Tetování heřmánku - VeAn Czech
Heřmánek

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Heřmánek?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Heřmánkem.

Vyplňte formulář
a získejte 20% slevu
Doba poskytnutí je omezená

Návrhy tetování heřmánku

Sféra uměleckého tetování je velmi oblíbená.

Každý den stále více lidí přemýšlí o ozdobení svého těla tetováním. Motivy na těle jsou oblíbené u obou pohlaví. Tetování, která si vybírají muži, se vyznačují rebelií, tmavými tóny, přísností a agresivitou. Motivy na ženském těle vyjadřují něhu, jas, ženskost, krásu, hravost a koketnost. Většina žen si rádo zdobí svá těla obrazy různých květin: růže, pivoňky nebo orchideje. Tetování s motivem heřmánku vypadá na dívčím těle stejně originálně, jemně a žensky. Od starověku má tato jasná a světlá květina pozitivní interpretaci. Heřmánek je znamením slunce, mládí, něhy, lásky, laskavosti, naivity a čistoty.

Tetování heřmánku
Tetování heřmánku
Tetování heřmánku

Význam pro různé národy

Od dávných dob mnoho národů považuje heřmánek za léčivou květinu.

Často se používal při různých rituálech, léčení a věštění. Mnoho lidí věřilo, že heřmánek je schopen přitahovat dobrotu, pozitivní a jasnou energii. Pro věštce a léčitele byl květ heřmánku znamením sebepoznání.

  • Egypťané uctívali heřmánek; tato květina pro ně byla znamením boha Ra (boha slunce) a slunečního světla, radosti a tepla.
  • Skandinávci také uctívali tuto krásnou květinu, heřmánek byl pro ně posvátný. Lidé věřili, že jim heřmánek dal sám Odin. Stejný význam má i v Německu.
  • Slované věřili, že heřmánek roste na místech padlých hvězd. Z dávných dob se věštění z okvětních lístků heřmánku přeneslo až do současnosti. Věští obyčejně zamilované dívky, věřilo se, že to, co heřmánek předopoví, se i stane.Mnoho národů vyprávělo o těchto krásných květinách legendy a pohádky, které říkaly, že heřmánek byl dobrým přítelem trpaslíků a chránil je před deštěm jako deštník. Některé legendy popisují heřmánek jako slzy víl. Podle pověsti se víla velmi zamilovala do pastýře, láska jí přinesla utrpení, jakmile ale začala plakat, její slzy se proměnily v heřmánek

Tetování heřmánku
Tetování heřmánku

Význam tetování

Tetování s obrázkem heřmánku je obvykle znakem čistoty a života, mnozí si tuto květinu spojují s léčením vážných nemocí.

Tetování heřmánku je interpretováno jako mládí a naivita. Rozkrývá v člověku takové vlastnosti jako: otevřenost, veselost, upřímnost a loajalita. Motiv heřmánku pro tetování se dobře hodí pro romantické jedince, jelikož vhodně zdůrazní jejich povahu. Heřmánek si nejčastěji vybírají dívky, protože tato květina v sobě nese něhu, otevřenost, sny, slunce, světlo, lásku, teplo a náklonnost. Je to také známka lehkosti, vzdušnosti, jednoduchosti, dětství, upřímnosti, která dokonale ladí s povahou mladých a život milujících majitelů takových tetování.

Tetování heřmánku
Tetování heřmánku
Tetování heřmánku

Od starověku bylo zvykem hádat „má mě rád, nemá mě rád“ na okvětních lístcích heřmánku, heřmánek je tedy znakem spravedlnosti.

Věštění nakonec nemusí vždy přinést pozitivní výsledek. Velmi často si představitelky něžného pohlaví vybírají motiv heřmánku ne kvůli jeho významu, ale kvůli jeho kráse. Pokud si muži zvolí pro tetování motiv heřmánku, je to jen proto, že pro muže je heřmánek znamením štěstí a pozitivní energie. Symbolizuje také čistotu duše, rodinu a statečnost. Je vzácné vidět tetování na mužích, ve kterých je heřmánek základem obrazu, obvykle jsou květy heřmánku doplňkovým prvkem k hlavnímu předmětu tetování.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.