Tetování - návrhy "květiny" - VeAn Czech
Květiny
7 akciových nabídky
od VeAn Tattoo!
Získej SVOJÍ slevu!

Tetování - návrhy "květiny"

Květiny byly vždy populárním motivem v umění tetování.

Obrazy květin jsou oblíbené jak u dívek, tak u chlapců. Tetování s květinami nejenže zdobí tělo, ale vždy vyvolává pozitivní emoce. Pro ozdobu těla si lidé vybírají různé květiny, někdo má rád růže, někdo lilie, jiní preferují sedmikrásky a tak dále. Každý konkrétní květ nese v sobě zvláštní význam, na význam tetování také vliv má barva, ve které je květ vyobrazen.

tetování návrhy květiny
tetování návrhy květiny
tetování návrhy květiny

Význam květin

 • Růže. Obecný význam tohoto květu je znamení lásky a krásy. V tetování může být zobrazení růže provedeno v různých odstínech: červená barva - znamení vášně, romantiky, lásky; růžová barva - znamení něhy, první lásky, naivity; žlutá barva - znamení radosti, přátelství; modrá barva - znamení kouzla, kouzelnosti; bílá barva - znamení nevinnosti, mladosti; černá barva - tajemství, záhadnost; fialová barva - znamení lásky na první pohled.
 • Orchidej. Obecný význam: harmonie, láska, krása, plodnost, ženskost. Jemně růžová orchidej - něha, vzrušení; jasně červená - znamení lásky.
 • Lotus. Čistota, vítězství dobra nad zlem, lásky nad nenávistí, světla nad tmou. Věří se, že z květu lotosu se narodil sám Buddha. Lotus také symbolizuje čistou mysl, moudrost, sílu, trpělivost, čistou krásu. Znamení slunce, cudnosti, znovuzrození, plodnosti.
 • Sakura. Znamení pomíjivosti, jak času tak i života.
 • Lilie. Po růžích je jedním z nejpopulárnějších květin. Bílá lilie - nevinnost, čistota; růžová - mládí, naděje; žlutá - znamení pýchy, nedostupnosti; oranžová - nezávislost, originalita; tmavá lilie - vášeň, touha, noční krása.
 • Tulipán. Symbolizuje životní radost, víru v lepší zítřky, životní optimismus, mládí, krásu, lásku, harmonii, světlé city.
tetování návrhy květiny
tetování návrhy květiny
 • Kosatec. Podle japonských věr, kosatec je symbolem odvahy, moudrosti a statečnosti. V Japonsku existuje hieroglyf, který značí kosatec, je symbolem velkého válečného ducha. Tetování s kosatcem je považováno za mužské, ale dívky také často volí zobrazení tohoto květu pro tetování.
 • Sedmikráska. I když to může vypadat jako jednoduchý květ, má hluboký význam. Sedmikráska je symbolem slunce, něhy, lásky, naivity, čistoty a dobroty.
 • Pivoňka. Ve starověkém Řecku byla pivoňka ctěným květem. Byla velmi ceněna, Řekové věřili, že květ má magické schopnosti. Zobrazení lotosu symbolizuje ochranu před zlými silami, uřknutím a kletbami.
 • Pomněnka. Květní plátky připomínají svým tvarem srdce, proto tetování s pomněnkou symbolizuje lásku. Věří se také, že takové tetování přitahuje k svému majiteli lásku, pomáhá najít druhou polovičku.
 • Kamelie. Symbol nebeské krásy, pevného zdraví. Červený květ kamelie symbolizuje nevinnou, otevřenou lásku; žlutý květ - znamení touhy, přání být vždy s milovanou osobou; bílý květ - symbol snění, čistých, světlých citů.
tetování návrhy květiny
tetování návrhy květiny
tetování návrhy květiny

Možnosti provedení

Květiny vždy vypadají velmi barevně a efektivně jak na ženském, tak na mužském těle.

Můžete zobrazit celé kytice jednoho druhu květin, tak i různých druhů. Obvykle jsou tetování květin prováděna v barevných, živých tónech, nejčastěji ve realistickém stylu. Neskutečně šťavnatě a barevně vypadají tetování různých květin, provedených v technice akvarel. Černobílé tetování květin také má popularitu, vypadá stejně krásně a originálně. Místa pro tetování si můžete vybrat různá, muži preferují ruce nebo ramena. U žen bude zobrazení jakéhokoli květu vypadat velmi krásně a žensky na jakékoliv části těla.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte nás.
Pozor! Pozor! Článek byl napsán novináři a má informativní charakter. Všechny obrázky jsou ilustrativní a byly vybrány k názornému doplnění textového materiálu. Pokud jste našli chybu nebo nesouhlasíte s obsahem, prosím, informujte nás na contentvean@gmail.com
KONTAKTUJTE NÁS

Používáme soubory cookie k vylepšení vašeho prohlížení, zobrazování personalizované reklamy nebo obsahu a také k analýze našeho provozu. Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s používáním souborů cookie.