Tetování kříž - VeAn Czech
Kříž

10

dní

12

hodin

30

minut

42

sekund

Taky miluješ Kříž?

Pospěšte si a získejte slevu na jakékoli tetování s Křížem?

Vyplň formulář
a získejt slevu 20%
Doba poskytnutí je omezená

Křížové tetování

Nositelný obraz kříže nosili lidé již ve starověku, pak bylo jeho označení výhradně náboženské.Obrázek naznačoval náboženství, které osoba vyznává. Kromě toho existoval názor, že část těla, na které je kříž vyobrazen, je chráněna před jakýmkoli zraněním. Například kresba na hrudi ochrání člověka před tím, aby dostal kopí do hrudníku. Kresba kříže se proto nejčastěji vycpávala na hruď, a to na její levou stranu, aby byl chráněn nejživotnější orgán – srdce.

Dnes je kříž nejoblíbenějším obrazem v tetovacím průmyslu a jeho náčrt si vybírají nejen věřící lidé, ale také ateisté. Jedná se o univerzální tetování, stejně běžné u mužů i žen. Obraz keltského kříže je v největší poptávce, jeho nejdůležitější rys: nekonečno, protože nemá začátek a konec. Ale kromě keltského jsou v oblasti tetování další náčrtky kříže, které jsou také vyplněny zvláštním označením.

Tetování kříž
Tetování kříž
Tetování kříž

Kříž v tetování koule

V zásadě je kříž spojen se silou a ctí.Je to dáno tím, že kresba kříže je prototypem Železného kříže rytířů. Na základě toho se věří, že při výběru kříže pro tetování si člověk vybere rytířský kód, jehož hlavními cíli jsou čest a síla.

 • Velkoplošné křížové tetování (nejčastěji vycpané na zádech) naznačuje, že si majiteltetování vybírá svůj vlastní osud.
 • Kříž s ukřižovaným Ježíšem Kristem, stejně jako kříž s růžencem, mají přímé náboženskéoznačení. Takové obrazy si zpravidla vybírají pouze věřící.
 • Tetovací skica kříže, uprostřed kterého je drahý kámen, vypovídá o hledání smysluživota člověka. Na tomto obrázku smysl života ztělesňuje kámen a samotný kříž zosobňuje čtyři světové strany.
 • Náčrt latinského kříže nese náboženské označení, které ukazuje příslušnost osoby kekřesťanskému náboženství. Kromě toho může tento obrázek také označovat vzpomínku na zesnulého člověka.
 • Kultura Východu spojuje kříž s personifikací nebeského žebříku a také znamená, žečlověk je zapojen do vyšší duchovní sféry.
Tetování kříž
Tetování kříž

Označení pohanského kříže

 • V pohanských osadách se s pomocí kříže konalo mnoho náboženských obřadů.
 • Označení křížového tetování v pohanském stylu závisí především na kultuře samotné.
 • V pohanství starých Slovanů byl obraz kříže spojován s mužským a ženským principem.
 • Ve starověkém Babylonu byl kříž spojován se zosobněním božstva měsíce.
 • V Asýrii kříž označoval světové strany: jih, sever, východ a západ.
 • Starověký egyptský kříž představoval spojení Isis a Osirise.
Tetování kříž
Tetování kříž
Tetování kříž

Možnosti tetování

Často je kříž zobrazen kromě dalších prvků, které také nesou zvláštní výklad.Například kříž s motýlem představuje neděli Ježíše Krista. Často je u paty kříže vyobrazena stuha s biblickým citátem. Nejběžnější obraz kříže je s andělskými křídly nebo s různými květinami: růže, lilie. Nechybí ani obraz kříže, který se nachází ve středu srdce.

Náčrt kříže přitahuje zákazníky svou lakonickou formou a také tím, že obraz lze doplnit různými preferovanými prvky. Tetování se provádí jak v černobílé variantě, tak v různých barevných tónech. Neexistují žádná omezení, vše závisí na vašich preferencích a představivosti tetování.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.