Tetování návrhy "kotva" - VeAn Czech
Kotva
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování návrhy "kotva"

Dnes je jedním z nejpopulárnějších tetování obrázek kotvy.

V umění Egypta kotva představovala znak mužského a ženského principu, stejně jako symbolizovala stvoření světa a průsečík dvou začátků. Středomořské země spojovaly obrázek kotvy s mořskými bohy: Neptunem, Tritonem, Amfitritou a Varunem.

Prvními, kdo na své tělo umístili obrázek kotvy, byli námořníci. Podle tetování kotvy bylo možné rozpoznat pravého námořníka. Ale časem se kotva stala velmi populárním tetováním a nyní zdobí těla mnoha lidí.

Hlavní význam tetování kotvy je spolehlivost a stálost. Jelikož skutečná kotva dává lodi rovnováhu, tak i nátělní obrázek kotvy dodává v životě nositele tetování stabilitu.

tetování návrhy kotva
tetování návrhy kotva
tetování návrhy kotva

Tetování kotvy. Význam v tetováních

Pro lidi, jejichž profese je spojena s mořem, slouží tetování kotvy jako talisman.


Nátělní obrázek přinášel námořníkům víru, že brzy dorazí na pevninu.

 • Tetování kotvy také říká, že nositel tetování překonal Atlantský oceán, a to právě vodní cestou.
 • Dnes si návrh kotvy pro tetování vybírají nejen námořníci, ale i další lidé. Velmi často se setkáváme s tetováním kotvy na noze, obrázek na tomto místě značí správný kompas člověka. Kotva na noze nedovolí nositeli tetování ztratit cestu a vždy ho vrátí do rodných krajin, bez ohledu na to, jak složitou cestu musel překonat.
 • Kotva v řetězech. Tento obrázek značí okolnosti úzce spojené s člověkem, se kterými není připraven se rozloučit. V takovém tetování je hlavní pozornost věnována právě řetězu, jehož délka ukazuje na vážnost životní situace.
tetování návrhy kotva
tetování návrhy kotva
 • Kotva s rybou. Obrázek mluví o tajemství, které nositel tetování uchovává. A toto tajemství není dáno nikomu znát.
 • Vertikální kotva. Značí spolehlivost nositele tetování. Lidé s takovým obrázkem budou vždy oporou, podpoří v jakékoli životní situaci.
 • Kotva pod nakloněním. Kotva nakloněná na bok mluví o náročných zkouškách, které člověk zanechal za sebou.
 • Tetování návrh kotvy také nese význam víry. Takové náboženské označení vzniklo, protože vrch kotvy svým obrysem připomíná kříž.
 • Kotva s delfínem. Takový obrázek říká, že jeho majitel není zvyklý spěchat. Jde životem sebejistě, mírným krokem.
tetování návrhy kotva
tetování návrhy kotva
tetování návrhy kotva

Význam pro silnější a slabší pohlaví

 • Muži dávají přednost umístění obrázku kotvy na záda, zápěstí nebo předloktí. Pro mužské pohlaví tento obrázek značí jejich touhu po moři, mořských vlnách. Další význam - přístav, klidný a bezpečný, do kterého se nositel tetování s radostí vrací. Kotva na mužském těle také značí, že nositel tetování je věrný své milované a své rodině, nebo životním principům.
 • Krásnější slabší pohlaví, pro umístění kotvy si vybírá břicho, zápěstí nebo klíční kost, stejně jako na chodidlo. Kotva na ženském těle označuje jejich věrnost a spolehlivost.
 • Velmi často kotva vystupuje v párových tetováních. Tímto způsobem zamilovaní dokazují jeden druhému svou spolehlivost, věrnost a to, že v těžkých chvílích vždy přijdou na pomoc.Kotva v tetováních je zobrazena v různých stylech, velikostech, barevných kombinacích. Kotva může vystupovat jako plnohodnotné tetování, tak i s doplňkovými prvky. Kotvu mohou doplnit mořští obyvatelé, ptáci, nápisy, cokoli si klient přeje. Může to být jak barevný obrázek, tak i černobílé tetování. V každém případě bude kotva na těle vypadat docela originálně, dodávajíc majiteli tetování sílu a jistotu ve svých činech.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.