Tetování - návrhy "Cerberus" - VeAn Czech
Cerberus
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování - návrhy "Cerberus"

V tetovacím světě jsou velmi populární tetování se zobrazením psů.

V tomto článku se budeme věnovat poněkud neobvyklému psovi, a sice Cerberovi - trojhlavému psovi. Cerber, známý také jako Kerberos, je mytologická bytost, která je krutým strážcem brány do světa mrtvých. Je to jedno z nejstrašnějších a nejagresivnějších stvoření mytologie. Proč je zobrazení tohoto stvoření tak populární v tetování?

Tetovací návrh Cerbera vás uchvátí svou silou, agresivitou, chladnokrevností a vytrvalostí. Toto tetování patří do kategorie mužských tetování, na ženském těle se takové tetování jen těžko najde. Co znamená Cerber v tetování? O tom se dozvíte v tomto článku.

tetování návrhy Cerberus
tetování návrhy Cerberus
tetování návrhy Cerberus

Cerberus v mytologii

V antické řecké mytologii se Cerber objevuje poměrně často.

Byl popisován jako obrovský krutý pes se třemi hlavami a jedovatým hadem místo ocasu. Toto zlověstné stvoření děsilo každého, kdo se s ním setkal. Často se zobrazuje Cerber s krvavou tlamou a očima plnými pekelného ohně. Tento vzhled psu dodával ještě více strachu.

Cerber byl věrným psem boha Háda, strážil bránu očistce. Nikdo ze světa živých nemohl jednoduše vstoupit do podsvětí, nikdo ze světa mrtvých nemohl vrátit se zpět do říše živých. Cerber byl vždy na pozoru. Dvě hlavy mohly spát, ale třetí hlava byla vždy ve střehu. Pes vždy věděl, co se děje na jeho stráženém území.

tetování návrhy Cerberus
tetování návrhy Cerberus

Význam Cerbera v tetování

  • Lidé, kteří si vybírají návrh Cerbera pro tetování, obvykle mají složitou povahu. Vždy a ve všem hledají podvod, spoléhají pouze na své síly, často jsou agresivní a krutí k ostatním lidem.
  • Tetování Cerbera přisuzuje člověku ty vlastnosti, které má postava. A protože pes má tři hlavy, tyto rysy jsou třikrát silnější.
  • Návrh Cerbera symbolizuje vytrvalost, nelidskost, lhostejnost. Takový člověk, pokud se ocitne ve složité situaci, bude jít prorazit až do konce, nehledá kompromisy.
  • Tetování Cerbera také mluví o věrnosti člověka svému dílu, svým ideálům. Takový člověk žije podle svých priorit a neochvějně věří v ně. Kromě toho majitel takového tetování je také věrný své rodině, blízkým lidem. Ale pokud ho drahý člověk zradí, okamžitě se vydá na cestu pomsty, bez rozmyšlení.
  • Cerber symbolizuje rovnováhu mezi oním světem a světem živých. Také představuje rovnováhu mezi časy (minulostí, přítomností a budoucností).
  • Tetování s Cerberem může také naznačovat, že jeho majitel se zajímá o mytologii, dokonce i o černou magii.
tetování návrhy Cerberus
tetování návrhy Cerberus
tetování návrhy Cerberus

Místa pro
provádění tetování Cerbera

Obraz Cerbera vyžaduje rozsáhlé části těla, jako je záda nebo hrudník.

Pouze na velkých plochách lze plně zobrazit celou sílu mýtického strážce světa mrtvých. Tetování se provádí jak v barvě, tak v monochromních tónech. Jako styl se hodí trash-polka, grafika, old-school.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.