Tetování návrhy "etnika" - VeAn Czech
Etnika
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování návrhy "etnika"

Etnika je styl uměleckého tetování, jehož charakteristickým rysem jsou hladké linie, tečky a objemnost.

V etnickém stylu existuje mnoho různých vzorů, které nesou určitý význam. Dříve lidé pomocí těchto obrázků označovali svůj status ve společnosti, své povolání nebo úspěchy. Dnes je etnika krásnou a neobvyklou ozdobou těla.

Dnešní tattoo mistři obratně kombinují etniku se současností, což vede k unikátním, originálním návrhům, které přitahují pozornost. Tetování tohoto typu je poměrně těžké zaměnit s jinou stylovou interpretací.

Nejvíce poptávané jsou etnické návrhy s keltskou tematikou. Charakteristickým rysem keltského stylu jsou uzly a spletení různých listů, větví, rostlin. Postupem času se začaly objevovat i zobrazení živočišné říše. Kombinací etniky s keltským stylem získáváme unikátní obrazy, které přitahují pozornost mnoha lidí.

tetování návrhy etnika
tetování návrhy etnika
tetování návrhy etnika

Historie vzniku tetování "etnika"

Etnická tetování mají dlouhou historii.

Skythové, Byzantinci, kmeny Maorů nosili na svém těle nátělní vzory. O nich se dozvídáme od archeologů, kteří studují tuto problematiku. Archeologické vykopávky, různé artefakty a další nálezy nám poskytují informace o ornamentech různých kmenů a jejich zvycích. O nátělných obrazech Skythů se archeologové dozvěděli nejen z domněnek. V Gorném Altaji bylo nalezeno tělo skythského vůdce, na jehož balzamovaném těle byla objevena tetování ve tvaru lva-griffona.

Dnes návrhy etniky nesou pouze část tradic té doby, protože současní tattoo mistři většinou zobrazují fantazie v tomto směru, berouc za základ autentické etnické prvky. Také se mistři snaží uchovat rysy charakteristické pro různé etnické skupiny.

tetování návrhy etnika
tetování návrhy etnika

Dějová linie etnických tetování

Etnické návrhy jsou poměrně rozmanité, spojují v sobě rysy kultury různých národů.

Etnické keltské tetování se vyznačuje tím, že obrázek je vytvořen z propojení. Kmeny Maorů aplikovali na svá těla různé kruhové ornamenty, vzory. Samojské kmeny měly rády drobné detaily.

Témata tetování se také liší:

  • Keltské tetování - mnoho uzlů, rostlin, křížů;
  • Havajci preferovali tetování s lebkami a květinami;
  • Těla Skythů zdobila zobrazení zvířat a mytických bytostí.Etnická tetování by měla být nezbytně symetrická. Ale nesmíme zapomínat ani na významový poselství obrazu. Například, zobrazení měsíce na rameni symbolizovalo ženskost, žralok byl symbolem moci, obraz kříže byl vykládán jako věčnost, zobrazení havrana varovalo lidi před nebezpečím.

tetování návrhy etnika
tetování návrhy etnika
tetování návrhy etnika

Možnosti provedení tetování ve stylu "etnika"

Typicky etnická tetování vyžadují rozsáhlé části těla, jako jsou záda, předloktí, rameno, hrudník.

Často se etnické tetování rozprostírá po celé ruce nebo noze. Tyto tetování jsou zobrazována v černé barvě, i když na přání lze barevný základ oživit i dalšími odstíny.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.