Tetování - návrhy "chiméra" - VeAn Czech
Chiméra
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování - návrhy "chiméra"

V oblasti uměleckého tetování jsou velmi žádané návrhy s mytologickými postavami.


Jednou z takových postav je chiméra.

Tetovací návrh chiméry vypadá poměrně neobvykle, což obrazu přidává na nebezpečnosti a drsnosti. Tetování chiméry si vybírají nejen muži, ale i ženy. Co tedy znamená tetování chiméry? Odpověď na tuto otázku najdete v našem článku.

tetování návrhy chiméra
tetování návrhy chiméra
tetování návrhy chiméra

Chiméra z mytologie

Chiméra je zmiňována v mytologii starověkého Řecka.


Toto stvoření má tři hlavy: hlavu lva, kozy a hada.

Hlava lva byla vpředu, na zádech se nacházela kozí hlava a místo ocasu měla hada. Chiméra vzbuzovala hrůzu nejen svým vzhledem, ale také tím, že mohla vydechovat oheň z tlamy. Podle mytologie mohla být toto stvoření zabito pouze řeckým hrdinou Bellerofontem.

Podobné stvoření jako chiméra je zmíněno i v japonské mytologii. Vzhled stvoření se lišil od řeckého, v Japonsku byla chiméra představována s hlavou opice, tlapami tygra, hadem místo ocasu a tělem psa. V zemi vycházejícího slunce toto stvoření představovalo posla nemoci a neštěstí.

V čínské mytologii nosilo podobné stvoření jako chiméra název "Qilin". Toto stvoření bylo zobrazeno jako rohatý drak v šupinách, který měl kopyta a medvědí ocas. Avšak v čínské mytologii byla chiméra dobrým stvořením, které předpovídalo šťastný a prosperující život.

Ve středověku se název chiméry často přisuzoval gargojlům.

tetování návrhy chiméra
tetování návrhy chiméra

Význam tetování chiméry

Tetování s obrázkem chiméry je populární jak mezi muži, tak mezi ženami.


Kromě toho, že obraz tohoto stvoření je různorodý, je i význam takového tetování různý.

  • Podle mýtů různých národů vystupuje chiméra jako zlá bytost, tak i jako pozitivní. Tetování s chimérou může symbolizovat věčný boj dobra a zla.
  • Chiméra v sobě ztělesňuje směs neslučitelného, takže tetování s obrázkem tohoto stvoření označuje, že člověk má smíšené rysy charakteru, které se na první pohled nezdají být kombinovatelné.
  • Také tetování chiméry zdůrazňuje unikátnost svého majitele, jeho tvůrčí povahu. Takoví lidé myslí netradičně, rádi kombinují různé styly, obhajují svůj názor.
  • Další protichůdný význam - tetování chiméry se často používá jako talisman, ale také toto zobrazení hovoří o přináležitosti k magickým silám.
  • Návrh chiméry často vybírají odvážní a aktivní lidé, kteří jsou zvyklí vyzývat obecně přijímané normy.
  • Pokud je na tetování zobrazen hrdina, který přemohl chiméru, toto zobrazení symbolizuje vítězství dobra nad zlem. Jako zlo mohou sloužit strachy nebo komplexy, které člověk překonal.
tetování návrhy chiméra
tetování návrhy chiméra
tetování návrhy chiméra

Styly pro tetování chiméry

Tetování chiméry se provádí v různých stylech.


Originálně vypadá toto zobrazení ve stylech gravírování nebo grafika. Čistota linií a šrafování dodají obrázku stručnost.

Velmi efektně vypadá chiméra ve stylu trash polka, jehož charakteristickým rysem je kontrast mezi černými a červenými tóny.

Docela originálně vypadá tetování chiméry ve stylu biomechanika, jehož rozpoznávacím znakem jsou mechanické detaily.

Pokud si nemůžete vybrat styl, obraťte se na specialistu. Zkušený tatér nejenže vám poradí, ve kterém stylu a barvě by tetování mělo být provedeno, aby vypadalo nejen krásně, ale i efektivně.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.