Tetování - návrhy fénix - VeAn Czech
Fénix
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování - návrhy fénix

Fénix je neuvěřitelný mytologický pták, který je ztělesněním vzkříšení, ohnivého živlu, slunce a nesmrtelnosti.

Tetování fénixe nese v sobě bohatý, hluboký význam. Znak věčného života a znovuzrození - to jsou nejdůležitější významy fénixe. Dalším z velmi důležitých významů je cykličnost života a převtělení. Od dávných dob fénix symbolizoval živel ohně, stejně jako byl znamením slunce. Tyto mytologické bytosti byly také úzce spojeny s nesmrtelností, což mu poskytlo označení pro dlouhé období času. Obrázek fénixe se často používá jako amulet, věřilo se, že tento amulet je darem slunce a může prodloužit lidský život.

tetování návrhy fénix
tetování návrhy fénix
tetování návrhy fénix

Legenda ohnivého ptáka

Legenda o fénixovi vznikla v Egyptě, ve městě Heliopolis, které bylo centrem uctívání nebeského světla.

V tomto městě byly pravidelně prováděny oběti bohu Benu (který má hlavu volavky). Podle legendy fénixové žijí velmi dlouho, jejich životní cesta může trvat více než pět set let. Když ohnivý pták pocítil, že síly opouštějí jeho tělo, pletl si hnízdo z trávy, která byla obdařena neuvěřitelnými vůněmi. Poté, co bylo hnízdo připraveno, fénix se v něm sám zapálil, aby se za několik dní znovu zrodil z popela. Po znovuzrození fénix přenesl své hnízdo s popelem do chrámu slunce města Heliopolis.

tetování návrhy fénix
tetování návrhy fénix

Význam fénixa

Filozofové přidělili tetování fénixe velmi zajímavý význam, který mluví o cykličnosti života.


V jejich pojetí fénix říká, že vše na světě jde kolem, všechny události mají tendenci se opakovat, jen s podmíněnými rozdíly mezi sebou. Filozofové věří, že tetování fénixe připomíná majiteli, že v určitém okamžiku bude muset svou životní cestu ustoupit jinému člověku, potomkům nebo svému převtělení.

Obrázek fénixa sloužil jako ozdoba římských mincí, vystupující jako znak označující nesmrtelnou Římskou říši. Podle některých legend získal fénix věčný život v Edenské zahradě, když odmítl ochutnat zakázané ovoce z dřeva. Poměrně často se setkáváme s obrázkem fénixa, vylétávajícího z ohně, který symbolizuje sílu vůle a vítězství. Takový obrázek je velmi populární, v této tetování oheň znamená smrt, a fénix - znamení vítězství nad smrtí a všemi životními obtížemi. Také taková tetování mluví o znovuzrození, novém začátku života. Poměrně často si tetování s vylétávajícím z ohně fénixem vybírají duchovně silní lidé, kteří prožili mnoho obtíží, neslomili se, nechali všechny problémy za sebou a pokračují dál ve své životní cestě.

tetování návrhy fénix
tetování návrhy fénix
tetování návrhy fénix

Dalším významem tetování fénixa je síla, vytrvalost a trpělivost.


Pták vystupuje jako znamení ducha majitele, který postupně překonává všechny obtíže, problémy a nesnáze na životní cestě.

Jak lidé poznávají tohoto úžasného ptáka, stále více se jím nadchne, snaží se dozvědět o fénixovi co nejvíce. Z všech poskytnutých významů lze shrnout, že fénix nese výhradně pozitivní významy. Obrázek fénixa dává majiteli jakousi motivaci, připomínající, že lze přežít jakoukoli obtíž, za jakýchkoli okolností je třeba nalézt víru v lepší a nebát se žít dál. Tetování s obrázkem fénixa se obvykle provádí v jasných barevných barvách, s převahou červené, oranžové a žluté barvy. Černobílý obrázek se setkává poměrně zřídka. Místo pro nanesení obrazu si můžete vybrat jakékoli, ale je lepší použít rozsáhlejší části těla, tak obrázek bude mnohem efektivnější.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.