Tetování - návrhy "hodiny" - VeAn Czech
Hodiny
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování - návrhy "hodiny"

Hodiny jsou mezi množstvím populárních tetování velmi žádané.

Je to univerzální obrázek, který lze najít jak na ženských, tak na mužských tělech. Tetování může být provedeno v různém stylu, různou technikou, v různé barevné interpretaci, význam obrázku zůstává nezměněn.

Tetovací návrhy hodin nesou dvojí význam. Může to být symbol rychlosti času nebo života člověka; hodiny také mohou vyjadřovat, že život je třeba si vážit, protože nikdo neví, kdy může skončit. Druhá interpretace je přímo spojena s detaily obrázku. Obrázek může znamenat zlomový okamžik v životě člověka, kdy se jeho životní cesta změnila. Nebo připomínku důležité události v životě, v takovém případě je třeba věnovat pozornost ciferníku: čísla obvykle ukazují zvláštní datum pro majitele tetování.

tetování návrhy hodiny
tetování návrhy hodiny
tetování návrhy hodiny

Význam návrhů
hodin

Tetování hodin mají docela silnou energii, zřídka takový nátěr slouží jen jako krásná ozdoba, obvykle majitel vkládá do takového obrazu hlubokou interpretaci.


Jak již bylo řečeno výše v textu, významnou roli hraje detail obrazu.

  • Návrh hodin, na kterém chybí ručičky nebo čísla - mluví o bezvýznamném plýtvání časem, o tom, že život člověka není plný jasných emocí a momentů.
  • Pokud jsou na tetování hodiny zdobené drahokamy, takový obrázek říká, že majitel tetování hledá smysl života.
  • Složitý mechanismus hodin s množstvím malých detailů, vypráví o tom, že majitel daného obrazu čelí mnoha okolnostem, které následně obrací ve svůj prospěch.
  • Často se setkáváme s tetováním pískových hodin, které mluví o rychlosti života a o tom, že čas není pod vládou člověka, neustále uniká.
  • V antickém Řecku byly hodiny spojovány s takovými bohy: Zeus, Themis, Helios a vrchní vládce. Lidé vážně přistupovali k času, nepromrhávali ho zbytečně, ale naplňovali svůj životní chod smyslem, dobrými skutky a okamžiky radosti.
tetování návrhy hodiny
tetování návrhy hodiny

Ženská, mužská interpretace

Tetování hodin na ženském těle mluví o její upřímnosti, puntičkářství, schopnosti správně rozdělit čas, o trpělivosti a o pořádku (jak v hlavě, tak v domácím krbu).

Zástupkyně slabšího pohlaví si pro tetování vybírají jak obrázek pískových hodin, tak běžných. Obvykle je obrázek doplněn různými detaily ve formě květin, ptáků, motýlů atd.

Na mužských tělech se tetování s hodinami vyskytuje mnohem častěji než u opačného pohlaví. Tento obrázek si často vybírají filozofové, cestovatelé nebo básníci. Muži, kteří si vybírají tetování s hodinami, nejsou nikdy na jednom místě, přesně vědí, co chtějí a jdou za svým cílem. Tyto osobnosti jsou neohrožené a tvrdohlavé, ale co se týče vztahů, s ostatními se sdružují poměrně obtížně, ale pokud už je vztah vybudován, od takové osoby dostanete oddanost a spolehlivé rameno. Pokud má muž tetování s komplikovaným mechanismem hodin, obrázek říká o jeho pedantičnosti a o tom, že člověk přijímá život takový, jaký je: s mnoha facemi a detaily.

Existuje mnoho možností, jak vykonat návrhy: barevná tetování, černobílá, s dalšími detaily a bez nich atd. Obvykle, při výběru tetování s hodinami, je doplňováno dalšími prvky: ptáky, květinami, listy atd. Styl může být velmi rozmanitý, hodiny ve stylu trash-polka vypadají velmi efektně - jasné a výrazné zobrazení málokoho nechá lhostejným. Bez ohledu na to, který styl nebo provedení si vyberete, hodiny vám vždy připomenou, že čas nestojí na místě, a je třeba si ho vážit.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.