Tetování - návrhy "handpoke" - VeAn Czech
Handpoke
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování - návrhy "handpoke"

Handpoke tetování, přes jeho nedokonalost a primitivnost obrazu, má úspěch u příznivců různých subkultur a u začínajících tatérů.

Co z tohoto stylu činí výjimečné mezi ostatními směry nátělního umění a jaké má charakteristické rysy?

Handpoke (jednoduše řečeno, domácí tetování) je považováno za prapůvodce tetovací kultury, protože nátělní kresby byly nezbytným atributem člověka již ve starověkých kmeních. Bez zvláštních dovedností a zařízení si naši předci vyzkoušeli umění tetování metodou pokusů a omylů s použitím nástrojů z kamene nebo kosti.

Později, v dobách Sovětského svazu, byla tetování zakázána kvůli jejich popularitě v kriminálním prostředí a vězeňských kruzích. Nedostatek profesionálních materiálů vedl k používání spáleného opatku, moči a kancelářské inkoustu místo barvy. Jako nástroje se používaly strojní a běžné jehly, struny. Někteří zruční lidé dokázali dokonce vytvořit zařízení z běžně dostupných materiálů (například motor z hračkového autíčka, izolepy, pera nebo tužky).

S rozvojem tetovacího umění a vznikem mnoha různých směrů handpoke postupně mizel. Praví příznivci se rozhodli jej uchovat a vyčlenili ho jako samostatný styl, udržující originalitu a prvotnost tohoto směru. V poslední době dokonce profesionální tatéři začali v svých pracích napodobovat styl handpoke, úmyslně tvoříce obraz nesprávných a nerovných tvarů.

tetování návrhy handpoke
tetování návrhy handpoke
tetování návrhy handpoke

Charakteristické rysy stylu

Tetování v stylu handpoke preferují lidé s rebelským duchem, kteří chtějí šokovat veřejnost a vyjádřit svou individualitu.

Především jsou to mladiství a mladí lidé. Pomocí takového tetování vyjadřují protest, jehož cílem jsou rodiče nebo společnost. Sem lze zařadit i příznivce subkultur.

Charakteristické rysy směru handpoke:

  • Jednoduché, nenáročné kresby bez složitých prvků;
  • Nerovné obrazy;
  • Použití černé barvy, výjimečně červené;
  • Jednoduché nápisy, symboly (například smajlíky);
  • Postavičky z animovaných filmů;
  • Kresby zvířat.Pro začínající tatéry je handpoke ideální volbou. Riziko chyby je v tomto případě minimalizováno, protože návrhy jsou dostatečně primitivní. Jakékoli zobrazení lze opravit a upravit během práce. To pouze dodá tetování originalitu a jedinečnost.

tetování návrhy handpoke
tetování návrhy handpoke

Technika provedení tetování handpoke

Nátělní obraz v technice handpoke je snadno proveditelný samostatně doma bez profesionálního tetovacího strojku.

I když to zní zvláštně, ale při správném provedení je zde minimalizováno riziko zranění. Tetování, provedené s pomocí obyčejné jehly, se hojí mnohem rychleji. Pokud však nedodržíte správné sanitární normy, snadno můžete zavést infekci. Před práci je nutné jehlu zpracovat ohněm a poté vodkou nebo alkoholem. Dezinfikovat by mělo být vše, včetně nádoby na inkoust. Po několika propíchnutích kůže by měla být okamžitě otřena od krve a inkoustu. Když bude práce dokončena, je nutné obraz pokrýt ochranným obalem. To ochrání osobu před bakteriemi a infekcí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.