Tetování návrhy "jablko" - VeAn Czech
Jablko
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování návrhy "jablko"

Jablko, na první pohled obyčejné ovoce, které je nám všem známé svými prospěšnými vlastnostmi.

Avšak tak jednoduché a běžné ovoce je poměrně mnohoznačným symbolem v průmyslu uměleckého tetování. S čím to souvisí? Začněme asi od samého začátku, tedy od rajské zahrady, ve které had-svůdce přiměl Evu ochutnat zakázané ovoce.

Jablko je symbolem krásy, zdraví a mládí. Často však slyšíme srovnání člověka s červivým jablkem, v případě, kdy se člověk snaží jevit mnohem lépe, než ve skutečnosti je.

Tetování návrhů jablka jsou velmi žádaná u lidí různých věkových kategorií. Co tedy na těchto plodech lidi tak přitahuje? Co znamená jablko ve světě tetování? Odpovědi na tyto otázky, a mnoho dalšího zajímavého, se dozvíte v tomto článku.

tetování návrhy jablko
tetování návrhy jablko
tetování návrhy jablko

Význam v tetování

V oblasti uměleckého tetování jablko nese několik významů:

  • Mladé roky a krása, pomocí čerstvého, šťavnatého obrázku jablka člověk demonstruje svou snahu co nejdéle si zachovat mládí;
  • Jablko s červem, které je často zobrazeno v animačním stylu, hovoří o negativních vlastnostech člověka;
  • Nakousnuté jablko je symbolem všem známé společnosti "Apple", takto lidé vyjadřují svou vděčnost a úctu Steveu Jobsovi;
  • Jablko, do kterého je zapíchnutá injekční stříkačka, hovoří o tom, že člověk byl dříve závislý na drogách;
  • Jablko se hadem je symbolem pokušení.
tetování návrhy jablko
tetování návrhy jablko

Volba stylu

Styl pro tetování jablka může být velmi různorodý.

Velmi výrazně, šťavnatě, neobvykle vypadá jablko ve stylech New school, stejně jako Old school. V obraze bude přítomný černý obrys, často doplněný o stuhy, růže a další doplňkové prvky.

Realismus - univerzální styl, jablko na vašem těle bude vypadat jako skutečné, ne jen jako obrázek. Zvlášť realistický vzhled jablka dodávají drobné detaily, jako jsou kapky rosy, šťavnatý lesk, který předává chuť jablka. Je třeba poznamenat, že tetování v tomto stylu je poměrně náročná práce, vyžadující zvláštní znalosti a nemalou zkušenost.

Animovaný styl také vyhovuje pro tetování s jablkem, obrázek bude vypadat originálně a neobvykle.

Akvarel, úžasný styl plný lehkosti a vzdušnosti. Obrázek jablka v tomto stylu mohou doplňovat rozlití barvy nebo různobarevné stříkance.

tetování návrhy jablko
tetování návrhy jablko
tetování návrhy jablko

Význam v různých kulturách

Ve starověkém Římě byly plody jabloně atributem Ceres - bohyně, která nejprve lidem darovala lásku, a poté je dovedla k tragickému konci.


V čínské kultuře jablko symbolizuje přátelství a mír. Květ jabloně ztělesňuje ženskost. Slované používali plody jabloně během námluv. Rodiče ženicha přinesli dívce jablka a pokud je přijala, znamenalo to, že souhlasí vdát se za jejich syna.

Existuje mnoho návrhů jablka, v různých stylech, barvách, technikách provedení. Pokud si přejete, můžete společně s mistrem vytvořit individuální návrh, který bude zdobit jen vaše tělo.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.