Tetování návrhy "Japonsko" - VeAn Czech
Japonsko
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování návrhy "Japonsko"

V oblasti nátělního umění se těší velké oblíbenosti návrhy s japonskou tematikou.

Tetování "Japonsko" jsou populární mezi ženami i muži různého věkového rozpětí. Přitom člověk nemusí být fanouškem japonské kultury a nemusí o ní vědět nic. Proč jsou tetování s japonskou tematikou tak oblíbená, se dozvíte v našem článku.

Ve východním umění existuje takový postoj: krása by měla být skrytá, protože když vidíte krásu jen zřídka, teprve potom vás těší nejvíce. Kdyby nebylo takového postoje, japonský národ by ztratil schopnost vidět krásu a obdivovat ji. Tento postoj zůstává neměnný i v japonské nátělní malbě.

tetování návrhy Japonsko
tetování návrhy Japonsko
tetování návrhy Japonsko

Historické poznatky

V minulých dobách byla nátělní zobrazení v zemi vycházejícího slunce zakázána.

Avšak hasičům bylo dovoleno mít na svých tělech kresby, aby v případě jejich smrti bylo možné člověka identifikovat podle tetování. Také tetování měli na tělech vězni a zločinci, tetování sloužilo jako značka. Ostatní společnost nesměla nosit na těle obrázky.

V 17. století byl zákaz tetování zrušen. Své tělo mohl ozdobit kresbami kdokoli, i když nátělní malba nebyla povzbuzována.

Vzdělávání v umění tetování v Japonsku bylo speciální. Aby se učedník stal mistrem v této oblasti, musel strávit mnoho let ve stínu specialisty, být se svým učitelem všude, pozorovat jeho práci a osvojit si techniky aplikace kresby na kůži. Teprve po dlouhém vzdělávacím kurzu, osvojení technik aplikace tetování na tělo, pochopení, které obrázky lze kombinovat a které ne, se učedník stal mistrem.

V japonské kultuře je nutné vědět, které obrázky lze kombinovat. Například obraz tygra, démona, draka, vždy kombinují s obrazy květin. Takový obrázek hovoří o rovnováze krásného a silného.

Zajímavý fakt: dnes se v Japonsku tetování provádějí, stejně jako v dávných dobách - ruční malbou, bez použití moderních tetovacích strojků.

tetování návrhy Japonsko
tetování návrhy Japonsko

Význam tetování "Japonsko"

V japonské kultuře se tetování dělí na tři hlavní typy:

 1. Horimono, jiný název - irezumi.
  1. Dříve byly tyto tetování přisuzovány pouze zločineckému světu (jakuzá), tetování pokrývalo celou plochu zad, hrudi, rukou a stehen. Dnes je irezumi pouze ozdobou těla, ne nese zločinecký charakter.
 2. Gaman.
  1. Nosili výhradně zástupci mužské poloviny, aby ukázali, že jsou stateční, mužní a silní.
 3. Kakushi-boro.
  1. Tetování, kterými se zdobili ženská těla. V těchto tetováních byly dvě zvláštnosti: obraz byl proveden řezy, které byly naplněny rýžovou moukou, čímž se provádělo kakushi-boro; tetování bylo na skrytém místě těla (podpaží nebo vnitřní strana stehna), aby ho viděli jen blízcí lidé.Kakushi-boro bylo dobře viditelné na zahřátém těle, například po koupeli nebo po vášnivých milostných hrátkách.

tetování návrhy Japonsko
tetování návrhy Japonsko
tetování návrhy Japonsko

V japonské kultuře se ke kůžním obrazům přistupuje s obzvláštní pozorností, protože každý obrázek nese určitý význam.

 • Obraz kapra - symbol štěstí a prosperity.
 • Obrázek králíka - mluví o plodnosti.
 • Obrázek tygra mluví o odvaze a neuvěřitelné síle.
 • Obrázek pivoněk - talisman přitahující štěstí.
 • Obrázek sakury - pomíjivost života.
 • Obrázek javoru - znamení lásky.
 • Obrázek draka - nese štěstí a také moc.Pokud si vyberete návrh s japonskou tematikou, zodpovědně přistupte k výběru specialisty. Prohlédněte si jeho portfolio, pokud mistr již dříve prováděl práce v tomto směru a líbí se vám, pak můžete bez obav zapsat se na sezení u mistra.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.