohledně péče.

Je důležité pochopit, že konečný výsledek závisí na tom, jak se staráte o svou kamufláž.

Ošetřená oblast kůže musí být promazána regeneračním krémem. V případě výtoku je nutné ji pečlivě omýt, bez použití prostředků. Do úplného zotavení se omezte na bazény, sauny a koupele. Jak při běžném permanentním make-upu se na místě kamufláže vytvoří kůra, kterou je přesně zakázána třít a olupovat.

Při správné a pravidelné péči o kamufláž, v období regenerace pokožky, bude vás těšit kvalitním výsledkem po mnoho let.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.