Tatuažní návrhy s černobílými motivy - VeAn Czech
Černobílé skici
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tatuažní návrhy s černobílými motivy

Oblast uměleckého tetování má hluboké kořeny, už mnoho století před naším letopočtem lidé zdobili svá těla různými obrazy.

A zatímco dnes si můžeme vybrat, jaký obrázek chceme na svém těle: barevný nebo černobílý, v dávných dobách ještě neexistovaly barevné pigmenty. Tetování v černé barvě lze říci, že pro lidi otevřely celou mnohověkovou historii.

První obrázky byly aplikovány na tělo bez použití šablon nebo přenosového papíru, neexistovaly ani moderní pigmenty. V těch dobách byly k vytváření nátěrů používány šťávy různých rostlin, sekrety vylučované žlázami zvířat, minerální barvy. O tom víme z archeologických vykopávek, během kterých byly nalezeny mumifikované ostatky těl s dochovanými kresbami. Tento fakt dokazuje, že tetování je věčné.

Díky archeologům víme, že černobílé tetování zdobilo těla lidí už v době kamenné. To dokazuje nalezené tělo na území Arktidy, při jehož studiu bylo objeveno mnoho černobílých ornamentů a vzorů na zmrzlém těle mumie.

Historicky se vyvinulo tak, že tetování nesou určitý význam. Obvykle lze podle obrazu na těle hodně říci o jeho nositeli. Například ve starověkém Egyptě mohli černobílé tetování nosit jen vznešené osoby vyšší společnosti. V době Římské říše se tetováním značkovali vězni.

tatuažní návrhy s černobílými motivy
tatuažní návrhy s černobílými motivy
tatuažní návrhy s černobílými motivy

Moderní černobílé tetování

V moderním světě význam tetování ustoupil na druhý plán, na prvním je estetická krása.

Pokud má nátěrový obrázek zvláštní výklad, pak buď tradiční význam obrazu (který nese tetování od pradávna), nebo význam, který člověk vložil do tetování sám.

V černobílé verzi se často setkáváme s obrázky zvířat, obvykle takové tetování odráží podobné rysy charakteru s zvířetem, které je na tetování zobrazeno. Například dravá zvířata demonstrují cílevědomost člověka, ochotu za každou cenu dosáhnout svého cíle.

V černobílých barvách se často zobrazují ptáci, například vlaštovky. Vlaštovka v oblasti tetování působí jako ochránce, stejně jako symbol svobody.

tatuažní návrhy s černobílými motivy
tatuažní návrhy s černobílými motivy

Návrhy v černobílých tónech nejsou o nic méně populární než barevné. V kontrastních černobílých tónech krásně a efektivně vypadá jakékoli tetování:

  • Zástupci živočišné říše - velmi populární jsou návrhy s tygry, medvědy, lvy, draky, zvláště v černobílých tónech; dívky v této barevné variantě také často volí obrazy motýlů, koček, ptáků;
  • Různé vzory a ornamenty jsou také nejpopulárnější v černobílé barvě, výborným příkladem jsou tetování ve stylu tribal, etnický, májový;
  • Nápisy jsou také nejpopulárnější v černé barvě, protože kontrastně vynikají na světlé pokožce; nápisy se dělají i v jiných barvách, ale mnohem méně často;
  • Obrazy ideogramů jsou také většinou vykonávány černou barvou.Příkladů lze uvést mnoho, protože černobílé tetování je klasika. Tetování v černobílých tónech vždy vypadá elegantně, efektivně, realisticky. Hlavní je vybrat si zkušeného, ověřeného, kvalifikovaného tetovacího mistra, který uskuteční jakékoli vaše nápady týkající se tetování.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.