Gorgona

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Taky miluješ Medúzu?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Medúzou?

7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Návrhy tetování-Gorgona

V umění tetování obraz Medusy Gorgony je velmi populární.

Z mytologie víme, že Medusa Gorgona je monstrum s jedovatými hady místo vlasů. Ale, jak říká legenda o Gorgoně, nebyla vždy monstrum. Podle legendy měla mořská božstva Keto a Phorky tři dcery: Stheno, Euryale a Medusa. Všechny tři sestry byly majitelkami nadpozemské krásy. Jedna ze tří sester - Medúza, se Poseidonovi moc líbila, chtěl ovládnout nadpozemskou krásu. Medúza však odmítla pána moří a Poseidon se jí proti vůli krásy zmocnil v Athénském chrámu. Athéna byla neuvěřitelně rozzlobená a považovala Medúzu za vinnou z tohoto incidentu, proměnila ji a její sestry ve strašlivá monstra. Z krásek se dívky proměnily v hrozná stvoření: byly pokryty šupinami, narostly jim žluté tesáky, místo hřebíků na rukou byly ocelové drápy a jejich vlasy se změnily v hady. Největším trestem byl ale pohled, který každého, kdo se podíval, proměnil v kámen. Od té doby Gorgona zabila mnoho duší, dokud ji Perseus neporazil.

Tetování Medusa Gorgona není tak staré jako legenda, ale stále je po mnoho let velmi žádané.

Tetování Gorgona
Tetování Gorgona
Tetování Gorgona

Význam tetování

Tetování Medusa Gorgona nese zvláštní a poměrně komplikované označení.

Gorgona je totiž zároveň zosobněním ošklivosti i krásy, krásného i monstrózního, lidského i zvířecího, lásky i zrady, pomsty i vítězství nad zlem. Na základě toho je tetování Medusa Gorgona naplněno následujícími významy:

  • Duplicita. Osoba, která si vybrala tetování Medusy, se může na první pohled zdát nezodpovědná. Pokud se však ocitne v beznadějné situaci, pomsta může být nejen krutá, ale také šílená.
  • Ochrana svých zájmů. Výběrem obrazu Medúzy majitel tetování prokazuje, že se dokáže nejen postavit za sebe, ale také za každou cenu chránit své blízké a své zájmy.
  • Mírná agresivita. Tato interpretace je taková, že majitel tetování nikdy neútočí jako první, ale jeho vzhled ukazuje, že je připraven násilně vzdorovat každému, kdo se mu objeví na cestě.
  • Další označení tetování je spojeno s podvodem, protože Medusa Gorgona s pomocí svého podvodu zabila mnoho duší.
  • Gorgona na ženském těle zdůrazňuje sexualitu majitelky, a také demonstruje svéhlavý charakter.
  • Gorgona na mužském těle je interpretována jako touha po vítězství, odvaha, touha po dobrodružství, mazaná mysl majitele a jeho hrdinství.
  • Nejneobvyklejším označením tetování Gorgona je to, že patří k vysoké módě. Vždyť právě podoba Medusy Gorgony slouží jako emblém módní společnosti známého módního návrháře Gianniho Versaceho.
Tetování Gorgona
Tetování Gorgona

Jakou část těla zvolit pro tento návrh?

Tetování s obrazem Medusa Gorgon vždy přitahuje ostatní.

Obvykle je tento obrázek umístují na místech se širokou oblastí: na zádech, předloktí nebo na horní části nohy. Na široké části těla můžete plně přenést veškerou velikost a tajemství Gorgony. Tetování vypadá obzvláště působivě v 3D technologii. Na malých částech těla: na zápěstí nebo krku vypadá obraz Medusy méně působivě, ale stále originálně. Protože neexistují žádná omezení, Medusa Gorgona může být zobrazena na jakékoli části těla, v jakémkoli stylu, který si přejete.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Článek je psán žurnalisty a je pouze informativní. Jestliže jste našli chybu a nebo nesouhlasíte s tím co je tu uvedeno, informujte nás contentvean@gmail.com.
KONTAKTUJTE NÁS